Forum Polskiego Kursu Blendera

Kurs Blendera dla wszystkich Polaków!

Ostatnie wiadomości

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 ... 10
1
Problemy / Pytania / Różności Blenderowe / Odp: Jak rozłączyć odbite za pomocą Mirror obiekty?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jakihno dnia Dzisiaj o 15:42:53 »
musisz zaakceptowac modyfikator. w panelu kliknij apply, i zrobi sie jeden mesh.
2
Problemy / Pytania / Różności Blenderowe / Jak rozłączyć odbite za pomocą Mirror obiekty?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rocendroll dnia Dzisiaj o 15:20:26 »
Mam postać humanoidalną. Zrobiłem jej rękę z różnych meshy. Następnie zaznaczyłem jej elementy i odbiłem ją modyfikatorem Mirror. Dodatkowo użyłem addona "Copy Attributes Menu" z opcją copy modifiers. Odbiłem ją używając pustego mesha. Wszystko wyszło ok.
Tylko teraz mam problem. No bo chce te ręce rozłączyć. W sensie poruszenie obiektem z jednej ręki, powoduje poruszenie obiektem na drugiej, a nie chcę tak mieć. Jak te ręce teraz rozłączyć, nie mogę sobie dać rady. Opcje pod przyciskiem P nie działają, zaznaczenie w edit mode, ->options, ->mesh options -> x mirror też nic nie daje
3
dokładnie tak
4
Ok, pomogło. A tak z ciekawości - do czego w ogóle to ustawienie może być w praktyce używane? Na pierwsza myśl przychodzi mi to że przy dużej ilości obiektów, zmniejsza zapotrzebowanie sprzętowe?
5
W ustawieniach kamery ustaw clipping end na większą wartość
6
Witajcie, mam pewien problem dotyczący jednego z plików które od kogoś dostałem - mianowicie, przy oddalaniu widoku, przy pewnym momencie obiekty po prostu przestają się wyświetlać, jakby znikały. Jaki może być tego powód, czy mam włączoną/wyłączona jakąś funkcję?

Jeśli trzeba podeślę plik, ale może obejdzie się bo wiecie co się dzieje?
7
Sprawy różne / Odp: Uczelnie na Śląsku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cyryl45 dnia Wczoraj o 12:32:47 »
Też myślę, ze dzisiaj na kursach i spotkaniach game dev dowiesz się wiecej niż na uczelni kierunkowej. Szczególnie później przy indykach Ci się to sprawdzi.
8
Sprawy różne / Odp: SHOUTBOX - czyli luźne gadki o wszystkim i o niczym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jubi dnia Wczoraj o 10:02:32 »
W piątek w Krakowie jest spotkanie 3D, będzie wykład o wizualizacjach w Blenderze. Jeśli ktoś jest w pobliżu i chce pogadać to zapraszam, też się wybieram.

https://www.facebook.com/events/163265871030878/

VRCafe, Dolnych młynów 10, 19.00, wstęp darmowy.

Spotkanie nr 6 jest w piątek:

https://www.facebook.com/events/440465796375092/

ja jeszcze nie wiem czy będę, ale może ktoś chciałby się pointegrować w Krakowie.
9
Prace w toku / Odp: tartak 3D
« Ostatnia wiadomość wysłana przez djtartak dnia 20180519, 17:28:46 »
bo można :)...
10
Prace w toku / Odp: Sławomir Pracownia.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ancestor dnia 20180519, 16:18:23 »
STEP to format opisu modelu na krzywych, Blender wypuszcza niestety tylko mesh, ale możesz mesha zamienić na krzywe w chyba każdym CADowskim sofcie.
Strony: 1 2 3 ... 10
© Polski Kurs Blendera, CC-BY, 2014