Cztery filmy naraz w VSE 3

O tym, jak połączyć cztery filmy w VSE i wyświetlać je naraz pomniejszone na ekranie.

W materiale wideo przedstawiam prosty efekt kompozycji czterech filmów umieszczonych w osobnych narożnikach ekranu, pokazywanych jednocześnie. Ktoś kiedyś zrobił w ten sposób wszystkie sześć części Gwiezdnych Wojen, że można było je zobaczyć jednocześnie (dość ciekawie było zobaczyć jak podobnie toczy się na tych filmach akcja). Ten poradnik jest częścią końcową serii o VSE – prawie wszystkie elementy są już w Kursie omówione.

3 thoughts on “Cztery filmy naraz w VSE

 1. Odpowiedz Gtoedi Cze 24,2015 22:47

  Jedno pytanie Panie Piotrze. Gdybym chciał jednak tą scenę renderować w Cycles bo powiedzmy chcę te napisy jakoś fajnie animować bądź cokolwiek innego tam sobie wymyśliłem. Jak to transparency uzyskać tam jeśli chodzi o Alphe?

 2. Odpowiedz piotao Mar 9,2014 19:07

  Jeżeli obraz oryginalny np. film, lub nawet zwykła seria obrazków jest podczas produkcji skalowana to także VSE liczy o wiele wolniej. Przekonwertowanie obrazu SuperHD na np. 720p to masakra. Blender liczy to godzinami, podczas gdy ffmpeg załatwia sprawę w kilka/kilkanaście minut. :)
  Najgorszy sposób na zmniejszenie rozdzielczości filmu to za pomocą mplayera zrzucić film do klatek z ustalonym FPS, a potem w Blenderze złożyć je do kupy i skalować do innej rozdzielczości. Jest to tak wolne, że parę dni może zająć :) Nie polecam tej drogi. :)

 3. Odpowiedz Kamil1064 Mar 2,2014 15:04

  Blender w VSE liczy w każdej klatce scenę, aby VSE szybciej robił film warto scenę wyrenderować, zapisać z alphą i po prostu w VSE dodąć jako obrazek z Alpha Over.

A Ty co o tym myślisz?