Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Sprzęt komputerowy

Autor Wątek: Sprzęt komputerowy  (Przeczytany 142771 razy)

Offline AMD

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
Sprzęt komputerowy
« dnia: 20121229, 12:10:04 »
Hej.

W końcu przyszedł czas, że mogę sobie pozwolić na kupno porządnego sprzętu komputerowego, a cycles będzie dla mnie już nie tylko teorią, ale zacznę rozwijać się z nim w praktyce. W najbliższym czasie- na przestrzeni najbliższego kwartału zakupię kolejno laptopa (wiem, że nie jest to sprzęt do grafiki-spokojnie) oraz stację.

Jeżeli chodzi o kategorię laptopów, to tutaj nie mam dużego doświadczenia, dlatego chciałbym się zdać na Wasze opinie i podpowiedzi. Wolałbym zainwestować w dobrą sprawdzoną markę, ponieważ przekonałem się już, że mniej znane i tańsze mimo ciekawych i dobrych parametrów jednak są mniej wydajne. Kwota w jakiej się musimy zmieścić to przedział 3-4tys. Ze względu, że ma to być laptop mobilny, ale też czasem wykorzystywać go będę w terenie, do ewentualnych szybkich zmian w projektach chciałbym, aby laptop miał przekątną 15,6" i klawiature numeryczną.

Druga bardziej istotna kwestia to komputer stacjonarny + monitory. Tutaj bardzo zależy mi na efektywności i komforcie pracy, czyli w skrócie co spisuje się Wam najlepiej pod Cycles i jakie chłodzenie jest najlepsze i najbardziej ciche.

Z tego co widziałem po wątkach Piotr ma chłodzenie cieszą, jakbym mógł Ciebie prosić napisz mi co dokładnie masz i czy rzeczywiście hałas zredukowany jest do minimum?

Jeżeli chodzi o grafikę to wyczytałem, że obecnie GeForcee GTX 570/580 byłby optymalny (ale proszę mnie skorygować bo jak to w internecie z różnymi informacjami można się spotkać)

Procesor teraz już w cycles odegra mniejszą rolę i grafa będzie priorytetem, ale z pewnością planuję jakiegoś i7

Jeżeli chodzi o Ram to wstępnie celuję w 8GB DDR3 z opcją poszerzenie do 16GB jeżeli zajdzie taka potrzeba

Na stację chciałbym przeznaczyć max 5 tys. + myślę o dwóch monitorach NEC w granicach 1-1,5tys każdy bo słyszałem dużo pozytywnych opinii o tej firmie.

Wszystkie komentarze, sprostowania mojego błędnego myślenia oraz własne doświadczenia przede wszystkim mile widziane.

A na koniec co powiecie nt. porównania między systemem win 7, a 8. Różnie piszą, ale nikt z moich znajomych nie ma jeszcze 8. Wyczytałem gdzieś, że duży minus 8 to brak standardowego menu, co jednak można później doinstalować, a przy Ray Trace i innych zadaniach wypada dużo szybciej niż 7.

Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: 20121229, 12:10:04 wysłana przez AMD »

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +187/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #1 dnia: 20121229, 18:02:49 »
Gratuluję opcji - zakup nowego kompa to ekscytujące przeżycie i sporo radości, pod warunkiem, że wszystko działa. Zobacz porównania kart graficznych na benchmarku: http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych. U siebie mam chłodzenie wodne tylko na CPU, a zamiast swojego GTX590 wolałbym dwa osobne 580. Podczas renderowania w Cycles zysk prędkości z dwóch kart jest minimalny, przynajmniej w moich obserwacjach nigdy nie było 2x szybciej. Ale korzyść z posiadania dwóch kart jest taka, że jedna wyświetla obraz i blendera, a druga zajmuje się renderowaniem, i podczas tego można pracować z normalną szybkością. Praca w Cycles na jednej karcie, która jednocześnie zajmuje się wyświetlaniem obrazu jest spowolniona. Jeżeli będziesz chciał wypiekać w Blenderze mapy normalne w dużej skali, będzie Ci potrzebne dużo ramu, bake potrafi wszamać błyskawicznie kilkanaście GB. Ale tylko dla dużych rozdzielczości.
-piotr-

Offline maxim25

• Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
  • Open Your Eyes
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #2 dnia: 20121229, 19:17:10 »
Ja nie polecam i7 oraz laptopa, jeśli naprawdę chcesz mieć sprzęt do pracy z blenderem, zainwestuj w stacjionarny, wtedy możesz włożyć więcej kasy w kartę graficzną Nvidia, bo ona jest najbardziej tania i spełnia oczekiwania. Ja mam procesor z tych tanich Amd 6 core 2.8Ghz, ale jak tak używam blendera, to wydaje mi się że 4 core też jest w sam raz. I jest tańsza od 6 core. Więc procesor po moich doświadczeniach nie jest priorytetem, patrz na Nvidia z technologią Cuda. Lepiej jest wydać więcej kasy na serie 6600 , bo ma około 1000 obliczeń jednocześnie.
 Ja mam teraz 192 obliczeń jednocześnie na mojej Gforce 450 Gt. jest ok, ale widzę że mi ona teraz nie wystarcza. I zrób tak Pan Piotao, inwestuj też w sporo ramu. Jest niezbędna dla takich prac. 
Open your eyes

Offline AMD

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #3 dnia: 20121230, 09:54:16 »
Dokładnie tak, mam przy tym dużo radości, a wyboru chcę dokonać jak najlepszego dlatego zabieram się za to z ok1-2mies wyprzedzeniem.

Dzięki za podpowiedzi. Tak się właśnie zastanawiałem, na ile szybsza będzie praca z blenderem mając dwie karty graficzne. Tutaj mam już sprawę jasną- zdecyduję się na dwie tak jak Piotrze doradziłeś. Jakbyś mógł to podpowiedz mi jeszcze, czy jesteś zadowolony z chłodzenia wodnego i czy jest dużo bardziej komfortowe dla ucha? I czy pozostałe chłodzenie, które masz działa cicho? Czy korzystacie może z np. regulatorów obrotów wiatraczków do chłodzenia tak jak można się spotkać z niektórymi informacjami w sieci, że są stosowane? Ten aspekt jest mi najbardziej obcy, a bardzo mi na nim zależy.

maxim25 - wiem, że laptop jest dużo mniej efektywny od stacjonarki, co też podkreśliłem w swoim pierwszym poście, jednak dużo będę się przemieszczał ze względu na prace w różnych miejscach ;) W pierwszej kolejności chcę zakupić laptopa, a po krótkim czasie liczę, że uda mi się także pozwolić zakupić stacjonarny.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedź ;)

Offline maxim25

• *
  • Reputacja +2/-0
  • Open Your Eyes
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #4 dnia: 20121230, 15:59:39 »
Inwestuj w stacjonarny, bo laptopy nie mają poządnych kart graficznych, a przy pracy z renderem będziesz miał duży ból. 
Jak chcesz podróżować, to kup taniego laptopa, i staraj się o takiego co może być rozbudowany o dodatkowa kość pamięci. Wtedy możesz pracować nad meshem gdzie cokolwiek jesteś, a do rendera użył byś wtedy stacjonarny.
Jeśli myślisz o animacji, naprawdę, wiem co mówię. Bo ja teraz się przekonałem co tak naprawdę powinienem mieć. 
 Nie wiem jak z cenom jest z chłodzeniem cieczą, ale procesor nie będzie zbyt obciążany, ja na linuxie mam podgląd rdzeni w procesorze i widzę na bieżąco jak są wykorzystywane. I przy modelowaniu są na minimum wykorzystania.
render jedynie pobiera maksymalną moc o ile nie ma możliwości korzystania z karty graficznej z CUDA. Dzisiejsze procesory są projektowane na mały pobór prądu i nie rozgrzewają się tak mocno. O ile się nie mylę to teraz żad-kość jest by znaleźć procesor 6 rdzeniowy o poborze 120W.
Ja mam stacjonarny i kupiłem sobie za 30Euro Duży Radiator. Po zamontowaniu wiatrak ledwo drga, jest taka mała temperatura na procku że wentylator nawet nie chce się kręcić. A temperatura jest w granicach 30 stopni. Maksymalnie miałem koło 50stopni. 
 Wodne są znacznie mniejsze, ale znacznie droższe, więc lepiej skierować te pieniądze na kartę graficzną z technologią CUDA. Wspomnę że większość radiatorów tego typu ma specjalne rurki z chłodziwem które rozprowadzają ciepło na więcej żeber, To akurat nie jest wodne, bo na necie widziałem prawdziwe systemu wodno-chłodzeniowe.
 Laptop z dobrą kartą graficzną jest zbyt drogi i za te pieniądze dostaniesz znacznie lepszy sprzęt stacjonarny.
 Dodatkowym plusem jest wymiana podzespołów, co w Laptopach ich nie wymienisz

