Cząstki: Emission 5

Długo oczekiwana seria dotycząca cząstek, zapraszam!

W materiale wideo przedstawiam cząstki a dokładniej panel związany z ustawieniami ich emisji. Można za jego pomocą generować (czyli tworzyć) cząstki na różne sposoby, określać moment w którym się pojawiają lub znikają, oraz czas ich życia, oraz oczywiście ich ilość!

Zapraszam do oglądania poradnika:

5 thoughts on “Cząstki: Emission

 1. Odpowiedz wojtekkw10 Lip 20,2013 01:47

  Fantastyczne poradniki. Oby tak dalej.

 2. Odpowiedz cyberslaw Lip 7,2013 16:55

  Popieram Mentoris. Piotrze, trzymamy kciuki i do przodu :)

 3. Odpowiedz Mentoris Lip 7,2013 09:46

  Dobry poradnik. Na pewno rozjaśni trochę w głowie wiedzę na temat cząstek. Szkoda tylko że jesteś jeden Piotrze i nie możesz robić tutoriali na inne tematy, bo gdybyś istniał w wielu osobach, wtedy byśmy byli zarzuceni tutkami. A tak musimy uznać twoje priorytety i oczywiście życie prywatne, które podejrzewam, jest mocno ograniczone, bo Blender wymaga ciągle twojej obecności w sieci i na uczelni. Ale masz przynajmniej rzeszę wyznawców, którzy ciągle czekają na nowości, a nowi siedzą aktualnie w tutkach już zrobionych. Nic tylko się cieszyć.

  • Odpowiedz piotao Lip 7,2013 13:28

   Dziękuję Ci. Są dni, kiedy nie mogę nic zrobić bo nie pozwalają na to warunki, a są i takie chwile, kiedy robota się udaje i nowe tutki płyną. Pracuję nad Kursem codziennie, w tej chwili najwięcej to korespondencja. Mija połowa drugiego roku działalności i trochę spina mnie fakt, że jeszcze nie opowiedziałem o całym Blenderze. Gdzie tu z zastosowaniami zaczynać? :) Ale pocieszam się, że grunt to cisnąć do przodu, i powoli wszystko się uda. Czasem muszę zadowolić się stałym naciskiem zamiast szybkimi postępami, niestety :)

   • Odpowiedz Kropka Lip 8,2013 23:07

    Systematycznie przerabiając kolejne odcinki poradnika (obecnie jestem na początku nodów), przyznam że jako sympatyczne rodzynki traktuję te odcinki, które przedstawiają konkretne zastosowania. Odnosząc się do Twojej wypowiedzi — rozpocząłeś już z zastosowaniami, wplatając te rodzynki wśród wiedzy stricte dotyczącej programu. Proponuję utrzymać taki system. Ja, dla przykładu, tęsknie za większą procentową zawartością poradników z zastosowaniami, wśród wiedzy teoretycznej :) Być może dlatego, niekiedy „zdradzam” PKB, sięgając do filmów innych autorów przedstawiających jakieś konkretne zastosowanie. Ostatnio była to np. trawa (bo domek już prawie skończony :)

A Ty co o tym myślisz?