Duplikacja postaci na filmie 2

Etap 4: Ustaw rozdzielczość renderowania.

Aby render z końcowym efektem był zrobiony prawidłowo, należy ustawić w Blenderze taką samą rozdzielczość renderowania, jak ta, którą ma pasek filmowy. Robimy to posługując się panelami sterowania, które obecnie są ukryte. Należy je wyświetlić, aby ustawić rozdzielczość. W tym celu zmienimy nieco wygląd interfejsu programu.

 

Krok 1: Włączenie panelu z ustawieniami renderowania.

Znajdź przycisk zmiany wyglądu w panelu zajmującym prawą górną część okna. W menu, które znajdziesz pod przyciskiem wybierz Properties. Jest to taki sam panel jak ten, który widać od razu po pierwszym uruchomieniu Blendera, z tym, że teraz będzie umieszczony w innym obszarze ekranu. Zobacz rysunek poniżej, jeżeli masz wątpliwości co do miejsca, które trzeba klikać.

Wyświetlanie panelu properties

Wyświetlanie panelu properties

 

 

Krok 2: zmiana rozdzielczości.

Blender może wyrenderować film w różnych rozdzielczościach. Najlepsze efekty osiągniemy gdy skorzystamy z takiej samej rozdzielczości jak nasz film, który wstawiliśmy jako pasek do VSE. Aby zmienić rozdzielczość, znajdź panel Dimensions (ang. wymiary) w ustawieniach. Pod napisem Resolution (ang. rozdzielczość) widoczne są dwa suwaki określające rozdzielczość w poziomie i w pionie. Możesz kliknąć w te suwaki i ustawić je dla X na 640 a dla Y na 480. Taka jest rozdzielczość naszego filmu. Jeżeli jednak masz film w innej rozdzielczości, nie ustawiaj 640 ani 480, tylko wartości, które zostały odczytane w Etapie 3, Kroku 2. Koniecznie zmień także powiększenie, które domyślnie ustawione na 50%. Wpisz wartość 100, i wciśnij ENTER w ostatnim wierszu pól Resolution.

Zmiana rozdzielczości

Zmiana rozdzielczości

Efektem zmiany rozdzielczości będzie inny rozmiar podglądu filmu, inne proporcje filmu i inna końcowa jakość. Zmiany możesz dostrzec w widoku podglądu. Aby ten widok dopasować możesz przesunąć mysz nad podgląd filmu i nacisnąć Home, lub pokręcić rolką myszy, aby dopasować powiększenie podglądu.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

2 thoughts on “Duplikacja postaci na filmie

  1. Odpowiedz Marian Pietrzkiewicz Lis 30,2018 16:32

    Wszystkie lekcje
    p.Piotra Arłukowicza pozwalają bardzo dobrze zrozumieć Blendera ,jedynie żal że teraz (11 listopad 2018) jest ich trochę za mało.
    pozdrawiam Marian Pietrzkiewicz

  2. Odpowiedz skala67 Sty 4,2018 21:34

    Przerobione – działa, dziękuję

A Ty co o tym myślisz?