/  Forum  /  Hardware  /  Problem ze sprzętem?  /  Blender wyłącza mi komputer podczas renderingu

Blender wyłącza mi komputer podczas renderingu

#0 Blender wyłącza mi komputer podczas renderingu

#19821, 20140920, 14:28:44
kiedy dodam 2 obiekty, światło i jakieś nody i próbuję renderować po chwili komputer się wyłącza
moja konfiguracja
core 2 duo E8600
RAM DDR2 8GB
GeForce 9500 GT
Windows 7 64 bit

sprawdzałem zasoby podczas renderingu i zużycie pamięci podskoczyło do 2,5 Gb a procesor do 100%
rozumiem że może wolnej chodzić ale żeby wyłączać kompa?
można zmienić coś w preferencjach?
próbowałem zrobić scenę na laptopie brata i tam nie tylko renderowało szybciej ale nie się nie zawieszało.
ale przecież dawniej wszyscy robili sceny na core 2 duo i było dobrze, więc dlaczego u mnie dzieją się takie rzeczy?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

aluri

Użytkownik
*
57 0 1
jestem tu nowy!
renderujesz w cycles czy internalu na cpu czy na gpu?

Senator

Użytkownik
*
263 8 0
jestem tu nowy!
Witam,
Jedno albo i kilka z tych rzeczy których wymieniłem mi pomogło, ponieważ miałem ten sam problem.

1. Nie wyczyszczony komputer
winą było tego iż procesor posiadał zbyt duże temperatury. Spróbuj wyczyścić wnętrze komputera i znów odpalić rendering. Zobacz na temperatury procesora, jeżeli temperatury nie przekraczają 70C to można spokojnie pracować.

2. Przepływ powietrza w obudowie
Zdarzało się też że po wsadzeniu 8800 GTS 512 komputer wyczyszczony zaczął się również wyłaczać... Winą natomiast była obudowa, wykręciłem klapę i tak zostawiłem. Mogłem spokojnie pracować

3. Zasilacz
Możliwe może być też że zasilacz nie trzyma napięć, bądź nie dostarcza dużo energii. Sprawdź czy masz zasilacz z CZARNEJ LISTY http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
Jeżeli posiadasz takowy to najlepiej by było abyś wymienił go na lepszy.
Jeżeli na zasilaczu nie ma żadnej nalepki z firmą to oznacza że to jest tzw. No Name i również sie go wymienia.

renderujesz w cycles czy internalu na cpu czy na gpu?

na 9500 GT nie da się renderować na GPU w cyclesie
General: FX 8350, 3x8GB DDR3 1866 CL9, 2xHD 6950 2GB, SSD BX100, HDD Toshiba p300 1TB, Fedora 28 GNOME
Mobile: HP Elitebook 8470p, i7 3740QM, 2x8GB 1866 CL(?), eGPU RX 480 8GB, SSD Intel 545s(?), Debian 9.9 MATE

BlackFarmer

Użytkownik
*
192 14 1
43651094
Ostatnia zmiana: 20140920, 14:46:44 wysłana przez BlackFarmer
Pewnie jest tak jak pisze @BlackFarmer, coś tam Ci się strasznie grzeje. To może być procesor, karta, sam zasilacz też może dogorywać. Komputer stary (przesadziłem, spojrzałem na BlackFarmer-a) jak nie chcesz wszystkiego stracić archiwizuj. Z własnego doświadczenia stawiałbym na zasilacz, miałem już tak 2x, że to on był powodem restartów kompa. Kupowałem najtańsze, traciły pomału sprawność i skutki były jak u Ciebie.
Czyszczenie wnętrza na pewno nie zaszkodzi.

utatek

Zaawansowany użytkownik
*
837 44 0
Ostatnia zmiana: 20140920, 15:08:34 wysłana przez utatek
dzięki za pomoc
wystarczyło odkurzyć kompa
żeby nie robić nowego tematu,
jak usuwać te dodatkowe okna które tworzy się w wievporcie?

aluri

Użytkownik
*
57 0 1
jestem tu nowy!
wskaż kursorem na krawędź okna, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz join area :)

Senator

Użytkownik
*
263 8 0
jestem tu nowy!
Dzięki

aluri

Użytkownik
*
57 0 1
jestem tu nowy!