/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Nowości w Blenderze  /  WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#0 WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45085, 20160823, 19:46:44
Zapraszam was do wzięcia udziału w kolejnej edycji prowadzonego przeze mnie kursu.

W tym roku, czeka nas sporo zmian, ze wszystkimi możecie zapoznać się w przygotowanym przeze mnie materiale, natomiast w tym miejscu wypiszę najważniejsze:

1. W tym semestrze, tylko grupa podstawowa - wynika to z faktu, iż dla każdego poziom zaawansowany znaczy co innego, przez co zajęcia grupy zaawansowanej nie wyglądały do końca tak jak bym chciał - ogromne różnice w poziomie uczestników. Dla tego też od przyszłego semestru, grupa zaawansowana będzie kontynuacją grupy podstawowej, jeśli komuś się spodoba w grupie podstawowej, może z nami zostać, na następny semestr. W ten sposób osoby te wyniosą z zajęć o wiele więcej.

2. Praca z żywiołami - do tej pory wyglądało to tak, że chciałem w grupie podstawowej upchnąć jak najwięcej tematów, tak żeby zainteresować nią jak najszersze grono odbiorców. Koniec z tym - według mnie lepiej opanować do perfekcji kilka zagadnień, niż co zajęcia chwytać się czegoś z zupełnie innej beczki. Teraz będziemy uczyli się wizualizacji produktowej, podchodząc indywidualnie do każdego materiału tak aby na koniec semestru powstały fotorealistyczne wizualizacje wybranych przez was produktów.

Ilość spotkań - 15
Długość spotkania - 3h
Godziny - 18-21
Dla kogo? - Rekrutacja otwarta dla wszystkich, zaczynamy od zupełnych podstaw kończymy na zaawansowanych wizualizacjach.
Adres - Warszawa, ul. Newelska 6
Koszt - 450 PLN za semestr, dla osób które zarejestrują się i wpłacą pieniądze do 10 września 400 PLN

Więcej informacji znajdziecie w przygotowanych przeze mnie materiałach:

https://www.youtube.com/watch?v=nzy4oh1eJhs - Informacje o kursie i materiałach które chciałbym dla was przygotować, jako że dużo mówię zrobiłem klikalny spis treści w opisie pod filmem. Umieściłem tam też przykładowe prace studentów.

https://www.youtube.com/watch?v=1vZyNDYzha8 - Zapowiedź pierwszej serii materiałów które dla was nagrywam.

http://akademia.wit.edu.pl/kurs/warsztaty-grafiki-cyfrowej-3d - link do rejestracji

www.Dylski3D.com - moje portfolio

konraddylski@gmail.com

Komentujcie, krytykujcie, zadawajcie pytania, piszę do was osobiście aby wiedzieć co o tym myślicie, w innym przypadku pozostawił bym to odpowiedniemu wydziałowi na uczelni :)

Konrad_Dylski

Nowy użytkownik
*
39 2 0
jestem tu nowy!

#1 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45086, 20160823, 21:57:13
Fajnie, ale po co płatny kurs, skoro mamy 200+ tutoriali i filmów Piotra na PKB, za free... ;)
Przekonaj nas, że warto te 400pln wydać 

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3
jestem tu już od pewnego czasu!

#2 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45088, 20160823, 22:06:15
Byłem na kursie prowadzonym przez Konrada i zdecydowanie warto, zwłaszcza jeśli chodzi o kurs dla początkujących. Na starcie to był świetny kop i nie wyobrażam sobie, żeby dało się na początku nauczyć tyle z tutoriali. Możliwość zadania pytania komuś, kto się zna jest nie do przecenienia. Po prostu pytasz zamiast oglądać 6 godzin tutków, żeby znaleźć jedno ważne zdanie.

Filip

Użytkownik
*
90 7 0
jestem tu nowy!

#3 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45089, 20160823, 22:12:40
Też uczestniczyłem - i też polecam dla początkujących.
Gdyby nie ten kurs, to PKB kojarzyło by mi się raczej z gospodarką ;)

Tombom

Aktywny użytkownik
*
405 43 7

#4 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45090, 20160823, 22:28:08
Dzięki Filip, z tego co się orientuje jest tu jeszcze kilka osób po moim kursie. Może się wypowiedzą. Ja powiem wam jak to wyglądało z mojej perspektywy.

