/  Forum  /  Kategoria ogólna  /  Sprawy różne  /  SHOUTBOX - czyli luźne gadki o wszystkim i o niczym

SHOUTBOX - czyli luźne gadki o wszystkim i o niczym

Fakt, dobrze wyszło!

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
jestem tu już od pewnego czasu!
Daje radę to EEVEE

ramzes

Użytkownik
*
269 11 0
280837
stary człowiek i może, ale juz nie tak jak dawniej

jubi

Moderator Globalny, Zaawansowany użytkownik
*
1261 119 3
Kraków
Ostatnia zmiana: 20180606, 10:45:57 wysłana przez jubi
Hej, swego czasu widziałem gdzieś filmik w którym gość miał chyba jakiś budynek oraz obiekt plane, a dzięki jego przemieszczaniu na ścianach modelu uzyskiwał taki sam efekt jak przy użyciu modyfikatora boolean ale bez jego użycia.
Cholera nie mogę znaleźć tego filmiku a z booleanem mam właśnie spory problem, ponieważ nie chce zbyt dobrze współpracować z modelami .stl.
Gdyby komuś się przypomniało gdzie mogę namierzyć ten materiał będę mega wdzięczny.

Dzięki 

Zyzio

Aktywny użytkownik
*
561 45 0
By se przypomnieć to trzeba by coś wcześniej widzieć...
Może to był booline ale z jakiegoś plugina, z Bool Toola czy coś... tyle wycinający obiekt był niewidoczny i sparentowany z tym plane`m... tak se głośno myślę...

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
W międzyczasie znalazłem to coś:

https://blendbits.blogspot.com/2017/02/the-cutaway-shader-free-blender-add-on.html

Zastosowań i możliwości jakie daje ta technika jest multum ale w przypadku tego mojego konkretnego przypadku nie sprawdzi się niestety, ponieważ odcinany obszar zamkniętego modelu wizualnie staje się pusty a ja muszę pokazać przekrój modelu, który w realu ma metalowy korpus z różnymi grubościami ścianek.
Cóż pozostaje walka z modyfikatorem boolean

Zyzio

Aktywny użytkownik
*
561 45 0
Ciekawe, faktycznie może się przydać. Do końca tygodnia i tak zapomnę że to mam... ;)

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
Chłopaki znalazłem grubego buga związanego z animacją wykorzystującą modyfikator boolean, jak sądzicie jest jeszcze sens raportować 2.79?

Zyzio

Aktywny użytkownik
*
561 45 0
Zawsze jest sens, ślij

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
Fajne podejście, nie ma tu nikogo, nikt nie wchodzi a ci co są to tylko boty i trolle. ;)

A poważnie mówiąc, TU jesteś wstanie odkopać stare wątki, baza jest rozbudowana, TU znajdziesz fachowców i gości którzy znają Blendera od środka. Grupy na facebooku to tylko namiastka. Poza tym to jest oficjalne forum Polskiego Kursu Blendera.
Śmiało wal z pytaniami. ;)

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
Jakiego buga?

I jaki solver? Bo Carve wyleciał (bezsensownie).

Zuorion

Aktywny użytkownik
*
541 41 4
Zue zuo.
Podobno lepiej późno, niż wcale, to wrzucam:
https://www.facebook.com/events/211686782978373/

Namrasit

Użytkownik
*
143 16 0
Uśmiechając się do deszczu mniej się moknie.
To od razu daj linka do mapy wskazującej gdzie są umiejscowione budki teleporterów :)

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
Witam serdecznie
chciałem się przywitać tak, żeby nie zaśmiecać forum niepotrzebnym tematem. Tutoriale Pana Piotra zaprowadziły mnie aż tutaj więc oto jestem.Strasznie miło, że ktoś zrobił tak porządnie tutoriale do programu, z którym aktualnie zaczynam. Osobiście potrafię pomóc jedynie w ZBrushu więc jeśli nadarzy się tylko okazja to służę pomocą.
Pozdrawiam serdecznie

Codaj

Nowy użytkownik
*
5 1 1
jestem tu nowy!
jak to się stało, że mnie nie ma na tym wątku  8)

żeby nie było, że rok szkolny się zaczął a wątek umarł :)

takie luźne pytanko rzucę - komuś się  udało załapać na bilecik na Blender Conference w tym roku ?
pracuję dla przyjaznej blenderowi renderfarmy https://garage.farm/
taka moja rola...

djtartak

Użytkownik
*
256 30 1
One Blend to rule them all...
Piotr, pewnie tak...

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
Witam serdecznie Panowie. Nie wiem czy oglądaliście dzisiaj zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich ale nasi spisali się bardzo dobrze zajmując drugie i trzecie miejsce na podium ;)
To właśnie możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. lowes kohls

pisarz90

Nowy użytkownik
*
5 0 0
jestem tu nowy!
... ale kogo to obchodzi? Blendź a nie gapisz się w TV ;)

Ancestor

Ekspert
*
2318 60 3
... ale kogo to obchodzi? Blendź a nie gapisz się w TV ;)
E tam, jak komp renderuje, to można przecież TV w tym czasie luknąć :P

Namrasit

Użytkownik
*
143 16 0
Dokładnie mam podzielną uwagę i w niczym nie przeszkadza mi włączony tv ;)
To właśnie możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące. lowes kohls

pisarz90

Nowy użytkownik
*
5 0 0
jestem tu nowy!
Da się zmienić tak skrót by działał na przytrzymanie? Przy rzeźbieniu F reguluje rozmiar pędzla ale zawsze potem trzeba kliknąć LPM. W sculptGL online działa to tak, że jak przytrzymamy X to rozmiar pędzla się edytuje - puścimy zatwierdza.

winhelp

Aktywny użytkownik
*
307 22 1
Miłego dnia!
Za chwilę będzie spotkanie 3D Kraków z fajnymi prelekcjami, ja właśnie jadę. Jeśli ktoś się wybiera to dajcie znać.

jubi

*
1261 119 3
Kraków
Hm, gdybym wcześniej wiedział, to może bym ruszył grube dupsko :/ ale nie wiedziałem, a tak na ostatnią chwilę to już słabo :(
Daj znać jak było.

ramzes

Użytkownik
*
269 11 0
280837
stary człowiek i może, ale juz nie tak jak dawniej
Te spotkania są cykliczne, przeważnie raz na miesiąc, więc trzeba obserwować stronę, ale w sumie mogłem napisać wcześniej, moja wina, przypomniałem sobie dopiero w drodze na miejsce. Były super prezentacje zrobione przez ludzi siedzących od kilkunastu lat w branży, zrobiłem kilka zdjęć.

jubi

*
1261 119 3
Kraków
Mi to się tym razem być nie udało, ale dwa razy kiedyś tam byłem i rzeczywiście fajne rzeczy tam pokazują. Może następny raz mi się uda. Są gdzieś dostępne jakieś nagrania z tego?

Namrasit

Użytkownik
*
143 16 0
Dzisiaj podobno najlepsza napiepsznaka w historii kina G of T

vipovsky

Użytkownik
*
172 4 0