Modelowanie prostych kryształów 10

Kryształy mogą być różne. Takie proste, przypominające słupki łatwo zrobić samemu. Materiał dla początkujących.

W materiale wideo przedstawiam prosty sposób na wymodelowanie kryształu, przypominającego trochę kryształ górski. Mam wrażenie że podobny tutorial już gdzieś jest, a ten nagrałem po prostu przez pomyłkę kolejny raz. Nie szkodzi, wrzucam – może komuś się przyda taki „dubel” :)
A może nigdy go wcześniej nie było? Nagrywałem co najmniej kilka razy…

 

 

10 thoughts on “Modelowanie prostych kryształów

 1. Odpowiedz JJ Paź 12,2017 09:33

  E, Z i zamiast extrude po prostu przesuwam sobie obiekt góra dół.

 2. Odpowiedz Cezary Kwi 19,2016 20:06

  Blender ma jedną niesamowitą zaletę przy zdecydowanie dużej trudności posługiwania się nim i słabej integracji z Gimpem w porównaniu np. do Strata Studio Pro z Adobe Photoshop jako zaawansowana aplikacja 3d jest DARMOWY! Dlatego warto go znać choć nazywają go podobnie jak Gimpa, Inkscape czy Scribus albo Linuksa programem dla ubogich. Dzisiaj gdy legalne programy są drogie jest to cecha bezcenna zwłaszcza dla freelancerów próbujących utrzymać się ze swojej pracy projektowej. Na początku jest trudno się przyzwyczaić i nauczyć zwłaszcza gdy jest się przyzwyczajonym do wygodnych intuicyjnych i często łatwych aplikacji komercyjnych, ale jak popatrzymy na koszty w polskich warunkach gdy trudno znaleźć klienta na projekt za przyzwoite pieniądze ma to ogromne znaczenie gdy aplikacja jest za FREE!

  • Odpowiedz piotao Kwi 19,2016 20:12

   Racja. Jest też tak, że Blender czasami potrafi przewyższyć komercyjne oprogramowanie, bo nie jest „kopią” tylko samodzielnym rozwiązaniem, opartym o nieraz inne paradygmaty. Są rzeczy w Blenderze, które wykonuje się o niebo lepiej niż w innych programach.

 3. Odpowiedz sonep Wrz 5,2015 14:51

  0:25 – Jak otworzyłeś to menu?

  • Odpowiedz Piotr Arłukowicz Wrz 5,2015 14:57

   To jest pytanie o absolutne podstawy. Aby je ogarnąć zacznij od Spisu Chronologicznego, tam masz większość tutków wstawionych w kolejności powstawania. Skrót to Shift+A. Masz na górze pokazane klawisze jakie wciskam.

 4. Odpowiedz sonep Wrz 5,2015 14:21

  Jakim przyciskiem dodajesz tego mesha, bo nie wiem jak go włączyć.

  Ps: dobrze by było jakoś ogarnąć kolejność tych poradnikow, albo za kazdym razem wszystko doladnie tlumaczyc

 5. Odpowiedz kadet Lip 10,2015 20:33

  Już chyba nauka assemblera jest łatwiejsza pfff

 6. Odpowiedz Dominik Kwi 26,2015 19:39

  Dotychczas bylem fanatykiem Sketchup’a. Z paroma pluginami można w Sketchupie robić fajne rzeczy. Ale Blender to jednak inna liga. Jednak po przesiadce na Blendera doznałem oczywiście szoku nerwowego – zupełne inne podejście do wszystkiego!! Ale dzięki tej niesamowitej stronie, i tutorialom na niej zamieszczonym, zaczynam dochodzić powoli do siebie. Wielki szacun panie Piotrze – widać tu ogrom Pana wiedzy i pracy!! pozdrawiam

  • Odpowiedz piotao Kwi 26,2015 23:01

   Dziękuję. Zawsze tak jest, że pierwszy program, którego się nauczyliśmy określa nasze drogi i łatwość z jaką wchodzimy w następny. Wtedy stare przyzwyczajenia przeszkadzają. Ja szczególnie dotkliwie czuję to np. siadając do pracy w Maya, lub w innych ogólnie dostępnych pakietach do 3d. Brakuje mi Blendera! :)

A Ty co o tym myślisz?