Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Rozumowanie 3D Max'owe pod Blenderem - czyli przesiadka

Autor Wątek: Rozumowanie 3D Max'owe pod Blenderem - czyli przesiadka  (Przeczytany 17832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiktor83

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +7/-0
  • OVER THE TOP
    • Wiktor ART
Odp: Rozumowanie 3D Max'owe pod Blenderem - czyli przesiadka
« Odpowiedź #210 dnia: 20171031, 16:59:46 »
Chyba miałem coś poprzestawiane, bo sposób Arka działa teraz. Przedtem cięło mi wszystko i nie wiem dlaczego, a teraz działa. Plusik ode mnie!

Offline Arek

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +433/-3
  • Gadu Gadu: 49396350
« Odpowiedź #211 dnia: 20171031, 17:26:05 »
bo sposób Arka działa teraz
Moje to było tylko ustawienie widoku, reszta sprawka koleżanki :). A tak na przyszłość, jak będziesz dopasowywał widok (Shift+Num7 - niby z góry) to zwróć uwagę na faktyczny zwrot krawędzi. Czasem faktyczny widok z góry uzyskasz dzięki Shift+Num1 lub Shift+Num3.

Offline Wiktor83

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +7/-0
  • OVER THE TOP
    • Wiktor ART
« Odpowiedź #212 dnia: 20171031, 17:32:18 »
Arek: z tymi widokami to mam już obczajone konkretnie, dlatego problemu nie ma. Oglądałem też różne tips&tricks z tym związane, dlatego się zaznajomiłem, przetestowałem i wszystko jest super, a nawet lepiej niż super :)
Odpaliłem Blendera na świeżo, bo miałem coś poprzestawiane (za dużo kombinowałem w sofcie, w jego ustawieniach i pewnie nie dopilnowałem "czegośtam") i nareszcie działa.
Koleżanka sempervirent też przedstawiła spoko metodę, którą zastosuję do innej rzeczy :) Też się przyda :)

Offline Wiktor83

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +7/-0
  • OVER THE TOP
    • Wiktor ART
« Odpowiedź #213 dnia: 20171208, 13:54:44 »
Żeby nie zaczynać innego wątku to chciałbym się zapytać czy testował ktoś przenoszenie wyniku z ImageModeler'a za pomocą pliku FBX? Bo Blender nie otwiera wyeksportowanego pliku do FBX, dlatego muszę najpierw otworzyć go w Maxie i z jego poziomu exportować również do FBX, którego już Blender potrafi otworzyć... Zaprawdę dziwne to jest. Może ktoś się spotkał z jakimś innym importerem FBX dla Blendera, który otworzy plik prosto z Imagemodeler?

Jestem na etapie testów tej procedury i ustawiania wszystkiego w Blenderze - screeny w załączniku. Nie obejdzie się bez minimalnych korekt, choć w Imagemodelerze dopasowanie było dla każdej z tych fotek "na zielono".

Offline Wiktor83

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +7/-0
  • OVER THE TOP
    • Wiktor ART
« Odpowiedź #214 dnia: 20180308, 17:09:26 »
Pytanko odnośnie zapisywania wybranych elementów. Otóż w Maxie zaznaczałem sobie obiekty (siatki, kamery, lampy, itp.) i wybierałem Save As -> Save Seleted i co ważne zapisywało mi to do pliku .max czyli kamery z ustawieniami i lampy z ustawieniami, a także obiekty z modyfikatorami i innymi atrybutami.

W Blenderze zauważyłem, że da się zapisać wybrane obiekty, ale tylko w formie eksportu, np. do formatu .obj a tam zafiszkować Only Selected. Problemem jest to, że tracą się modyfikatory itd. Oczywiście mogę zapisać kopię bieżącej sceny i tam wyrzucić te niepotrzebne, ale za dużo z tym zabawy. Po prostu czasami mam takie projekty, że często muszę "wyrzucać" wybrane elementy uwzględniając to żeby były na nich modyfikatory itd.

Są jakieś rozwiązania/pomysły na to żeby wszystko poszło szybko, sprawnie i bez bólu? :)

Offline Remik

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +120/-9
« Odpowiedź #215 dnia: 20180308, 18:24:55 »
Lokalnie sposobu na to nie znalazłem, więc pozostaje wtyczka. Działa i zapisuje zaznaczone obiekty w pliku .blend razem z modyfikatorami. Może można to jakoś podpiąć pod skrót klawiaturowy by było szybciej dostępne, ale nie sprawdzałem.

https://github.com/dairin0d/export-selected

Offline Wiktor83

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +7/-0
  • OVER THE TOP
    • Wiktor ART
« Odpowiedź #216 dnia: 20180308, 19:50:03 »
No i o to chodziło :) Dzięki wielkie! Szukałem, ale nie znalazłem tego pliczku.

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014