/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Tematyczne miesiące  /  BlackFarmer ESWC - WIP - Czerwiec 2015

BlackFarmer ESWC - WIP - Czerwiec 2015

#0 BlackFarmer ESWC - WIP - Czerwiec 2015

#31288, 20150621, 00:21:00
Witam,

tym razem padło na kuźnie, kuźnię którą zrobię trochę bardziej nowoczesną tzw. odrestaurowaną, która będzie moją pierwszą wizualizacją wnętrz.

Dlatego chcę aby każdy kto miał doświadczenie z wizkami mi pomógł bo ja jestem jeszcze noobem w tych sprawach.
Na razie zrobiłem se trochę łatwiejsze zadania, a mianowicie wymodelowałem kilka obiektów, które w kuźni są ważnymi elementami:
Piec:
niestety on ciągle słabo wygląda, pewnie z powodu braku displacementu. Macie może jakiś pomysł aby go trochę "ulepszyć"?

Beczka:
Moim zdaniem model 3D wygląda dość dobrze, choć tekstura drewna i metalu była robiona telefonem i nie za bardzo wygląda, dlatego będe musiał ją poprawić:

Pień:
Tutaj kombinowałem trochę z modyfikatorem displace efekt pozostawiam wam do skomentowania:

Koło:
chyba trochę nie wyszło ale niech narazie takie zostanie:

Kowadło:
Model, który chyba najlepiej wyszedł z tych wszystkich choć sam ten model w trybie material w viewporcie powoduje że mam 10 FPS dlatego pracuje w trybie solid tekstura na górze jest trochę niskiej jakości, choć to się poprawi później:

wstawiam foto wyższej jakości aby móć przyjrzeć się trochę lepiej:

Test01 GTS 450
Mój kumpel narzekał że Windows jej "Nie wykrywał", było tylko napisane (kontroler wideo VGA). Ściągał sterowniki od Nvidi i nie wchodziły również...
Znalazłem na stronie sterowniki do tej karty od Gigabyte. Karta działa... Choć renderowanie na niej nie jest aż tak szybkie jak na GTX 460 AMP

Próbowałem coś z oświetleniem i jak na razie moje oczekiwania wyszły pomyślnie:

oświetlenie jest jasne... Cienie nie generują artefaktów, które opiszę w odpowiednim dziale.

BTW: Szukam jakiegoś tutka z oświetlenia wnętrz w cyclesie i tworzenia takich wizualizacji. Dodatkowo szukam tutoriala do paintingu w blenderze własnym wzorem, tworzenie "spawów" bądź uszkodzeń na modelu 3D.

Każda sugestia, pomoc zostanie wysłuchana... Potrzebuję trochę pomocy przy tym bo sam mogę mieć trochę większe trudności

General: FX 8350, 3x8GB DDR3 1866 CL9, 2xHD 6950 2GB, SSD BX100, HDD Toshiba p300 1TB, Fedora 28 GNOME
Mobile: HP Elitebook 8470p, i7 3740QM, 2x8GB 1866 CL(?), eGPU RX 480 8GB, SSD Intel 545s(?), Debian 9.9 MATE

BlackFarmer

Użytkownik
*
192 14 1
43651094

#1 Odp: BlackFarmer ESWC - WIP - Czerwiec 2015

#31293, 20150621, 08:17:16
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Kamil1064

Ekspert
*
3848 164 1

#2 Odp: BlackFarmer ESWC - WIP - Czerwiec 2015

#31439, 20150627, 00:47:00
Ogólnie fajnie to wygląda. Co do pieca może troszeczkę zrandomizuj wierzchołki? Już nie byłby tak pięknie równy!:) Tekstura kowadła troszkę mi wygląda blachowato ale może tak mi się wydaje. Chciałbym natomiast przyczepić się do tła. Ustawianie tego typu przedmiotów kojarzących się raczej z wiejskim gospodarstwem niż galerią sztuki, na tak sterylnym lekko odbijającym tle powoduje pewien dysonans w odbiorze. Przedmioty te stają się jakby zabawkami na stole. Radziłbym więc dobierać do nawet poglądowych renderów, bardziej zgodnego z klimatem tła. :)

mariuszrej

Użytkownik
*
141 16 1
Spać się chce!

#3 Odp: BlackFarmer ESWC - WIP - Czerwiec 2015

#32809, 20150814, 02:28:28
Ogólnie fajnie to wygląda. Co do pieca może troszeczkę zrandomizuj wierzchołki? Już nie byłby tak pięknie równy!:) Tekstura kowadła troszkę mi wygląda blachowato ale może tak mi się wydaje. Chciałbym natomiast przyczepić się do tła. Ustawianie tego typu przedmiotów kojarzących się raczej z wiejskim gospodarstwem niż galerią sztuki, na tak sterylnym lekko odbijającym tle powoduje pewien dysonans w odbiorze. Przedmioty te stają się jakby zabawkami na stole. Radziłbym więc dobierać do nawet poglądowych renderów, bardziej zgodnego z klimatem tła. :)

Tak, to na razie tylko jest faza "Beta" będziemy potem dalej to konfigurować ale teraz na razie walę awaryjnie i niestety mój PC żywot dobiega końca...

Przerwałem prace, poszedł tym razem pamięć RAM. Zamówiłem nowe kości kingstona na alledrogo i powinny przyjść. Tak więc na razie muszę z PC się wstrzymać.
General: FX 8350, 3x8GB DDR3 1866 CL9, 2xHD 6950 2GB, SSD BX100, HDD Toshiba p300 1TB, Fedora 28 GNOME
Mobile: HP Elitebook 8470p, i7 3740QM, 2x8GB 1866 CL(?), eGPU RX 480 8GB, SSD Intel 545s(?), Debian 9.9 MATE

BlackFarmer

Użytkownik
*
192 14 1
43651094