/  Forum  /  Hardware  /  Problem ze sprzętem?  /  Jak wyłączyć Alt w Linuxie na czas pracy w Blenderze?

Jak wyłączyć Alt w Linuxie na czas pracy w Blenderze?

Heja!

Czy ktoś ogarnięty mógłby mi wskazać metodę na wyłączenie funkcjonowania klawisza Alt (lewy) na zasadach Linuxa. Bo jak np. pracuję w Blendku i chcę sobie zaznaczyć pętlę werteksów za pomocą: Alt + PPM to mi wyskakuje podręczne menu z Linuxa w którym mogę minimalizować/maksymalizować okno a było nie było to zaburza moją pracę. Ktoś przerabiał podobne problemy? Szukałem po skrótach klawiszowych w Linuxie ale tam nie ma takiej pozycji więc nie wiem co począć.  ???

pl4n_b

Użytkownik
*
298 53 2
Hura!
Ogarnięty to co najwyżej może zapytać z jakiego środowiska graficznego korzystasz, bo w jego ustawieniach jest zdefiniowany ten skrót. A jest tego trochę... KDE (stare/nowe), Gnome, Mate, LXDE, XFCE, Unity, Enlightenment... itd. itp.
Jesteśmy skazani na zgubę, skazani od samego początku, i umrzemy, znając tylko niewielki fragment rzeczywistości, który w dodatku pojmujemy na opak.

Star Rider

Zaawansowany użytkownik
*
1225 77 8
To boldly go where no man has gone before
To jest Mint 17 :)

pl4n_b

Użytkownik
*
298 53 2
Hura!
No fajnie, tylko nadal nie wiem jakiego środowiska graficznego używasz, a w każdym mogą być inne skróty klawiszowe i w innym miejscu konfigurowane :/ Mint, według ich strony, na starcie robi cztery kompilacje z różnymi: http://www.linuxmint.com/

Cinnamon, Mate, KDE, XFCE

A doinstalować sobie ręcznie można jeszcze co najmniej kilkanaście :P
Jesteśmy skazani na zgubę, skazani od samego początku, i umrzemy, znając tylko niewielki fragment rzeczywistości, który w dodatku pojmujemy na opak.

Star Rider

Zaawansowany użytkownik
*
1225 77 8
Skrótów, które kolidują z linuxowym Altem nie jest aż tak wiele, z których by się często korzystało. Osobiści nie kombinowałem w linuxie tylko przestawiłem w Blenderze z Alt+ppm na Ctrl+PPM, wynikało to też z tego, że alt+ppm mam w linuxie do zmiany rozmiaru okna.

Arek

Ekspert
*
3571 461 3
Tak 49396350
-> Star Rider
Mam Cinamona :)

-> Arek
Hmm, dobry pomysł. Możliwe, że to Blenderze dokonam zmiany dot. skrótu na tę komendę. :)

pl4n_b

Użytkownik
*
298 53 2
Hura!
Z tym niestety miałem małą styczność. Ostatnio głównie używam KDE i LXDE :P

Z sieci:

Resize windows by mouse
To resize windows with Alt+Right click, use gsettings:
gsettings set org.cinnamon.desktop.wm.preferences resize-with-right-button true

Zmiana true na false, powinna wyłączyć działanie tego skrótu.

Star Rider

Zaawansowany użytkownik
*
1225 77 8
Świetnie! Komenda zadziałała. Wszystko gra. Dzięki! :)

pl4n_b

Użytkownik
*
298 53 2
Hura!