Jeszcze wspomnę o procesorze, ja kupiłem procesor 6 rdzeniowy i w opakowaniu był mały radiatorem z wentylatorkiem, prawdę mówiąc jak procek się rozgrzewał to był problem z ciepłem i wiatraczek czasami wył. Bo to malutki radiator był. Ale jak kupisz 2 razy większy niż ten oryginalnie pakowany, problem z szumem wentylatora zniknie..

Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: 20121230, 16:05:45 wysłana przez maxim25 »
Open your eyes

Offline AMD

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #5 dnia: 20121230, 17:38:00 »
Wielkie dzięki za wyczerpującą odp, tak też ostatnio się zastanawiałem na ile mi będzie potrzebny dobry procesor jeżeli rendery chcę opierać na grafie i widzę, że trafnie zakładałem, że procek już nie ma większego znaczenia.

W takim razie wiem już czego chcę, co znacznie przybliża mnie do kupna sprzętu. Jeszcze raz dzięki ;)

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +187/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #6 dnia: 20121230, 20:52:26 »
Gdy składałem kompa szukałem wentyla takiego jak np. seria Noctua (mają różne oznaczenia, ale niektóre są ogromne i dochodzą do 1kg miedzi, np. ten). Nie mogłem go zamontować ze względu na wysoki profil pamięci (mam corsairy vegenance) i po analizie płyt i rozmiarów wiatraka zrozumiałem, że pamięci są za wysokie i niczego porządnego nie wetknę, więc wybrałem chłodzenie wodne dla głupków - zestaw corsaira (http://www.corsair.com/hydro-series-h70-cpu-cooler.html), czyli blok na stałe połączony z chłodnicą i dwoma wiatrakami. Chłodzenie wodne działa już prawie dwa lata bez wyłączania kompa i nie mam z nim żadnych problemów, teraz na procu jest 36°C, bo w środku kompa już zebrało się sporo kurzu :) Polecam Ci Corsaira, zrobili na mnie dobre wrażenie, pytałem ich o pamięć dedykowaną dla mojej płyty, bo chciałem włożyć 2x więcej niż przewidywała specyfikacja, no i odpisali mi, podali model, i faktycznie działał. Obudowę musiałem dobrać odpowiednio dużą bo karta graficzna się nie mieściła (raz wymieniałem, bo zamówione pudło było za małe, akurat 1.5cm nachodziło w najgorszym miejscu na blachy), i mam teraz xpredatora. Ta obudowa posiada dwa śmigła w środku o średnicy 23cm oraz dwa kontrolery obrotów na których można podpiąć do sześciu wiatraków. Dokupiłem jeszcze dwa b-quiety 14cm i przykręciłem do obudowy, i teraz mam w stresie temperaturę max 50-60°C. Szumi to wszystko zależnie od podkręcenia wiatraków, ale stojący obok starszy model jest głośniejszy a ma tylko zwykłego czterojajowego intela i głównie hałasuje stary gtx295. Ponieważ siedzę najczęściej w słuchawach, to mi nie przeszkadza cichy szum.
-piotr-

