Wycinanie dziur 4

Jak zrobić dziurę w całym? Jeżeli jesteś ciekaw, dowiedz się, jak można Blendera użyć do wycinania dziur, których wcześniej nie było. Tutorial dla początkujących!

Dostałem ostatnio parę zapytań od osób, które podjęły walkę w Trybie Edycji z meshami, na temat tego, jak wycinać różne dziury. O ile wycięcie dziury w klocku jest proste, to już zrobienie tego na krzywych powierzchniach może przysporzyć problemów. Polecam swój stary poradnik na temat LoopTools, gdzie pokazałem jak można wyciąć dziurkę  w krzywych powierzchniach i jeszcze mieć obwód okrągły, płaski lub niepłaski, itp.Komentarz z YouTube:

Witam! W materiale wideo przedstawiam proste sposoby dla początkujących, które mogą się przydać do wycinania dziur, tych małych, lub tych dużych. To jeden z tutoriali, w których spokojnie trochę się bawię Blenderem, pokazując przy okazji, jak zrobić dziurę w całym. I mam wrażenie, że nie są to wszystkie sposoby. Film wrzucam z myślą o ‚zajawce’ – kolejne są w drodze, jutro następny! Zapraszam do oglądania, ale uwaga – to jest rzecz dla początkujących, więc zaawansowani wymiatacze raczej nic nowego tu nie znajdą…

W tutku:
– wycinanie dziur w meshach w trybie edycji
– wycinanie dziur w krzywych 2d
– wycinanie dziur za pomocą boolean

 

4 thoughts on “Wycinanie dziur

 1. Odpowiedz ScyZZoRR Lut 26,2017 11:17

  Świetny poradnik :) jakiś czas temu już się przymierzałem do niego, ale po kilku minutach odpuściłem. Przydatna opcja z modyfikatorem boolean. Tego mi brakowało.

 2. Odpowiedz Bolo Sty 31,2015 21:58

  HOPIE CZEGO TY SCREENCASTA NIE WŁACZASZ NOSZ KUR2
  ;)

 3. Odpowiedz jaś Gru 27,2014 03:12

  Wydaje mi się, że można by dodać iż Knife Prject wcina dziurę rzutując element którym chcemy wycinać na bryłę(i nie tylko) prostopadle do aktualnego widoku. Można przy pomocy tego narzędzia wycinać dziury pokazane jako pierwszy przykład (w tym przypadku rzutujemy koło na kwadrat).

  • Odpowiedz Piotr Gru 27,2014 12:38

   Masz rację jaś, i wydaje mi się, że gdzieś o tym wspomniałem, przekręcając scenę i tnąc nowe dziury w innych rzutach. Dobrze to jednak podkreślić.

A Ty co o tym myślisz?