Projekty

Obecnie prowadzonych jest kilka większych projektów. Szczegóły są oczywiście ukryte, ale społeczność dyskutuje o nich na Forum. Jeżeli jesteś uczestnikiem Polskiego Kursu Blendera, i chcesz dołączyć do któregoś z projektów, aby nauczyć się nowych rzeczy, i po prostu pomóc potrzebującym, zapisz się na Forum i tam szukaj.
Możesz także napisać komentarz poniżej, jeżeli chcesz dołączyć do któregoś projektu. zapraszam!

Projekty 3LO Gdynia

Prowadzę swobodne i spontaniczne spotkania dla uczniów z 3LO z Gdyni w ramach projektu GALERY, należącego do dziedziny działań studenckiego Koła Naukowego GameForge. Zaprosiłem ich na Wydział Informatyki, gdzie wykonujemy różne zabawne akcje związane z tworzeniem efektów specjalnych. Ostatnio pracowaliśmy nad nagraniami filmów w rozdzielczości HD z jedną osobą, która siedzi jednocześnie na wszystkich miejscach sali wykładowej. Inne proste ćwiczenie – greenscreen i kompozycja obrazu z pierwszym i drugim planem za pomocą miksowania różnych obrazów.

Projekt Grohman

Projekt ten został zapoczątkowany przez ludzi z Łodzi, a jego celem jest renowacja wirtualna zabytkowej przędzalni, która od wielu lat niszczeje. Nie widać szans na remont zabytkowego budynku, który stoi od ponad stu lat. Dlatego chcąc pomóc przy pracy nad tym niełatwym projektem, zaangażowałem studentów pewnego rocznika, którzy chcąc nie chcąc pomagali budować budynek wirtualnie. Uzyskałem kilkadziesiąt modeli 3d różnej jakości. Niektóre z nich były naprawdę niezłe. Teraz trzeba wykonać wnętrza, co do których nie ma zbyt wiele materiałów. Zobaczymy, może gdy zakończy się projekt PKB Productions, będzie więcej mocy przerobowych aby ten temat pociągnąć dalej.

Projekt Ołyka

Ten projekt jest jeszcze w stadium początkowym. Jego celem jest wirtualna renowacja zabytkowych cerkwi z rejonu Ołyki. Niestety, kontakt z osobą, która zaproponowała ten temat jest utrudniony i od wielu miesięcy ani słychu, ani widu. Materiały, które otrzymałem wskazują na stan kompletnej ruiny obiektów zabytkowych.

Projekt Wirtualne Modelarstwo

W tym projekcie społeczność Polskiego Kursu Blendera przygotowała animację dla Modelarni Rakietowej, które pokazały wszystkie etapy lotu i pracy rakiety. Materiały tego typu przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa i jakości zajęć prowadzonych w Modelarni.

PKB Productions

Jest to tajny projekt realizowany przez członków społeczności. Nie mogę na razie udostępniać żadnych szczegółów na jego temat. Prace są zaawansowane.

Wirtualne Trójmiasto

Ten projekt, to raczej pomysł na wielką pracę, którą można wykonać w ramach zachowania stanu architektury i infrastruktury z danego roku, dla potomnych. Zdjęcia to jedno, a model trójwymiarowy, to co innego. W ramach tego projektu, gdyby wszedł w życie, zaangażować można wszystkie szkoły z Trójmiasta. Duża rzecz, i na razie brak środków na jej realizację. Ale gdyby znalazł się jakiś sponsor… to kto wie… :)

Projekt Silnika

Pewnego dnia w PKB pojawił się prawdziwy wynalazca, który poprosił o wykonanie wizualizacji jego autorskiego projektu silnika. Oczywiście pomogliśmy, i ten projekt jest już dawno zakończony. Niemniej było warto, ponieważ osoba, która nie znała Blendera mogła otrzymać animację która była jej potrzebna, a nasi ludzie mogli się dzięki temu nauczyć sporo nowych rzeczy.

A Ty co o tym myślisz?