Offline AMD

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #7 dnia: 20121231, 13:02:20 »
Co mogę powiedzieć... Wow... jeszcze raz dzięki za kolejną konkretną odpowiedź Piotrze ;)

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +187/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #8 dnia: 20121231, 13:30:16 »
Powodzenia, swojego grata składałem analizując wszystko przez miesiąc, a potem leżał miesiąc na stole i robiłem testy :) Bardzo udane wakacje były :)
-piotr-

Offline AMD

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #9 dnia: 20121231, 13:57:49 »
no właśnie też mam nadzieję, że w końcu dzięki lepszej mocy obliczeniowej więcej będę mógł potestować i się pobawić... bo przy słabym komputerze zbyt dużo czasu uciekało na każdy render, inny materiał itd. :/

Offline AMD

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +2/-0
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #10 dnia: 20130108, 16:38:15 »
Nawiązując do rozmowy, natrafiłem na fajny artykuł, który potwierdza słowa Piotra. Dodatkowo, fajnie przygotowane zestawienia zestawów komputerowych dla różnych progów budżetu oraz optymalizacja ilości RAMu do innych części, żeby nie przesadzić. Także, jakby ktoś jeszcze na obecną chwilę rozglądał się za kompem to polecam ;)

Pozdrawiam,

Marcin

Offline gumbicp

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +11/-0
    • email
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #11 dnia: 20130125, 07:39:06 »
Witam ,
Ja mam do was pytanie . Po ostatniej cudownej aktualizacji sterowników X-serwera i karty graficznej,  blender jako taki to jeden wielki krzak teraz u mnie.Padł zupełnie .Na innych programach o dziwo jak na razie nie widzę problemów.
A pytanie dotyczy wersji linux`a która będzie na moim sprzęcie najlepiej śmigać pod blendera .Na chwilę obecną mam zainstalowany Linux Mint maya KDE SC 4.8.5 :
Komp :
- procesor : ADM Phenom(tm)II Quad-Core 965 Box / Prędkość max 3400
- Karta Graficzna : Nidivia Geforce with CUDA GTX 650 EVGA 1 GB
- Ram GoodRam DDR3 4GB 1333 Mhz CL9 /       szt.  4

Offline maxim25

• *
  • Reputacja +2/-0
  • Open Your Eyes
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #12 dnia: 20130125, 08:04:19 »
Blender na wszystkim chodzi dobrze. Ale musisz zwrócić uwagę na to jak dużo ładuje programów do pamięci i jak dużo procesów zajmuje procesor.
 Ja teraz jestem na Gentoo, chociaż niedawno zainstalowałem sobie na próbę Bodhi Linux i jestem mile zaszokowany szybkością uruchamiania programów i małymi zasobami pamięci. Również procesor się jak na razie nie męczy.
 Proponuję Ci może przetestować tego Bodhi.
 Z początku konfiguracja może być dla Ciebie czarną magią, ale za to bardzo łątwo się instaluje oprogramowanie, a okna systemowe śmigają aż miło. Nawet ociężały Libre Ofice zdobył na prędkości uruchamiania.
 A tak ogólnie to masz dość dobry sprzęt :)
Open your eyes

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +187/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #13 dnia: 20130125, 08:59:53 »
W moim przypadku karta graficzna śmiga na każdym systemie, który miałem. Nie wolno tylko korzystać ze sterownika nouveau, który jest open-sourcowym odpowiednikiem zamkniętego stera nvidii. Aby to osiągnąć, całkowicie ignoruję sposoby instalacji zalecane przez dystrybucję i instaluję sterowniki karty ręcznie. Wystarczy ściągnąć driver w pliku z rozszerzeniem *.run i uruchomić go z konsoli z prawami roota, oczywiście bez włączonych Xów. Standardowa instalacja, czasami trzeba coś doinstalować lub przekonfigurować, aby system był zgodny z wymaganiami instalatora. Potem powtarzam ten proces po każdej zmianie kernela, gdyż potrzebny mu jest moduł nvidia.ko, który się ładuje dynamicznie, gdy uruchamiam Xy. Dystrybucja myśli, że nie mam zainstalowanej nvidii, a instalator nvidii robi wszystko po swojemu i sam, zatem działa to bez problemów, ale \'czystym\' i \'eleganckim\' rozwiązaniem nie jest. Mi to jednak wystarcza i doskonale służy już kilku lat :)
-piotr-

