Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Tematyczne miesiące. Koniec?

Autor Wątek: Tematyczne miesiące. Koniec?  (Przeczytany 9285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil1064

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +164/-1
Odp: Tematyczne miesiące. Koniec?
« Odpowiedź #30 dnia: 20151008, 19:29:42 »
W takim poj......m państwie żyjemy, że nawet Mikołaja US chce opodatkować...
Haha, szybko to odkryłeś ;D
Piotr nie raz już wspominał, że nie zrobi tu reklam, ani dotacji, więc nie ma sensu o tego typu propozycjach pisać ;)
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Offline Khar

• Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +73/-1
    • UniViz Piotr Jędrzejko
« Odpowiedź #31 dnia: 20151008, 20:25:24 »
Piotr musi założyć działalność gospodarczą :D

Offline andirl

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +37/-8
« Odpowiedź #32 dnia: 20151008, 20:49:30 »
popatrzałem na statystyki i tak sądzę że abonament 20 zł/rok w dużym stopniu pokryłby życzenia poprzedników 1280 x 20 = 25 600 zł , w sumie nic nie musiało by się zmieniać, dostęp do zasobów jak jest, goście tam, użytkownicy tu i tam he he tylko przydałaby się jakaś forma działalności w stylu wspólnot mieszkaniowych (tam dopóki wspólnota nie zarabia np. wynajmując lokale podatku żadnego nie płaci) no ale to już do prawników bo za biegły w tym nie jestem. Oczywiście kalkulacje te są obarczone olbrzymim błędem bo użytkownicy dotychczasowi rejestrowali się nie mając na uwadze opłat za korzystanie no ale z drugiej strony pokazałoby to wolę rzeczywistego zaangażowania i chęci dzielenia wysiłku za tę oczywistą wielką pracę jaką włożono w działanie tego forum, .... ja jestem za  jeśli pozwala na to prawo i nie obciąży jakąś odpowiedzialnością właściciela portalu.

Przeszło mi teraz do głowy że może jakiś związek wyznaniowy można by zarejestrowć i wtedy za tzw. "Na Tacę" podatku się nie płaci :)
« Ostatnia zmiana: 20151008, 21:00:43 wysłana przez andirl »
Pieprzyć amerykański model wyścigu szczurów, niech żyje lenistwo i starość . - Henri Cartier-Bresson

Offline Zygfryd

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +26/-1
  • eeee mmmm yyyy
« Odpowiedź #33 dnia: 20151009, 06:07:18 »
Czyli chcecie to forum przerobić w komercyjne?
Znikną wtedy posty typu: jestem tu nowy i nie wiem jak zrobić .... ,
bo kto będzie chciał zapłacić np 20 zł żeby się dowiedzieć jak np poteksturować sprężynę.

Mam wrażenie, że Piotr zakładając to forum nie taki miał cel.

Offline Tokugawa

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +33/-0
« Odpowiedź #34 dnia: 20151009, 09:04:55 »
Zgadzam się z Zygfrydem, nie popadajmy znowu w skrajność. Można wprowadzić coś takiego jak abonament lecz IMO dla osób chętnych. Są do tego różne strony np. https://www.patreon.com/

Offline oczymerlinmonroe

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +19/-0
  • www.imago3d.pl
« Odpowiedź #35 dnia: 20151009, 09:14:47 »
Załóżmy wspólnotę Wielki Latający Kościół Blendera taca będzie nieopodatkowana wydaję mi się że raczej każdego będzie stać na roczną składkę na cele statutowe w kwocie 20 pln a jeśli ktoś nie da to trudno nowych ludzi raczej nie zabraknie a za kaskę nie wiem może można będzie kupić jakieś texturki gifty co kolwiek

Offline Ancestor

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +55/-1
  • jestem tu już od pewnego czasu!
    • Black Grom Studio
« Odpowiedź #36 dnia: 20151009, 10:54:58 »
Pomysł z kasą nie fajny jest.
Myślę, że nie ma co drążyć tematu.   

Offline jakihno

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +38/-0
« Odpowiedź #37 dnia: 20151009, 11:28:42 »
Piotr  na każdym kroku powtarza, że PKB było, jest i będzie w pełni darmowe. I szacun za to dla nie niego.

Offline Chris4132

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +25/-0
« Odpowiedź #38 dnia: 20151009, 15:40:09 »
Akurat jakiś numer konta na które można sobie wpłacić pewne kwoty (nawet najmniejsze) w formie podziękowań powinien być.

Offline Ancestor

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +55/-1
  • jestem tu już od pewnego czasu!
    • Black Grom Studio
« Odpowiedź #39 dnia: 20151009, 16:54:45 »
Podziękować można na 1000 różnych sposobów bez pieniędzy.

