Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Rosprzestrzenianie sie światła w realnych warunkach

Autor Wątek: Rosprzestrzenianie sie światła w realnych warunkach  (Przeczytany 345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vipovsky

• Użytkownik
  • *
  • Reputacja +4/-0
Tworzę właśnie pewną przestrzeń użytkową, która będzie odsłonięta z jednej strony na światło. wysokość to 3 m szerokość 9m a długość 11m.
Z jednej strony będzie częściowo otwarta, a ja chciał bym użyć lamp wewnątrz przestrzeni.
Poszukiwałem danych dotyczący stopnia rozjaśnienia wpływającego przez to częściowe otwarcie.

Tutaj chciał bym zadać pytanie dla osób, które miały kontakt z danymi o rzeczywistym rozproszeniu światłą i wiedzą gdzie mógł bym znaleźć dane i obliczyć ilość lumenów drążących przestrzeń z zewnętrznego oświetlenia.

Offline Staszek7

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja +12/-0
  • jestem tu nowy!
Odp: Rosprzestrzenianie sie światła w realnych warunkach
« Odpowiedź #1 dnia: 20181024, 14:01:03 »
Znalazłem : https://www.dial.de/en/dialux-desktop/ . Podobno darmowe oprogramowanie z wizualizacją. Dawno temu liczyłem oświetlenie, ale tylko w pomieszczeniach bez okien. Zauważ, że okno przez które wpada światło często marginalizuje praktycznie każde sztuczne źródło światła, a natężenie światła z zewn. jest bardzo, bardzo różne (dzień pochmurny/słońce świecące w kierunku okna).

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014