Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Problem z zacinaniem

Autor Wątek: Problem z zacinaniem  (Przeczytany 160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BURNING_MAN

• Przybysz
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
Problem z zacinaniem
« dnia: 20170811, 16:05:32 »
witam,
Z góry chciałbym przeprosić za to, że prawdopodobnie powtarzam już istniejący temat ale jak narazie forum jak i blender to dla mnie czarna magia. Ale może do konkretów ;)
Zaczynam swoją przygodę z modelowaniem/projektowaniem, ponieważ rozpoczynam od października studia architektoniczne a program blender na początek proponował mi mój kolega który dzięki niemu wygrał już nie jeden konkurs. Niestety on nie potrafi mi pomóc z problemem bo sam sie zaskoczył, że mógł wgl wystąpić problem na moim sprzęcie i jego możliwościach.
Do przygody z grafiką zakupiłem nowy komputer nie oszczędzając na jego podzespołach w głębi duszy licząc, że starczy mi przynajmniej na całego inżyniera ;p
Moim problemem jest to, że program jakby wgl nie działał a konkretniej muli się niemiłosiernie. Próbuje coś przeciągnąć cos zaznaczyć lub nawet nacisnąć jakąś z dostępnych możliwości do wstawienia ale zanim zareaguje mija dosłownie 5-10sek i dopiero wtenczas rusza. Nie da się dosłownie nić zrobić a praca na nim jest niemożliwa.Nie wiem już co zrobić bo to pierwszy program graficzny z którym mam styczność i nie znam sie na niczym.
Jeśli chodzi o komputer to jest to laptop a jego środek prezentuje się tak (przeklejone ze sklepu):
Procesor : Intel Core i7-6820HQ (Quad Core 3.60GHz Turbo, 8MB Cache)
Pamięć   64 GB RAM DDR4 2133MHz
Dysk 1   256GB M.2 NVMe SSD PCI Express III
Dysk 2   500GB HDD 7200RPM SATA III 6GB/s
Ekran   17.3" UltraSharp™ FHD IPS(1920x1080) Wide View Anti-Glare LED-backlit with Premium Panel Guarantee
Karta Graficzna   Intel® HD Graphics 530
              Nvidia Quadro M4000M w/4GB GDDR5
OS   Windows 10 Professional 64 bit PL
Upgrade/Downgrade   Windows 7 Professional 64bit PL

Jakby ktoś postanowił pomóc to proszę tłumaczyć najprostszym językiem jaki się da ;p
Bardzo docenię też wszelkie porady od czego zacząć i co przeczytać lub obejrzeć żeby nabrać płynności w pracy.

Z góry dziękuję za pomoc i za cierpliwość

Offline zdrapekk

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +19/-1
    • animation-blender.blogspot.com
Odp: Problem z zacinaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 20170811, 16:23:57 »
Lub kochana Quadro. Bardzo problematyczna karta graficzna. Próbowałeś na zintegrowanej ?

Wysłane z mojego Lenovo K6 Note przy użyciu Tapatalka

Offline BURNING_MAN

• Przybysz
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
« Odpowiedź #3 dnia: 20170811, 18:20:16 »
dzieki za pomoc zrobilem tak, że włączyłem przechodząc na zintegrowana kartę tak pisali na tamtym wątku. Zadziałało tylko troche nie tak jak sie spodziewałem ;p Przyspieszylo oczywiscie ale pościnało mi widoczność przez co nie mam dostępu do wielu możliwości programu a myszka działa tak, że jak mam np trzy okienka pod sobą do wciśnięcia i chce wybrac pierwszą opcje to muszę najechać na drugie okienko żeby mi podswietlilo ze moge wybrac pierwsze a to strasznie jest uciążliwe.

Podsumowując program przyspieszył i to znacznie i od razu dziękuję za pomoc z tym ale pojawiły się te dwa inne problemy. Mam ścięte pole widzenia i nie da sie tego naprawic przez co nie mam dostępu do wielu funkcji a po drugie nie moge doslownie w nic trafić.

Znów kieruję do was prośbę o pomoc i z góry dziękuję

Offline Namrasit

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +12/-0
  • Uśmiechając się do deszczu mniej się moknie.
« Odpowiedź #4 dnia: 20170811, 21:52:17 »
Jak możesz, to wygospodaruj sobie tak z 10 GB, postaw tam linuxa i zobacz, jak wtedy będzie działać. Sprawdź, co się stanie jak całkowicie wywalisz sterowniki od quadro,  wypróbuj jakieś starsze.

Ogólnie to na takim sprzęcie blender powinien śmigać.

Offline smm

• Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Reputacja +122/-1
« Odpowiedź #5 dnia: 20170812, 08:57:21 »
A czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki nVidii? Jeśli nie instalowałeś ich sam, lub Windows sam sobie zainstalował to pobierz je ze strony nVidii i zainstaluj je sam (podczas instalacji powinna być opcja instalacji w trybie zaawansowanym, gdzie możesz zaznaczyć aby stare sterowniki zostały usunięte całkowicie). Z tego co sobie teraz przegladam, to jest to problem sterowników i to dość powszechny. Jeszcze zobacz czy w Blenderze w User Prefferences/System/Window Draw Method masz ustawiony Multi Sampling na 16. Jeśli tak to zmniejsz, komuś pomogło (w sumie opcją wyżej też się pobaw).
« Ostatnia zmiana: 20170812, 09:15:07 wysłana przez smm »

Offline BURNING_MAN

• Przybysz
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
« Odpowiedź #6 dnia: 20170812, 11:16:00 »
spróbowałem każdej opcji jaka wymieniliście aż w końcu przycisnąłem ostro te sterowniki jak podaliście wszedłem w te zaawansowane ustawienia i usunąłem stare wgrywając całkowicie nowe ze strony nvidii i śmiaga!!! tak się ucieszyłem bo nawet nie wiecie jaki stres przeszedłem inwestując w taki komputer a tu ciach darmowy program sie zacina ;p

jeszcze raz dziękuję za pomoc ;)

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014