Offline andirl

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +37/-8
« Odpowiedź #40 dnia: 20151009, 21:17:58 »
#@%~` !!!

O tacy wspominiałem żeby pokazać w jak zacofanym prawnie kraju żyją polacy, jeśli chodzi o gusła to państwo idzie na rękę i zwalnia z kupy obowiązków obowiązujących wszystkich, natomiast tam gdzie zdolności muszą iść w parze z wiedzą to żadnych ustępstw nie ma ........ Zulu Gula Forever.
« Ostatnia zmiana: 20151009, 21:33:04 wysłana przez andirl »
Pieprzyć amerykański model wyścigu szczurów, niech żyje lenistwo i starość . - Henri Cartier-Bresson

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +185/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
« Odpowiedź #41 dnia: 20151013, 21:22:20 »
To prawda, i dlatego warto zostać w kraju i pracować nad jego poprawą.
-piotr-

Offline andirl

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +37/-8
« Odpowiedź #42 dnia: 20151013, 22:49:21 »
Trochę resarczowałem i znalazłem coś takiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_po%C5%BCytku_publicznego , wygląda że nie jest tak dramatycznie jesli chodzi o wymogi (PKB powinien je spełniać)

Offline mariuszrej

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +16/-1
  • Spać się chce!
« Odpowiedź #43 dnia: 20151016, 09:13:42 »
Piotr  na każdym kroku powtarza, że PKB było, jest i będzie w pełni darmowe. I szacun za to dla nie niego.

Jak Twarzoksiążka? Można byłoby pomyśleć o Stowarzyszeniu. Kościół ciężko będzie zarejestrować!:) Patrz Kościół LPS-a!:))

Offline Zygfryd

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +26/-1
  • eeee mmmm yyyy
« Odpowiedź #44 dnia: 20151026, 19:06:42 »
Dzisiaj po 10 dniach od ostatniej wypowiedzi widzę, że idea pracy miesiąca/kwartału naprawdę umarła :'(

Offline SirGorn

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +101/-4
  • .
    • facebook.com/xsirgorn
« Odpowiedź #45 dnia: 20151026, 20:20:51 »
Troszkę szkoda, ja jednak jedynie zaproponuje jakiegoś zastępczego "call to action"*. Np. po większym poradniku na końcu gdzieś umieścić "teraz moje drogie dzieciaczki spróbujcie same w domu zrobić taki oto obrazek - rezultaty wrzucajcie w komentarzach na stronie" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A co do tematycznych miesięcy to też jakieś zastępstwo by się przydało - jak miałem czas (i temat pasował) to chętnie brałem udział, a ostatnio moja wena ma depresje ;P

* tak to ładnie pani z angielskiego u nas nazywała.

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +185/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
« Odpowiedź #46 dnia: 20151027, 01:14:42 »
To nawet niezły pomysł. Się wydaje.
-piotr-

Offline Tombom

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +43/-6
« Odpowiedź #47 dnia: 20151027, 09:50:42 »
Temat w pewnym momencie odbiegł od głównego nurtu, więc tylko taki pomysł zarzucę (tylko bez pieniactwa proszę - to tylko luźno rzucone info a nie propozycja ;) ).

Na jednym z forów na których od dłuższego czasu jestem zarejestrowany, "szef" (założyciel forum) założył stowarzyszenie. Jakie ma z tego "korzyści"? Ano - przde wszystkim zarejestrowany znak, bodajże możliwość odliczenia za opłacanie miejsca na serwerze, możliwość przyjmowania datków (m. in. od reklamodawców) itp, itd. Dokładnie nie pamiętam - ale to wszystko można wyczytać.

Reklama w postaci 2 banerów na forum jest bardzo delikatna i nienachalna - na samym dole strony. Dodatkowo firmy, które chcą się reklamować mają do tego osobny dział a posty tam wpisywane przez reklamodawców muszą być zaakceptowane przez "szefa" (w przypadki PKB mogą być to przecież firmy sprzedające drukarki 3D, farmy renderowe, itd...).

"Szef" wpłaca jakieś tam niewielkie składki (czy jak by to zwać - podatki), a "zarabia" na te opłaty najprostszymi sposobami: koszulki, znaczki zlotowe, datki, (w przypadku PKB mogą to być kubeczki, plakaty z wydrukiem np takiego czołgu McGavish-a, podkładki pod myszy, smycze, etc.)

Dodatkowo raz do roku na tamtym forum (na zlocie) organizowana jest aukcja - ludzie oddają jakieś rzeczy związane z działalnością forum (chociaż nie tylko, bo w "cenie" są np przetwory domowe :) ) a one są licytowane przez użytkowników - pieniążki z aukcji przeznaczone są na stowarzyszenie.

I jakoś się kręci :)

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +185/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
« Odpowiedź #48 dnia: 20151120, 10:50:18 »
To może być dobry pomysł na czasy, gdy wywalą mnie z roboty i będę musiał zacząć szukać środków na życie.

Ale tak mnie trochę zastanawia cel - po co nam taka rejestracja? Co byłoby lepiej?
-piotr-

Offline Tombom

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +43/-6
« Odpowiedź #49 dnia: 20151120, 12:29:46 »
Piotrze - chodzi o środki, które nie obciążą Twojej kieszeni i będą szły na utrzymanie forum, nagrody z różne konkursy, itp, itd.

Rejestracja uchroni Cię przed np. jakimś nadgorliwcem, który może we własnych celach wykorzystywać np. logo czy nazwę - które niezarejestrowane nie są prawnie chronione.

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +185/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
« Odpowiedź #50 dnia: 20151202, 00:15:33 »
Możesz mieć rację. Myślę, że powinniśmy kiedyś zrobić coś w rodzaju ochrony PKB, jeżeli utrzyma się jeszcze przez rok. Zobaczymy. Ja będę mógł swobodnie działać w Polsce dopiero za pół roku.
-piotr-

Offline sempervirent

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +49/-0
    • portfolio
  • Gadu Gadu: 5126122
« Odpowiedź #51 dnia: 20160226, 23:00:09 »
Wrócę trochę do tematu tematycznych miesięcy.
Owszem - wiele osób ma pracę a nie ma czasu, ale wydaje mi się, że jednak warto choćby dla kilku osób prowadzić takie tematyczne miesiące. Wiem, że może wydać się to bez sensu, ale może jednak się uda?

PS. Wiem, mogę sobie gadać, nie było mnie tu masę czasu, ale wierzę w rozwój i to, że dla chcącego nic trudnego! :)

Offline SirGorn

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +101/-4
  • .
    • facebook.com/xsirgorn
« Odpowiedź #52 dnia: 20160308, 22:53:46 »
Jak komuś brakuje tematycznych miesięcy to zawsze można spróbować na reddicie /r/blender - wiem, że to nie to samo co na pkb, ale jak się nie ma co się lubi, to ... ;)

Offline antek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-2
« Odpowiedź #53 dnia: 20160324, 11:48:47 »
tak sobie mysle ze jak tematyczne miesiace zajmuja za duzo czasu dla zbyt niewielkiej korzysci, to w takim razie mozna by wybierac tematy ktore zajmowalyby nie kilkaset godzin, ale zaledwie kilka, np. zamiast moje miejsce pracy dac temat typu owoce, sprzety domowe, narzedzia, rosliny i inne drobiazgi.
bedzie to dobre pod 2 wzgledami

po pierwsze osoby ktore nie maja czasu beda mogly stworzyc cos w kilka godzin i pokazac(mysle ze wymodelowanie gitary nie zajmie wiecej niz 10 godzin  :o) .

kolejny plus jest taki ze ludzie tacy jak ja, poczatkujacy, bedziemy tez mogli sie wlaczyc, bo wczesniej te tematy byly takie ze nic z tego nie umialem wykonac, a jakby trzeba bylo zrobic szczoteczke do zebow to cos tam muglbym wykombinowac.

Offline Kamil1064

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +164/-1
« Odpowiedź #54 dnia: 20160324, 12:01:00 »
Jakiś trop jest, tyle że w lutym były buty, w założeniu proste, a my wybraliśmy sobie takie z detalami :)
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Offline antek

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +1/-2
« Odpowiedź #55 dnia: 20160324, 12:02:50 »
wlasnie buty to dobry plan bo jak ty masz czas to mozesz sobie robic haftowane sznurowki a jak ktos mowi ze nie ma czasu to zrobi se buty na rzepy i wszyscy beda zadowoleni

w ocenie pracy mozna by tez uwzgledniac np ile czasu dana osoba robi w blenderze, bo oczywiste jest ze moje prace beda slabsze od twoich  :'(

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +185/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
« Odpowiedź #56 dnia: 20160423, 18:05:36 »
Myślę że było właśnie tak jak piszesz - dokładnie tak, i takie same założenia przyjęte były na początku. Każdy mógł wystartować, i wielu tego nie robiło, bo być może nie chcieli się angażować i konkurować z wymiataczami, którzy oczywiście całkowicie pozamiatali niektóre tematy. Możesz przecież zrobić coś swojego i wrzucić na forum tak po prostu :)
-piotr-

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014