/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Tematyczne miesiące  /  MARZEC 2015 - temat miesiąca

MARZEC 2015 - temat miesiąca

#0 MARZEC 2015 - temat miesiąca

#27152, 20150303, 12:01:25
Większość z nas posiada działające uszy. Są one automatycznym, niewyłączalnym rejestratorem dźwięków, który działa zawsze, odkąd pamiętamy. Są receptorem emocji w kinie oraz czujnikiem zagrożenia w dżungli. Bez nich nie powstałaby muzyka.... A wszystko, co uszy rejestrują, to dźwięk. A dźwięk, rozchodzący się w powietrzu jest generowany przez INSTRUMENTY! Tak! Instrumentem może być wszystko.

W lutym wstęp być może pomógł, tutaj wpisałem tylko krótkie wprowadzenie. Tematem miesiąca Marzec 2015 jest Instrument!
INSTRUMENT!
Nie mylić z przyrodzeniem. Ponieważ temat z lutego przerósł najśmielsze oczekiwania, nie zamykajmy jeszcze "Tematów..." - kto wie co się urodzi w tym miesiącu. Temat jest dość trudny, ale jeżeli ktoś z nas gra na czymś, może być i prosty! Instrumenty to niezwykły zbiór przedmiotów, niektóre podobno mają duszę, a prawie każdy wymaga od człowieka artysty trudu, aby pozwolić z siebie wydobyć niesamowite i głębokie piękno. Naszym instrumentem jest Blender, ale można w nim zrobić inne instrumenty! :) Nawet stukanie w stare blachy może być ciekawe, jeżeli wykonane jest przez profesjonalistę. Niektóre inspiracje:
Oto przejmujące wycia w sam raz do horrorów: https://www.youtube.com/watch?v=Y70MnP1B__E
Tutaj nie mam słów aby to nazwać (zobaczcie całość, są tam moje ulubione instrumenty, np. hangdrum): https://www.youtube.com/watch?v=_aY6TxC1ojA&list=PLbpi6ZahtOH7_zbZp2yJTcWfFUWoEuQ0u
także to warto posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=Z3b1bz_9gEo&index=2&list=RDf9qPf31xYnY
Oraz - polecam zbadać qr-kod dołączony do postu.

Osoby, które podejmą się tego zadania proszone są o zakładanie wątków zatytułowanych "nick - WIP - marzec 2015", aby było po jakimś czasie wiadomo, kto który miesiąc robi.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT