VSE: własne efekty przejścia 3

Jeżeli myślisz, że w Edytorze Sekwencji Video jest mało efektów przejścia, to pomyśl jeszcze raz. Gdyby było do wyboru 20 możliwości, mielibyśmy tylko te dwadzieścia możliwości. Mamy znacznie więcej, bo sami możemy zrobić sobie dowolne przejścia. Zapraszam do sprawdzenia, jak!

W materiale wideo przedstawiam sposób na zrobienie własnych efektów przejścia między ujęciami. Mimo tego, że w VSE wygląda na to, że możliwości mamy ograniczone (jest tylko Cross i Wipe na dobrą sprawę), w praktyce zrobienie dobrych przejść to sprawa posiadania odrobiny inwencji i wtedy ograniczenia znikają. Jeżeli chcemy mieć przenikanie zrobione za pomocą szachownicy, trupiej czachy lub śniegowych gwiazdek – wystarczy nawet coś tak prostego jak pojedynczy obrazek, chociaż oczywiście filmy dają większe możliwości.
W poradniku znajdziesz sposób jak wykonać praktycznie dowolne przejścia między sekwencjami, używając albo obrazków statycznych (które animujemy), albo krótkich filmów czarno-białych. Zapraszam do oglądania i wyrażenia swoich opinii pod filmem!

3 thoughts on “VSE: własne efekty przejścia

  1. Odpowiedz matek43 Mar 8,2015 00:48

    A co z przejściami „3D” (przepraszam jak był ten temat poruszany już w jakimś kursie)?

A Ty co o tym myślisz?