/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Nowości w Blenderze  /  Co to jest Blender i dlaczego warto się nim zainteresować?

Co to jest Blender i dlaczego warto się nim zainteresować?

Jeśli trafiłeś na nasze forum i nie jesteś do końca pewien o czym tu rozmawiamy, ta prezentacja rozwieje wszelkie wątpliwości. Jest przeznaczona przede wszystkim dla początkujących, dla ludzi którzy chcieliby się przekonać czy warto w ogóle wchodzić w temat Blendera i nie są pewni dokąd ta droga może ich zaprowadzić.

https://www.youtube.com/watch?v=FB9YuzCSpEM

Prezentację prowadzi Piotr Arłukowicz.

jubi

Moderator Globalny, Zaawansowany użytkownik
*
1261 119 3
Kraków
Dzięki Jubi, może to i dobry pomysł. Chociaż może lepiej tę prezentację dać na fullscreen momentami? Może to trochę przerobić? Co na to użytkownicy?
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Ostatnia zmiana: 20150430, 07:58:58 wysłana przez Piotr
Dopiero teraz zauważyłem przypięty wątek z tą prezentacją. Film rzeczywiście jest dla ludzi wątpiących i początkujących, ale mi również bardzo przyjemnie się oglądało, super przygotowanie. Nie ma potrzeby poprawiania, co trzeba to widać, szkoda zachodu.

Muszę się kiedyś wybrać gdzieś i zobaczyć Cię Piotrze na własne oczy, jest pan idolem i wzorem do naśladowania. Po prostu dzięki!

Chris4132

Aktywny użytkownik
*
385 26 0
Niedawno trafiłem na ten wątek i sam jeszcze raz obejrzałem pół wykładu... Heh, co ja tu robię... trzeba iść na Uczelnię, ... ruszam do roboty!
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Dlaczego wcześniej tego nie widziałem? :D Już nadrabiam zaległości.

Tokugawa

Aktywny użytkownik
*
384 33 0
Są może gdzieś te filmiki z ostatniego spotkania?
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Kamil1064

Ekspert
*
3845 164 1
Ciekawy wykład, trochę to zwiększyło moja wiedzę na temat tego co można się spodziewać po blenderze. Teraz pozostało tylko zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności. 

PTa4

Przybysz
*
3 0 0
jestem tu nowy!
Teraz pozostało tylko zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności. 

To już powinno być proste :)
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Co do pomysłu to ja bym poszukał kogoś kto mógłby zmontować krótki kilkuminutowy film na temat blender i jego profitów. Bo jak ktoś na starci dostanie po twarzy 40 min filmem to małe szanse że obejrzy ;/
Przypomniało mi się coś takiego, jeeeeszcze ze sprawy ACTA jakby ktoś nie wiedziało czym mówię:
https://www.youtube.com/watch?v=citzRjwk-sQ
Taki krótki, ciekawy, estetyczny film powinien lepiej działać na ludzi na początek ;)

KattaK

Zaawansowany użytkownik
*
1452 27 2
Stworzony by tworzyć
Zrobienie takiego filmiku nie jest takie proste jak się wydaje. Możesz spróbować - zobaczysz. Nawet BI tego nie ma, a były na ten temat dyskusje z rok czy dwa lata temu. Chcieli zrobić coś, co nazywałoby się Feature Videos, ale sprawa utknęła w martwym punkcie.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
wiem że jest to bardzo trudne, nie chodzi już nawet o wykonanie ale o odpowiednią budowę filmu ;/

KattaK

Zaawansowany użytkownik
*
1452 27 2
Stworzony by tworzyć
Najprościej to zmontować jakiś pseudo demoreel z najlepszych obrazów i dynamicznej muzyki.

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3
jestem tu już od pewnego czasu!

Guziczek101

Użytkownik
*
85 11 0
11072678
Dokładnie tak!
Te prace pokazują, że na Blenderze da się robić nie gorzej niż w Cinemie czy 3dMaxie...

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3
Hej , pytanko , czy blender jest do użytku komercyjnego ? Chciałbym sprzefawać swoje rendery czyli to co zrobię w blenderze jak się sprawa ma z tym ? Wiem trochę jestem już tu na forum a na oficjalnej stronie jest widoczne hasło "Blender is free and open source software. Free to use for any purpose, forever." Ale chciałbym się upewnić i was spytać o tą kwestię
i7 4790K-gtx780- GOODRAM 16GB 1866mhz i mnóstwo pomysłów ale czasu coraz mniej.

difo

Użytkownik
*
177 4 1
jestem tu nowy!
Nie chcę być upierdliwy, ale popracuj nad budową zdań, interpunkcją, ortografią i gramatyką.

Odnośnie pytania, merytorycznie, tak możesz sprzedawać swoje prace wykonane w Blenderze. By uspokoić sumienie, jak zarobisz, to wrzuć parę euro na konto fundacji.

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3
wkradła sie literóffka :) dzięki za odpowiedź
i7 4790K-gtx780- GOODRAM 16GB 1866mhz i mnóstwo pomysłów ale czasu coraz mniej.

difo

Użytkownik
*
177 4 1
jestem tu nowy!
..i spacje przed pytajnikami, przecinki i stylistyka.

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3
Ostatnia zmiana: 20170210, 21:46:07 wysłana przez Arek
Przecież Blender to najlepszy soft do tworzenia animacji, video itp. :D Nie znam lepszego. Blender przydaje się także w kuchni haha :D
Pozdrawiam :)

hokejkon

Przybysz
*
1 0 0
Karpiem w dijem!
To może tu zapytam :) Niedługo kuzyn będzie spisany na straty, ale zamiast kwiatów zażyczyli książki. Pomyślałem, aby jakoś zachęcić do blendera, korzysta ktoś z was z drukowanych wersji i mógłby coś polecić?
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Kamil1064

Ekspert
*
3845 164 1
Miałem kiedyś jedną w rękach ale tylko do wglądu bo znajomy mi polecił, problem z nimi jest taki że soft się rozwija więc szybka mogą stracić swoją ważność ale jeśli chodzi o podstawowe funkcje to zawsze zostają takie same wiec na początek pewnie coś się znajdzie.
O ile lubie książki to jakoś tego typu mnie odrzucają ;/

KattaK

Zaawansowany użytkownik
*
1452 27 2
Stworzony by tworzyć
Cześć wstawiam film przedstawiający możliwości i opis Blendera https://www.youtube.com/watch?v=W07H7xeUnGE :)

Blenduś2018

Przybysz
*
2 0 0
jestem tu nowy!
Cześć wstawiam film przedstawiający możliwości i opis Blendera https://www.youtube.com/watch?v=W07H7xeUnGE :)

Właśnie jestem nowy i zastanawiałem się nad nauką blendera (nie do końca wiedząc na co się pisze), fajny pomysł z tym tematem.

fishek

Przybysz
*
3 0 0
Own3d