Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Programy rozszerzające możliwości powłoki Windows

Autor Wątek: Programy rozszerzające możliwości powłoki Windows  (Przeczytany 125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Remik

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +115/-9
Miałem ostatnio trochę problemów z wyświetlaniem podglądu miniatur kilku rodzajów plików w Windows. Było to dosyć uciążliwe, bo zawartość plików trzeba było rozpoznawać po nazwach, które nieraz są zwykłymi nic nie mówiącymi ciągami cyfr lub liter. Trudno w ten sposób znaleźć ten właściwy plik nie znając jego zawartości. Klikanie w każdy plik w poszukiwaniu tego właściwego doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Windows nie zawsze jest wstanie wygenerować podgląd każdej miniatury szczególnie jak jakiś plik jest skojarzony z konkretnym programem. Znalazłem dwa darmowe programy, które pomagają rozwiązać ten problem i naprawdę życie stało się łatwiejsze. Pewnie niektórzy je znają, a ci co nieznają męczą się tak jak ja więc postanowiłem się tym podzielić. Nie będę podawać linków, bo chyba każdy potrafi skorzystać z wyszukiwarki i pobrać sobie taki program.

Pierwszy program to SageThumbs, który dodaje miniatury do wielu rodzajów plików różnego rodzaju. Używam go do podglądu plików dds, tga, hdr. Windows nie chciał ich obsługiwać.

Drugi program używam do podglądu plików wideo i audio skojarzonych z odtwarzaczem VLC. Niestety u mnie skojarzone pliki z tym programem generowały tylko podgląd miniatury z logo programu. Żeby to naprawić skorzystałem z programu Icaros i wszystko śmiga tak jak trzeba.

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te programy i ułatwią obsługę plików działających pod Windowsem. ;)

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014