Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Blend4Web - wydajność

Autor Wątek: Blend4Web - wydajność  (Przeczytany 260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zyzio

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +42/-0
Blend4Web - wydajność
« dnia: 20180410, 20:34:31 »
Witajcie. Czy ktoś korzysta z Blend4Web na tyle aby wyrazić swoją obiektywną opinię?
Pytam ponieważ być może będę musiał się zdecydować na którąś platformę do zamieszczania modeli 3d, będą to modele, które będę dostawał w rozszerzeniu .stp - najpierw trzeba je będzie przepuszczać przez FreeCada a następnie do blendera już jako obj lub stl.
Dostałem już jeden przykładowy i jak można się domyślać po imporcie siatka jest nieco skaszaniona trójkątami ale tragedii nie ma, kwestia jedynie polega na tym, że po zastosowaniu modyfikatora Decimate na 0,5 mam ponad 95k verteksów.
Czy Blend4web nie będzie zbytnio lagował przy takich liczbach? Przypuszczam, że zajdzie także sytuacja, że trzeba będzie umieszczać na raz nawet kilka takich modeli...
Zwróciłem uwagę na ten serwis, ze względu na możliwość zakupu wieczystej komercyjnej licencji, bo abonamentów nie trawię.

Z góry dzięki

Offline Namrasit

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +15/-0
  • Uśmiechając się do deszczu mniej się moknie.
Odp: Blend4Web - wydajność
« Odpowiedź #1 dnia: 20180415, 08:28:55 »
Ja z małym offtopem, bo Blend4Web też jeszcze nie użyuwałem.
Mam pytanie o te pliki -  ten kto ci je nie może od razu wyeksportować do stl, albo obj (teraz już wiele programów CAD ma te opcje)? Pytam, bo sam ostatnio przerabiałem takie zabiegi między Inventorem i blenderem (z tym że tym razem w drugą stronę) i o ile proste elementy fajnie się przerabiały we FreeCadzie z obj, czy stl na stepa, to już jakaś tam opona nagle zyskiwała na ciężkości (100 MB z 2 MB).

Offline Zyzio

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +42/-0
Odp: Blend4Web - wydajność
« Odpowiedź #2 dnia: 20180415, 11:08:50 »
Też o to pytałem, ale twierdzą, że nie mają takiej opcji, lecz sadzę, że efekt byłby dokładnie taki sam, jaki uzyskuję z freecada, ponieważ oryginalnie te elementy zostały wymodelowane na nurbsach, czyli przeróżnego rodzaju obłości połączone z otworami itp a wiadomo co się z tym dzieje po triangulacji, lecz jak wspomniałem wcześniej tragedii nie ma bo auto smooth radzi sobie bardzo dobrze i poprawiam siatkę tylko w najbardziej newralgicznych miejscach. 

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014