Bitwy Blenderowni #10

Długo wyczekiwany konkurs z nagrodami nareszcie zagościł w Blenderowni. Ogłoszenie o konkursie!
Ponieważ nagrody są zacne, a temat szeroki, to reaktywujemy Bitwy Blenderowni. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem i nagrodami. Informacje pochodzą ze strony Blenderowni. Obrazek, który został użyty w jako wyróżniający w tym poście wykonany został przez rakhi, ma nazwę Tech-heart i jest pracą miesiąca 2005 na Blenderowni (link). Pełna informacja o konkursie jest tutaj:

http://www.blender.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=540&Itemid=1

Poproszono mnie, aby ogłosił konkurs także w PKB, co niniejszym czynię. Ogłoszenie zostało także umieszczone na naszym forum. Poniżej przeklejam fragment z treści posta. konkbb10

Temat

„Fabryka przyszłości” Kiedy w roku 1913 Henry Ford uruchomił pierwszą linię produkcji masowej, granice wyobraźni XIX-wiecznego społeczeństwa zostały przekroczone. Jednak prawdziwy przełom miał dopiero nastąpić. W latach 50-tych XX wieku powstały komputery i maszyny automatyczne. Od tego czasu minęło przeszło 60 lat: pojawiły się roboty przemysłowe, komunikacja bezprzewodowa, mobilne zarządzanie produkcją. Rozwój technologii na świecie doprowadził do czwartej rewolucji przemysłowej, czyli Industry 4.0. Fabryki rozpoczynają obecnie transformację w kierunku Smart Factory. Ilość systemów cyber-fizycznych systematycznie się zwiększa. Jak bardzo zmienią się znane nam obecnie fabryki?

Regulamin

 1. Ponieważ konkurs to Bitwa Blenderowni, to soft 3D jest ograniczony do Blendera i darmowych silników renderujących.
 2. Soft 2D dowolny.
 3. Czas trwania konkursu oraz termin zgłaszania prac – od 14 marca do 3 maja 23:59.
 4. Praca powinna być wykonana w większości z elementów nowo stworzonych i zrobiona specjalnie na okazję konkursu. Dozwolone jest korzystanie z darmowych oraz kupionych tekstur. Używanie kupionych modeli jest zabronione.
 5. Należy założyć wątek WIP z przynajmniej 3 screenami z postępu prac. Istnieje możliwość „zaklepania” tematu wstępnym opisem lub szkicem.
 6. Prace wykonywane na konkurs umieszczamy w dziale Prace w trakcie (WIP). Przed tytułem wątku musi znajdować się znacznik bitwy, czyli BB#10 (np. BB#10: tytuł pracy).
 7. Po rozstrzygnięciu konkursu, zwycięzcy mogą zostać poproszeni o przesłanie pliku .blend w celu weryfikacji.
 8. Jurorzy oraz sponsor oceniają każdą pracę i wybierają 3 najlepsze w ciągu 2 tygodni od zakończenia konkursu. W skład jury wchodzą: Kamil Kuklo (mookie) Oskar Świerad (Avenger) Krzysztof Ślaziński (Krzysiek) Marcin Urbaniak (Goten22) Krystian Porabik (Pozalsieboze)
 9. Na jednego autora przypada możliwość wykonania jednej pracy.
 10. Ilość kadrów (ujęć jednej pracy) jest ograniczona do jednego. Jury ocenia wyłącznie jeden rzut z wątku. Dlatego zachęcam do dopracowania jednego kadru.
 11. Prace można tworzyć w systemie grupowym (tzn. więcej niż jedna osoba). W takim wypadku, grupa wybiera reprezentanta, który założy wątek pracy i będzie odpowiedzialny za zgłoszenie pracy. W przypadku wygranej, to reprezentant otrzyma nagrodę.
 12. Moderatorzy oraz organizatorzy są wyłączeni z możliwości brania udziału w konkursie.
 13. Gotową pracę zamieszczamy w dziale Prace ukończone (3D). Tu także musi być przed tytułem pracy tag bitwy (np. BB#10: tytuł pracy).
 14. Inspirowanie się innymi pracami/szkicami jest dozwolone. Pod warunkiem umieszczenia w wątku grafiki, którą się inspirujecie.

Temat można traktować dość swobodnie. Liczymy również na Waszą kreatywność!