Offline gumbicp

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +11/-0
    • email
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #14 dnia: 20130125, 10:29:09 »
Pytam bo ja właśnie tak zrobiłem jak pan i działało do czasu aktualizacji pakietów X-sa którą zrobiłem wczoraj. I wykrzaczyło po niej blendera kompletnie, nie za bardzo wiem jak to odkręcić bo wiadomości które znalazłem są dosyć pokrętne i trudno się przebić w temacie .
Na linux przesiadłem się dokładnie rok temu i jeszcze się motam gdy idzie o konfiguracje systemowe typowo pod dane programy lub sprzet...  .Z doświadczenia wiem że różne wersje nawet na tej samej bazie różnie pracują z rożnymi programami a co dopiero sprzętem .Np ubundu LTS 12.04 pracował idealnie i super stabilnie na starej Thoshibie którą miałem . Mint na niej działał dobrze ale to krzaczył się tam menager Programów i lepiej było z konsoli instalować plus parę programów nawet nie dało się odpalić .. openSuse nie pracował prawidłowo i szybko zrezygnowałem z tego linuxa.
A to nowy komp teraz co mam .Przetestuje parę systemów już wypaliłem 3 płytki Mint KDE Nadie nową , Ubuntu Studio  no i dosyć fajnie wygląda Bothi z ciekawości też go już ciągnę z netu.
Szukam i pytam bo być może pod tym sprzętem co mam jest już przez kogoś któraś wersja linux na tyle dobra i stabilna która zda egzamin .
Być może jak się odwarze i wywalę sterownik instalując na nowo, będzie to grało  i tak muszę dołożyć jeszcze min jeden linux na dysk bo z poziomu wina nie dostane się później do plikow w tej części partycji , a mam dosyć dużo różnych materiałów. Pendrive już raz mi zonka zrobił więc nie do końca ufam takiemu backupowi .

Offline maxim25

• *
  • Reputacja +2/-0
  • Open Your Eyes
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #15 dnia: 20130125, 12:20:22 »
Jeśli spróbujesz Bodhi, to w zestawie daje Ci ten bardzo interesujący link
Ps, Bodhi jest na Bazie Ubuntu, ale menager okien jest całkowicie inny.

I ściągnij sobie fajny program który jak dla mnie jest bardzo fajny do czyszczenia dysku ze śmieci...
\"bleachbit\"

Na Ubuntu też powinien działać.

Pozdrawiam.
Open your eyes

Offline gumbicp

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +11/-0
    • email
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #16 dnia: 20130125, 13:07:16 »
Na mint tez to działa fajny programik.

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +187/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #17 dnia: 20130126, 02:49:26 »
Ooooo dopiero teraz dotarło do mnie, że Bodhi jest na pakietach debiana! W takim razie będzie to distro, które niedługo obadam... Fajnie! :)
A co do plików Thumbs.db, których nie cierpię, niszczę je tak:
find . -name Thumbs.db -exec rm {} \\;
i pozamiatane :) Takie polecenie można podpiąć pod alias, np.:
alias won=\'find . -name Thumbs.db -exec rm {} \\;\'
i samo napisanie won wywali wszystkie pliki z miniaturami rekurencyjnie z danego katalogu w głąb, w którym jesteśmy. Mniamuśne.
-piotr-

