Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Natron

Autor Wątek: Natron  (Przeczytany 567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mokasynth

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
  • low art
    • pół całokształtu twórczości
Natron
« dnia: 20180313, 00:50:11 »
Wątek Natrona zdechł, a to rewelacyjna alternatywa dla blenderowego Compositora. Po smutnym rozstaniu się z darmowym Nukem postanowiłem ogarnąć francuskiego klona. Mam jednak problemy. Jednym z nich jest obsługa noda Alt_LightWrap2. Może ktoś używał i pomoże? W Blenderze LightWrap jest efektem trudnym do uzyskania, w sensie zadowalającego efektu. Nuke miał rewelacyjnie prosty node w zastosowaniu, a ten z Natrona wydaje się mało intuicyjny.

Dzięki z góry.

Offline Eleuth

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-1
Odp: Natron
« Odpowiedź #1 dnia: 20180313, 19:58:51 »
Nie odpowiem na pytanie, ale jeżeli pozwolisz zapytam się tylko, czemu smutne rozstanie z Nuke? Co się stało? I czemu nie Fusion?

Offline mokasynth

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
  • low art
« Odpowiedź #2 dnia: 20180314, 01:48:13 »
Nie wiem dlaczego przestała mi działać darmowa wersja. Chyba wygasła jakaś licencja. Fusion mam, używam systemu particles i Paint, w Natronie RotoPaint szwankuje. Brakuje mi we Fusion kilku rzeczy, m. in. OpenFX i właśnie szybkiego LightWrap. Nuke zadowalał mnie najbardziej :| 

Offline Arek

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +446/-3
  • Gadu Gadu: 49396350
« Odpowiedź #3 dnia: 20180314, 03:32:56 »
Jednym z nich jest obsługa noda Alt_LightWrap2. Może ktoś używał i pomoże? W Blenderze LightWrap jest efektem trudnym do uzyskania, w sensie zadowalającego efektu. Nuke miał rewelacyjnie prosty node w zastosowaniu, a ten z Natrona wydaje się mało intuicyjny...
...Brakuje mi we Fusion kilku rzeczy, m. in. OpenFX i właśnie szybkiego LightWrap...
Nuke miał rewelacyjnie prosty node w zastosowaniu, a ten z Natrona wydaje się mało intuicyjny

Może nie do końca zrozumiałem.... Potrzebujesz efekt LightWrap i w Nuke'u używałeś noda LightWrap. W natronie też jest LightWrap o podobnych ustawieniach, może będzie lepszym rozwiązaniem, choć nie jestem ekspertem ani w tym, ani w tym programie.
Jeśli nie masz go domyślnie, tu możesz go dostać:
https://github.com/NatronVFX/natron-plugins - (LightWrap_Simple)
Instalacja jest bardzo prosta i polega na skopiowaniu pluginów w odpowiednie miejsce (u mnie w linuxie to katalog Natrona/Plugins/PyPlugs/)
« Ostatnia zmiana: 20180314, 03:51:43 wysłana przez Arek »

Offline mokasynth

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +5/-0
  • low art
« Odpowiedź #4 dnia: 20180314, 11:25:36 »
Dzięki Arek, problem rozwiązany :)

Tags: lightwrap 

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014