Edytor Nodów: Glare 2

Nod do dodawania poświaty, rozmycia, gwiazdek oraz duchów świetlnych do sceny.

Pozwala ładnie wykończyć graficznie scenę i dodać do niej nastrój, miękkość i świetlistość. Zatem opowiadam jak to zrobić, dodatkowo pokazuję fotografię eksperymentu chemicznego, jaki odbył się w czasie Bałtyckiego Festiwalu Nauki, a wykonany został przez dr Tomka Plucińskiego z Wydziału Chemii UG: http://www.chem.univ.gda.pl/~tomek/. Człowiek ten jest niezwykłym eksperymentatorem i najlepszym dydaktykiem, jakiego znam. Prawdziwy geniusz! Polecam gorąco Jego stronę, i jednocześnie życzę Mu powodzenia, a tymczasem zapraszam do obejrzenia materiału na temat Noda o nazwie Glare.

2 thoughts on “Edytor Nodów: Glare

 1. Odpowiedz jarek Cze 17,2012 13:38

  To jest jeden z najczęściej używanych nodów, z mnóstwem zasosowań. Uważam, że potraktował go Pan z lekka po ”macoszemu”. Moim zdaniem powinien być to temat dużo bardziej rozwinięty. Dużo osób dopiero uczących się, nawet nie wpadnie na pomysły, co można za pomocą tego noda zrobić po Pana niniejszym tutorialu.

  • Odpowiedz piotao Cze 17,2012 13:50

   Oczywiście że tak (tak potrakowałem jak piszesz, i owszem, ten nod zasługuje na więcej).
   Celowo pominąłem zastosowania, ponieważ chcę o tym mówić w innej części kursu – dotyczącej zastosowań. w tym i w wielu innych przypadkach pomijam prawdziwe, efektowne zastosowania, aby pozostawić tylko suchy szkielet z bazowymi informacjami. Kurs zastosowań już niedługo – tam będzie okazja od zera do bohatera pojechać po całości. Dzięki za komentarz :)

A Ty co o tym myślisz?