/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Tematyczne miesiące  /  MAJ 2015 - temat miesiąca

MAJ 2015 - temat miesiąca

#0 MAJ 2015 - temat miesiąca

#29843, 20150506, 10:20:16
Mamy niewielkie spóźnienie bo jest szóstego maja, ale to nic nie szkodzi, bo możemy też spóźnić się w czerwcu i się wyrówna :) A tak poważniej, jak zwykle znowu przycisnęły mnie obowiązki i zajęcia, dlatego nawet nie zaglądałem na forum i śmignął tydzień... Tym razem dzięki podpowiedziom z osobnego wątku wyklarował się temat na maj. Zamiast naukowców, szkła, laboratoriów, czyli hi-science będą dalej tematy przyrodnicze. Temat miesiąca na maj 2015 niezbyt pasuje do miesiąca, ale może, nie wiem, nie oceniam, w każdym razie jest to coś, co każdy średnio długo żyjący człowiek zjada przez życie około jednego kilograma, czyli - ROBALE. Tak! A dokładniej:

OWADY

Może nie jest to temat kulinarny, chociaż nie narzucam, ale można w tym znaleźć sporo piękna i ciekawej pracy. Zwłaszcza Ci, którzy mają trochę czasu powinni spróbować swoich sił! Owadem jest dla mnie większość tego co lata i jest bezkręgowcem. Pewnie jakiś biolog powinien to uściślić, ale możemy także doliczyć do tematu pająki, różne dziwne istoty pływające (chociaż plankton? chyba nie), pełzające, skaczące, itp. Różnorodność większa niż na grzybach (są owady, które jedzą grzyby?). Jak widzicie, temat do badań i eksploracji jest bardzo szeroki, i można go połączyć z poprzednim miesiącem. Macie kwiat, może teraz motyl, który na nim usiądzie? Albo pająk, który wszamie tego motyla? Motyla noga! Dobra, może już wystarczy tego wprowadzenia :)
Przypominam tylko, że dla porządku osoby, które chcą brać udział w pracy miesiąca powinny założyć osobny wątek o nazwie NICK - maj 2015 albo coś podobnego w celu łatwiejszej identyfikacji pracy. Powodzenia!
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT

#1 Odp: MAJ 2015 - temat miesiąca

#29847, 20150506, 10:58:38
Naukowcy też mogą hodować owady czy modyfikować ;)
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Kamil1064

Ekspert
*
3845 164 1

#2 Odp: MAJ 2015 - temat miesiąca

#29859, 20150506, 22:51:49
Oczywiście, to robią to bardzo często i gęsto. Najczęściej na biologii, ale też wszędzie tam, gdzie trzeba coś zbadać na przykład na owadach. Np. podczas opracowywania trutki na muchy, jaką jest muchozol, też hoduje się doświadczalne muchy.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT