Okno: Graph Editor i krzywe F 7

Krzywe F to najbardziej podstawowy i prymitywny sposób kontroli ruchu opartego o klatki kluczowe. Opowiadam o podstawach tego narzędzia.

Opowiadam o podstawach pracy z krzywymi F w Graph Editorze. Graph Editor to narzędzie do edycji krzywych ruchu. Wprawdzie jest to proste, ale w niedalekiej przyszłości okaże się, że zrozumienie działania krzywych F może być całkiem niełatwe, zwłaszcza, gdy dochodzi do jednoczesnej pracy w wielu wymiarach i orientacjach. Tak czy inaczej, jest to pełnoprawny materiał związany z podstawami ANIMACJI w Blenderze! :) To drugi filar PKB. Zapraszam do oglądania.

Dzięki uprzejmości Joanny, mamy możliwość zobaczyć transkrypcję tekstową z tego poradnika:

 

 

7 thoughts on “Okno: Graph Editor i krzywe F

 1. Odpowiedz Wojtek Wrz 20,2012 19:52

  Widzę, że nowy sezon ruszył z kopyta z bardzo przemyślanym i popularnym tematem ;)
  Szkoda że pół roku temu musiałem to sam rozkminiać i moje animacje wyglądały jak ruchy Przybyszów z Matplanety. Jak mnie wtedy denerwowało to zwalnianie ruchu przy zmianie kierunku i wielogodzinne ustawianie ruchu kamery wokół obiektu.

 2. Odpowiedz Mentoris Wrz 18,2012 11:05

  Za nic w świecie tym co dysponuję nie dało się pobrać materiału z YouTube. Dopiero świeżo pobrany „YouTube Downloader HD” poradził sobie z problemem bez oporu. Dziwne są zaiste odpałki komputerów.

 3. Odpowiedz ADDJAR Wrz 18,2012 09:14

  Super robota co można więcej dodać

 4. Odpowiedz Robertboanerges Wrz 18,2012 02:10

  No właśnie ja tak samo jak użytkownik wyżej zrobiłem sobię bibloitekę tych filmików.
  I mam je wszystkie na twardym dysku bo to suuuper tutki.

  A co do tego poradnika właśnie go pobieram. A używam wtyczki do przeglądarki Firefoxa DownloadHelper. I zazyssa bez problemu. Oczywiście pobieram w jak najwyższej rozdzielczości.

 5. Odpowiedz Mentoris Wrz 17,2012 19:41

  Dobry tutorial, nareszcie się coś ruszyło. Jestem jednak jak zwykle malkontentem, bo zrobiłem sobie z twoich tutków bibliotekę filmików na dysku które można oglądać kiedy utrudniony jest dostep do internetu i tu niemiła niespodzianka. Nie da się w zaden sposób sciągnąć z YouTuba tych dwóch nowych tutkow. Nie pobiera tego żaden program, ani żadna wtyczka w przeglądarce. Np. wtyczka w Firefoxie twierdzi, że nazwa pliku jest nieprawidłowa, mimo, że ja żadnej nieprawidłowości w nazwie nie widzę.Program do pobierania z YouTuba cały czas wybija Error nieznanego typu.

  • Odpowiedz piotao Wrz 17,2012 19:56

   Może to dlatego, że YT jakiś czas będzie te filmy przetwarzał, zobacz trochę potem :) Może się uspokoi i się uda.

 6. Odpowiedz Danton Wrz 17,2012 19:31

  Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ,niniejszym dziękuję za ten materiał no :))))))))))))))))
  Kurcze ale się cieszę

A Ty co o tym myślisz?