/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Addons/Plugins/Python  /  Fluid Designer

Fluid Designer

#0 Fluid Designer

#31386, 20150624, 22:41:31
Witajcie.

Dzięki uprzejmości kolegi Marro, który odpowiedział na moją prośbę o pomoc (http://polskikursblendera.pl/forum/index.php/topic,2076.0.html)
chciałem was zaciekawić programem Fluid Designer.

Jest to potężne narzędzie upraszczające pewne uciążliwe (przynajmniej dla mnie) operacje konstruowania pomieszczeń i wizualizacji wnętrz.

Jednak najciekawszą sprawą jest to, że mimo uproszczonego interfejsu, jest to nadal PEŁNY BLENDER - jednym przyciskiem "odkrywamy" pełne opcje blendera ukryte przez programistów dla "uproszczenia" widoku.

z tego co mi się udało pobawić Fluidem przez godzinkę, działają wszystkie skróty Blendera i jestem dumny, że jeśli czegoś "nie da się" zrobić w GUI Fluida - można w blenderowym.

Jeśli macie ochotę, zapraszam do wspólnego odkrywania Fluida. Tym bardziej, że moje pojęcie o blenderze jest dość mgliste nadal a opiera się na obejrzeniu już ponad stu tutoriali Piotra Arułkowicza. Więc teoretycznie wiem dość sporo, ale w praktyce "kuleję" strasznie. Fluid daje mi moc uproszczenia samego budowania wnętrza, drzwi, okien, stolików, mebli itd. Resztę da sie zrobić w Blenderze.

Pozdrawiam :)

PS.

Link do Fluida: http://www.microvellum.com/products/fluid-designer/fluid-designer-download/

EDIT.

Pilnie poszukuję kogoś, kto być może ma ściągnięte na swój komputer archiwum zip z Fluid Designer w wersji 2.71. Znajdzie się ktoś? Może ściągnęliście do testów i może gdzieś zostało? :)
Kominki z Norwegii Studio Jotul Opole

Horpah

Nowy użytkownik
*
12 0 0
Noob ale ambitny :)
Ostatnia zmiana: 20150625, 22:03:48 wysłana przez Horpah

#1 Odp: Fluid Designer

#49061, 20170427, 09:15:04
Wiam. Podepnę się pod ten wątek.
Ktoś pobierał tą darmową wersję? Są tam jakieś ograniczenia związane z użytkowaniem w firmie?
rozpoczynałem pobieranie darmowej i pod koniec pojawia się coś jak faktura na kotę 0,0 dolarów.
ktoś już przerabia ten temat? nie chciałbym potem otrzymać jakiś płatności :)

HomeVisionStudio

Przybysz
*
4 0 0
jestem tu nowy!