Offline gumbicp

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +11/-0
    • email
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #18 dnia: 20130126, 08:03:49 »
Co do strerownika karty graficznej (sprawdzone na razie na 2 sys: Ubuntu Studio (i w środowisku XFCE) plus nowy Linux Mint Nadia 14 kde ) przy moim sprzecie
Repozytorium:

sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

sudo apt-get install nvidia-current

/* bardzo ważne nvidia-current w tej formie musi być */
Jak na razie karta chodzi lepiej niż przy instalacji ręcznej .I można  robić update bez martfienia się że nam wywali sterownik . Dzień eksperymentów i noc nie przespana ale działa :D można wracać do PKB :)
« Ostatnia zmiana: 20130127, 02:15:51 wysłana przez gumbicp »

Offline gumbicp

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +11/-0
    • email
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #19 dnia: 20130126, 08:05:05 »
oo HTML znacznikow nie ma na forum ?
...............................................................
dodane

Ano poprawiłem :P taki ze mnie forumowicz że podstaw nie zna :D

« Ostatnia zmiana: 20130127, 02:15:32 wysłana przez gumbicp »

Offline ADDJAR

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +77/-0
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #20 dnia: 20130126, 13:45:17 »
Są tylko musisz wcisnąć ikonkę Show Source obok drukarki
« Ostatnia zmiana: 20130126, 13:45:40 wysłana przez ADDJAR »
Software is like sex: it's better when it's free.

Linus Torvalds

Offline maxim25

• *
  • Reputacja +2/-0
  • Open Your Eyes
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #21 dnia: 20130126, 13:54:33 »
Na koniec  chcę tylko dodać że ....

Proponuję instalować oprogramowanie ze strony 
bo tam chyba jest przetestowane lub dostosowane. Ale instalując bez pośrednio z sieci Ubuntu, bo synaptic jet do tego używany, to nie ma żadnego problemu. Również działa z większością programów jakie instalowałem. No ale jak mówiłem na razie testuję, bo dopiero go mam od tygodnia.
Muszę znowu poprzeć wcześniejszą tezę że teraz menager okien Enlighment jest już w gałęzi stabilnej. A same oprogramowanie wraz z innymi naprawdę szybko się załącza. Ja wcale nie muszę zbyt długo czekać aż okienko mi się pojawi. Foldery pojawiają się w mgnieniu oka. Mi się wydaje że te distro jest przyszłością w śród zwykłych użytkowników i na 250% przewyższa znane marki jak Ubuntu i Gnome.
Oraz większość programów jest kompatybilna z tym managerem okien, co w innych distrach był to problem i czasami okienka pojawiały się jak w windows 95.
 Aha, jedyna uwagę jaką znalazłem, to taka że wersja 64bit jest stabilniejsza niż 32bit. 
 Ale plusem jest to że aby zaktualizować menu programów po istalacji pakietów które jeszcze się nie pojawiły w owym menu wystarczy wejść w zakładkę Bodhi menu i zjechać na enlighment, podzakładka sie pojawi i będzie opcja restart, i zrestartuje jedynie menager okien co znacznie uławtia sprawę, bo nie trzeba resetować kompa by jedynie zaktualizować menu programów, I reset również odbywa się bardzo szybko.
  Co do samego startu systemu, jest bardzo szybki. Oraz dość widowiskowy. Mają również dość ładne \"Themes\" czyli wizualne kolorystyczne i takie tam. 
« Ostatnia zmiana: 20130126, 14:02:48 wysłana przez maxim25 »
Open your eyes

Offline Piotr

• Administrator
  • Ekspert
  • *
  • Reputacja +187/-7
  • BFCT
    • Polski Kurs Blendera
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #22 dnia: 20130126, 15:41:11 »
A jest tam nowy Entrance jako manager logowania i E jest w wersji 17?
-piotr-

Offline maxim25

• *
  • Reputacja +2/-0
  • Open Your Eyes
Sprzęt komputerowy
« Odpowiedź #23 dnia: 20130128, 08:12:19 »
Wersja E17 jest do pobrania ze strony producentów.
Bodhi zawiera E 17, ale dla Ubunu jeszcze jest E16 i to nie wiem dla czego.
E17 podobno już jest wersją stabilną.
Open your eyes

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014