Szkiełko zegarkowe to jedno z najmniejszych naczyń laboratoryjnych, a jest przy tym bardzo proste do wykonania.
Jeżeli zaczynasz przygodę z Blenderem – spróbuj!Jest to stary tutorial do jednej z minionych wersji Blendera. Znalazłem go w przepaściach dysku, i postanowiłem, że skoro już został nagrany, to mogę wrzucić, żeby się nie marnował. W materiale wideo przedstawiam w jaki sposób można wymodelować bardzo prosty obiekt – laboratoryjne szkiełko zegarkowe. Jest to małe, płytkie naczynie przypominające wycinek kuli, w którym zmieścić można kilka kropel cieczy. Przydaje się w laboratoriach. Sam tutorial jest przeznaczony dla początkujących i stanowi raczej odskocznię od „poważnych” tematów.
Jak to jest z tą prawidłową topologią obiektów….? siatka , trójkąty, czworokąty…. Z tego co doczytałem to prawidłowa topologia obiektu powinna zawierac same czworokąty i z zadnego z wierzcholków nie powinno wychodzic wiecej niz 6 krawędzi.
Jesli zatem mam racje, to ta topologia szkiełkla jest błędna. Nie jest pokazane jak pozbyc sie tych trójkatow i jak stworzyc prawidlawa topologie dla tego obiektu.
Jesli sie myle to przepraszam.
Nikt nie mówi, że trójkąty są zabronione. Czasem dobrze jest tak, a czasem dobrze jest inaczej – wszystko zależy od szczególnego przypadku. W tym szkiełku topologia nie psuje, więc może zostać. W tym przypadku.
Jeżeli postanowisz trzymać się założenia, że „tylko czworokąty”, to wtedy zgoda – topologia będzie błędna.
Zaczynając pracę z jakimś programem a zwłaszcza 3D każdy sam powinien w swoim zakresie poznać podstawowe możliwości transformacji. A zwłaszcza skróty przesuwania, obracania i scalowania. Które tu w blenderze są obowiązkowe.
Tutoriale podstawowe, kurs nr 1, przesuwamy spłaszczamy zaznaczamy ciach wycinamy, coś sie naa ekranie zmienia lata fruwa, świetnie, tylko JAK? Jak to są podstawy nr1 to przydatność zerowa.
To jest pokaz zastosowań w którym nie tłumaczę każdej operacji tylko pokazuję jak coś zrobić. Tutoriale tłumaczące jak przesuwać obiekty i modelować jest w Trybie Edycji są w Spisie Chronologicznym wcześniej i tam można się podstaw nauczyć od zera.
2/10 moja matka by to lepiej zrobiła
Bardzo fajne tutoriale :) wszystko stało się jasne i klarowne. Godzinka roboty i powstał fajny render.
Tutoriale są świetne bo polskie, aczkolwiek wszystko robisz tak szybko, że kompletnie nie wiem co klikasz lub co wybierasz, już na samym początku spłaszczając kulę u mnie dzieje się zupełnie co innego niż u Ciebie.
Pozdrawiam,
Kamil.
Zacznij oglądać od podstaw, wszystko stanie się bardziej jasne.