VSE: Edytor sekwencji wideo – opcje 6

Witam! W materiale wideo przedstawiam krótkie wyjaśnienia na temat opcji pasków (stripów) filmowych i nie tylko, które po dodaniu do VSE można konfigurować.

Opisuję to na szybko, pokazując jednocześnie jak pracować z paskami, to znaczy, w zasadzie – jak kadrować/przycinać materiał do określonej długości. Ten tutorial dotyczy tylko małego wycinka całości i planuję zrobić więcej na ten i na pokrewne tematy.

Nie wyjaśniłem czym jest parametr Frame Offset, wyrażony przez zapis 0:0 – bo nie wiem na dziś, co to jest. Jeżeli się dowiem, oczywiście uzupełnię materiał, a tymczasem zapraszam do oglądania. Tutorial zrobiony jest trochę na szybko, wybaczcie. Mam ostatnio bardzo mało czasu i łapię dosłownie każdą godzinę ciszy w której mogę coś nagrać (a żeby jeszcze ponarzekać dodam, że gdy miałem pół wolnego dnia, to sąsiedzi rozpoczęli wiercenie w ścianach, przyprawiając mnie o skręty kiszek ze złości).

 

6 thoughts on “VSE: Edytor sekwencji wideo – opcje

  1. Odpowiedz Jary Lut 1,2013 16:32

    Podczas dodawania filmu do edytora pojawia się u mnie dziwna rzecz. Obraz i ścieżka dźwiękowa pomimo, że trwają dokładnie tyle samo czasu to po dodaniu do VSE część ścieżki dźwiękowej mi się ucina i pod koniec filmu dźwięk się urywa i następuje tajemnicza cisza… Zdziwiło mnie to niezmiernie i nie mam pojęcia jak temu zaradzić. :/

  2. Odpowiedz Danton Lis 14,2012 21:35

    Dzięki za tutka piotao

  3. Odpowiedz Mentoris Lis 14,2012 19:09

    No proszę. Szukałem jak głupi jakiegoś darmowego edytora video w którym mógłbym wygenerować film puszczony od tyłu, a tutaj Blender daje taką możliwość, Wystarczy zaznaczyć opcję „backdrop” i po kłopocie. Zawsze z każdego tutka można się dowiedzieć coś cennego.

A Ty co o tym myślisz?