/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Nowości w Blenderze  /  Blender UI

Blender UI

#0 Blender UI

#42211, 20160415, 03:18:24
Mała zapowiedź tego, co się szykuje w sprawie Blender Internal, itp. Znalazłem w korespondencji teamu związanego z developerami UI:

"The goal is to make the viewport good enough so that it can replace BIat some point. It will get its own nodes, so it will work independentfrom the render engine used (would be nice to have a way to sync theviewport and the render materials though, but that's for later)."

W wolnym tłumaczeniu na nasze, oznacza to:

"Celem jest stworzenie nowego viewportu na tyle dobrego aby mógł zastąpić Blender Internal w jakimś momencie. Będzie miał swoje własne nody, więc będzie pracował niezależnie od używanego silnika renderującego (byłoby ładnie mieć sposób aby zsynchronizować widok i materiały dla renderera, ale to potem)"

Zatem... czekają nas wielkie zmiany w przyszłości. Mam nadzieję, że dożyjemy dnia, w którym to będzie działać, a my będziemy to rozumieć :)
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Ostatnia zmiana: 20160420, 05:48:16 wysłana przez Piotr

#1 Odp: Blender UI

#42212, 20160415, 04:55:09
Ciekawe w jakiej perspektywie czasu ma to nastąpić. Jeśli jakość viewportu byłaby tak dobra jak internal, byłaby to na pewno wielka korzyść. Na pewno będzie się to wiązało z przejściami Blendera na kolejne wydania OpenGL'a, co oczywiście będzie skutkowało w niektórych przypadkach koniecznością wymiany sprzętu. No ale skorzysta na tym pewnie szybkość renderowania animacji dla kogoś, kto nie wymaga super photo realistycznego renderu. Blender zaczyna przechodzić kolejne przeobrażenie... :)

Arek

Moderator, Ekspert
*
3569 460 3
Tak 49396350

#2 Odp: Blender UI

#42213, 20160415, 08:38:36
Jedna zmiana może nastąpić lada chwila, rekomendowana - to zmiana fontu w pierwszej wypowiedzi ;)
Nie ważne ile razy upadłeś, ważne ile razy się podniosłeś.

Kamil1064

Ekspert
*
3845 164 1

#3 Odp: Blender UI

#42215, 20160415, 10:00:51
Piotr napisał:
The goal is to make the viewport good enough so that it can replace BI at some point. It will get its own nodes, so it will work independent from the render engine used (would be nice to have a way to sync theviewport and the render materials though, but that's for later)."

W wolnym tłumaczeniu na nasze, oznacza to:

"Celem jest stworzenie nowego viewportu na tyle dobrego aby mógł zastąpić Blender Internal w jakimś momencie. Będzie miał swoje własne nody, więc będzie pracował niezależnie od używanego silnika renderującego (byłoby ładnie mieć sposób aby zsynchronizować widok i materiały dla renderera, ale to potem)"

Zatem... czekają nas wielkie zmiany w przyszłości. Mam nadzieję, że dożyjemy dnia, w którym to będzie działać, a my będziemy to rozumieć 

:)

Tombom

Aktywny użytkownik
*
405 43 7

#4 Odp: Blender UI

#42390, 20160420, 05:48:40
Przepraszam za font - gdy wkleiłem wszystko wyglądało w porządku. Poprawiłem.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT