Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Kluczowanie Opacity w VSE

Autor Wątek: Kluczowanie Opacity w VSE  (Przeczytany 1231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skala67

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
Kluczowanie Opacity w VSE
« dnia: 20151107, 12:17:33 »
Pasek z tekstem w VSE - nareszcie, ale nieco ubogi w opcje – brak mi np. kursywy do cytatów, albo głosów zza offa. Używam zatem miejscami jeszcze obiekt tekst zamieszczony na scenie i dodanie takiej sceny jako pasek do VSE i tu mam problem. Chciałbym, aby łagodnie się pojawiał (fade). Chciałem to zrobić za pomocą kluczowania nieprzeźroczystości (Opacity) paska ze sceną z tekstem, a tu masz babo placek :). Po zakluczowaniu można dla innych klatek wstawiać klucz na Opacity (w Edit Strip), ale nie można już zakluczyć zmienionej wartości Opacity :( Czy należy gdzieś coś „kliknąć”, aby umożliwić zmianę wartości Opacity. Zauważyłem jednak, że pasek Opacity w Edit Stripe jest lekko przyciemniony. A może inny pomysł na łagodne pojawianie się napisów i obiektów na scenie? Pozdrawiam

Offline mariuszrej

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +16/-1
  • Spać się chce!
Odp: Kluczowanie Opacity w VSE
« Odpowiedź #1 dnia: 20151107, 13:07:29 »
Może zablokowałeś niechcący ten pasek. A w graf edytorze nie możesz dodać? Trudno z samego opisu wnioskować. Mógłbyś screena wrzucić. Podaję ci też link do addona bardzo ułątwiającego pracę z dodawaniem fade'a do stripów, posiada też kilka innych fajnych funkcji!
http://blenderaddonlist.blogspot.com/search/label/VSE

Offline skala67

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
« Odpowiedź #2 dnia: 20151107, 17:59:16 »
To jednak jakiś chyba bug ale dzięki, rzeczywiście w graf edytorze działa oraz... jak się wyłączy podgląd w okienku podglądu dla kompozycji okien Video Editing. Co ma pierniczek do wiatraczka to nawet programiści chyba nie wiedzą :). Dzięki za linka do "addonsów" -wypróbowałem - są świetne.

Offline Arek

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +446/-3
  • Gadu Gadu: 49396350
« Odpowiedź #3 dnia: 20151107, 20:01:22 »
Jak umieścisz sobie stripa z textem z innej sceny w metastripie, czyli zgrupujesz go (Ctrl+G) wtedy bezpośrednie kluczowanie wartości zadziała. Nie wiem, czemu tak się dzieje w przypadku bezpośredniego kluczowania stripa innej sceny. Może jest tu jakiś problem z komunikacją między jedną a drugą sceną.

Tags: opacity vse key 

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014