Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Aniamcja w stylu "anime"

Autor Wątek: Aniamcja w stylu "anime"  (Przeczytany 344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poliwood Movies

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
  • jestem tu nowy!
Aniamcja w stylu "anime"
« dnia: 20180515, 20:46:35 »
Witam,

przygotowuję większą animację i chciałem spróbować bardziej rysunkowego stylu. Od dłuższego czasu kombinuję jak to uzyskać, ale nie jestem w stanie. Chodzi mi głównie o " kreskę podkreślającą" ,by była czarna linia zarysowująca brzegi i do nich się dostosowująca.

Wiem, że zależy to od funkcji Solidify i działa w blender render, ale tylko w podglądzie teksturowym. Moje pytanie jest czy można uzyskać podobny efekt w renderze i cycles render. Nie do końca wiem skąd bierze się taki efekt to też już nie mam pomysłów jak do niego dojść.

Jest kilka poradników w internecie, ale żaden nie daje odpowiedzi na te pytania. https://www.youtube.com/watch?v=6rTEhqqVBS8

Może próbowaliście czegoś podobnego? Z tego co widzę, jest możliwe osiągnięcie tego efektu.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Arek

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +439/-3
  • Gadu Gadu: 49396350
Odp: Aniamcja w stylu "anime"
« Odpowiedź #1 dnia: 20180515, 21:25:17 »
A próbowałeś Freestyle? Łącząc chociażby toon shader w cycles i freestyle render można uzyskać rysunkowy efekt w Cycles.
Na temat Freestyle w Blenderze jest sporo poradników.

Offline Chris4132

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +25/-0
« Odpowiedź #2 dnia: 20180515, 22:10:45 »
Przemknął mi kiedyś tutek z tego, tyle, że całość chyba była robiona na internalu. Nie powiem czy da się cały proces przerzucić na cycles bo musiałbym prześledzić film od nowa, a ten polega na paru sztuczkach.
https://www.youtube.com/watch?v=u2GAHnDaUpU
Efekt pracy z filmu pokazuje że Cycles do tego stylu nie jest w ogóle potrzebny. Jeśli jednak go potrzebujesz i nie możesz połączyć obu silników, to jak Arek napisał - musisz kombinować i znaleźć własny złoty środek.

Offline Poliwood Movies

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +3/-0
  • jestem tu nowy!
« Odpowiedź #3 dnia: 20180515, 22:18:51 »
Wielkie dzięki! Rzeczywiście dużo można tym osiągnąć. Czasem jest właśnie potrzebne takie słowo klucz. Jeszcze raz wielkie dzięki!

Tags: anime 

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014