Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

PC za 7000 zł

Autor Wątek: PC za 7000 zł  (Przeczytany 255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline baraniasty

• Przybysz
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
PC za 7000 zł
« dnia: 20190105, 18:02:28 »
Cześć!,

planuję zakup PC, którego głównym zastosowaniem będzie praca. Na co dzień działam w środowisku Adobe Creative Cloud (Illustrator, Photoshop, InDesign, After Effects).
Przymierzam się również do nauki modelowania i renderingu 3D (pod branżę hazardową i sportową, jeśli ma to jakieś znaczenie). Zaprzyjaźniam się z Blenderem, ale nie wykluczam że w przyszłości (o ile będę wytrwały) podziałam w Zbrushu, czy 3ds max/c4d.

Co powiecie o takim zestawie?: https://www.morele.net/of/ugFSJWYJghEXvN/ (będzie aktualizacja o pojemniejsze dyski)

Nie kładę nacisku na maksymalne osiągi w grach, zadowoli mnie odpalenie od czasu do czasu cs:go czy innej strzelanki online.

Pozdrawiam,
Piotr

Offline Zyzio

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +44/-0
Odp: PC za 7000 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 20190105, 21:08:33 »
No hdd koniecznie o większej pojemności a jeśli to maszynka do pracy to najlepiej pomyśleć tez o jednym dodatkowym na kopię zapasową danych.

Offline baraniasty

• Przybysz
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
« Odpowiedź #2 dnia: 20190106, 17:25:48 »
Kopia plików na pewno będzie na zewnętrznym + w chmurze.

Bardziej jednak chciałbym zapytać czy podzespoły tj RAM, CPU i GPU są optymalnie dobrane :)

Offline SirGorn

• Ekspert
  • *
  • Reputacja +102/-4
  • .
    • facebook.com/xsirgorn
« Odpowiedź #3 dnia: 20190106, 20:44:39 »
Ja po roku pracy z zestawem ssd 250 + 1tb hdd, nadal mam połowę miejsca na dysku hdd, także  zainwestowałbym jedynie w backup (raid, nas, chmura etc) - ale widzę, że to już ogarnięte. I tak wiem, to mocno zależy od workflow, ale dyski to jest coś co zawsze prosto i bezboleśnie można dołożyć.

Ostatnio coraz częściej myślę, że warto zainwestować w drugi dysk SSD do pracy z aktualnym projektem - ssd'ków nie powinno się zapełniać powyżej tych ~75%, warto zostawić coś na slc buffer/cache

Narazie się wstrzymaj, na CES za parę dni AMD ma pokazać nowe CPU pod podstawkę AM4, średnio 2 rdzenie więcej - a zakładam, że nie podniosą mocno ceny względem 2 generacji
« Ostatnia zmiana: 20190106, 20:51:49 wysłana przez SirGorn »

Offline Zuorion

• Aktywny użytkownik
  • *
  • Reputacja +35/-4
  • Zue zuo.
« Odpowiedź #4 dnia: 20190107, 11:01:39 »
Tylko 16Gb RAMu Ci wystarczy? - w sumie będziesz mógł dopupić jak ceny spadną. A na szczęście w końcu ceny spadają.
https://i.imgur.com/Epy3yqP.png
PC za 7000 zł

No i jak SirGorn napisał, AMD na na CES ma pokazać nowe produkty, w tym Zen2 (Ryzen 3xxx) i być może nowe GPU. Innymi słowy Wait™ xD. Ale to za 2 dni, więc warto zobaczyć co pokażą.
Nowe produkty na pewno będą obłożone tzw. podatkiem od nowości. Ale jak wyjdą to 1. Stare procesory przeważnie dostają obniżone ceny, 2. jeżeli Zen2 okaże się dużo lepsze to będziesz mógł się zastanowić nad zen2.
Dodatkowo AMD ma pokazać nowe GPU. Jest szansa, że będzie to coś warte i NV obniży ceny o kilka %.

Na SSD też jest szansa, że trend spadkowy będzie kontunuowany.
https://i.imgur.com/4HREQQZ.png
PC za 7000 zł

Także, jeśli Ci się nie pali, to ja bym poczekał z miesiąc. Być może za to samo zapłacisz z 10% mniej.

Offline baraniasty

• Przybysz
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • jestem tu nowy!
« Odpowiedź #5 dnia: 20190107, 12:32:17 »
Okej, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Poczekam z tym CPU parę dni :)

A co do RAMu, chciałbym docelowo 32 lub 64 ale poczekam na spadek cen  ::)

Tags:

© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014