/  Forum  /  Hardware  /  Problem ze sprzętem?  /  Czy blender przyspiesza zużywanie sie procesora ?

Czy blender przyspiesza zużywanie sie procesora ?

Czy renderowanie w blenderze przyspiesza zużywanie się procesora? Ostatnimi dniami wykonałem parę renderów i cały czas pracowałem na włączonym trybie podglądu. Obie te czynności bardzo obciążają mi procesor, użycie procesora to około 98-100% przy renderowaniu. Zauważyłem też, że komputer ostatnio włącza się dużo wolniej, są spadki wydajności w grach. Czy zabawa blenderem może tak drastycznie przyspieszyć zużycie  się mojego leciwego już procesora AMD Athlon X2 240 2.8Ghz ?       

Michał98

Nowy użytkownik
*
47 1 1
Ostatnia zmiana: 20160415, 22:24:30 wysłana przez Michał98
podkręcanie i ciągła praca na 100% bez podkręcania. szybciej ci wykńczą cpu gpu
PC : CPU Xeon X5460 QuadCore 4GHz LGA771 Na LGA775 (AiO -water cooling) 8GBRAM 1000MHz
GPU NV GTX1050Ti 4GB VRAM
System Linux mint 19.1 64bit

Noyva85PL

Użytkownik
*
204 14 36
jestem tu nowy!
Nie.

Masz syf w systemie.
Albo syf w obudowie na radiatorach i procek się przegrzewa.

Khar

Zaawansowany użytkownik
*
773 73 1
Tak, im wyższa temperatura pracy, tym szybciej podzespół się zużyje i padnie trupem. Ale to prognozy długoterminowe, procesory są dość długowieczne i nie masz się za bardzo czym przejmować, chyba że kupujesz CPU raz na 5 czy 10 lat.

Nie sądzę natomiast, żeby miało to w tej chwili wpływ na wydajność twojego PC i albo ci się po prostu wydaje, lub zawaliłeś sobie komputer w inny sposób.

Ozonek

Aktywny użytkownik
*
355 40 2
Dziwne rzeczy.
Mam procesor AMD i z boxowym chłodzeniem temperatura maksymalna była przekraczana i nic się nie stało. Czasami rendery po kilkanaście do kilkudziesięciu godzin. Nigdy nie zaobserwowałem problemu z CPU, natomiast w czym jest problem. Sekcja zasilania, mam lipną płyte bez chłodzenia sekcji i czasami zbija taktowanie. Sekcja po osiągnięciu 51stopni daje o sobie znać. Teraz na cpu mam max temp 56stopni.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

zdrapekk

Aktywny użytkownik
*
408 22 1
hym.. Dwie odpowiedzi na tak i dwie na nie... To ja się opowiem się za kurzem na radiatorach co jest najbardziej prawdopodobne :) Dzięki za odpowiedzi !

Michał98

Nowy użytkownik
*
47 1 1
Ostatnia zmiana: 20160416, 21:23:07 wysłana przez Michał98
Jeśli masz boxowe chłodzenie i obudowe bez filtrów, to czyszczenie co miesiąc. Tak było w moim przypadku.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

zdrapekk

Aktywny użytkownik
*
408 22 1
ok będę pamiętał!

Michał98

Nowy użytkownik
*
47 1 1