Sam na początku uczyłem się z darmowych tutoriali. Ba dalej siedzę nad nimi długie godziny. Uczę się pracy z Blenderem odkąd pamiętam, natomiast dopiero na studiach wystrzeliłem. Nie miałem zajęć odnośnie blendera. Ale miałem wykładowców którzy w branży pracują od kilkunastu lat i którzy nie znając oprogramowania na którym ja pracuje, byli w stanie powiedzieć mi co robię źle, na czym powinienem się skupić i co robić żeby robić lepsze prace. Dzięki temu, że miałem pod ręką osobę która jest w stanie przekazać mi wiedzę której potrzebuję, a nie takiej którą akurat obejrzałem w tutorialach, nauczyłem się więcej przez pierwsze pół roku studiów, niż przez wcześniejsze 6 lat nauki z tutoriali.

Oczywiście to nie jest tak, że idziecie na kurs i wszystko robię za was, ja wami kieruję, pokazuję jakich błędów unikać, jak walczyć z dziwnym zachowaniem programu. Przez 3h kursu jestem w stanie przekazać wam bardzo dużo informacji, ale nie wszystko. Dla tego proszę was o ćwiczenie w domu, odsyłam was do tutoriali zgłębiających dane zagadnienie, często właśnie tu do Piotra, ale także na zagraniczne serwisy.

Wiem, że wiele osób ma mentalność pod tytułem: "Po co płacić jak można za darmo?" Rozumiem to i szanuję bo ja też często korzystam z takich ścieżek. Korzystam z darmowego oprogramowania, pod warunkiem że jest lepsze lub równe temu płatnemu. Korzystam z darmowych tekstur, tutoriali itd. Natomiast jeżeli coś jest w stanie przyspieszyć moją pracę, albo moją naukę to nie waham się inwestować w to, z czego często korzystają również moi studenci. Sam korzystam z płatnych kursów internetowych, kupuję pluginy i oprogramowanie które może mi pomóc się rozwijać. Trzeba znać granicę i tego też staram się uczyć moich kursantów. Jeżeli wszystko chcemy zrobić za darmo, nie zdziwmy się jeśli pracodawca chce zatrudnić nas jak najniższym kosztem. Jeśli pokażesz, że jesteś dobry i szybki w tym co robisz, nie masz problemu z negocjacją stawki - jednak do tego trzeba włożyć masę pracy.

Mój kurs jest jedną z opcji, która może wam ułatwić swój rozwój - na pewno nie jedyną i na pewno nie zwalniającą was z pracy. Natomiast na pewno szybką i przyjemną :) 

Konrad_Dylski

Nowy użytkownik
*
39 2 0
jestem tu nowy!

#5 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45093, 20160824, 11:14:05
Co tu dużo mówić, nic  nie zastąpi interakcji z nauczycielem, bardzo wygląda to obiecująco Konrad. Sam jak bym miał tylko środki i możliwości to bym skorzystał z takiego kursu. Kursy Piotra można traktować jako pewne dopowiedzenie, są zrobione przekrojowo i encyklopedycznie,
nawet jak bym się zebrał, zwolnił z pracy oraz wystrzelał wszystkich którzy coś ode mnie chcą, siadł i oglądnął wszystkie kursy Piotra to przy ostatnim już bym zapomniał co było w środku  :D
Software is like sex: it's better when it's free.

Linus Torvalds

ADDJAR

Ekspert
*
1951 77 0

#6 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45094, 20160824, 12:52:26
Dzięki za miłe słowa :) Z przyswajaniem wiedzy też trzeba uważać. Najczęstszym błędem popełnianym przez ludzi jest chęć przyswojenia ogromnej dawki wiedzy w krótkim czasie. Kończy się tak że zamiast ćwiczyć i utrwalać wiedzę, często oglądamy tutorial za tutorialem nawet nie dotykając programu, a kiedy przychodzi co do czego okazuję się, że: "Hej ten gość mówił o tym w tutku, ale jak on to zrobił? I w którym to było tutku?". Kończymy na tym, że tak jak napisał Filip, oglądamy ponownie 6h materiału żeby usłyszeć jedno, akurat nam potrzebne zdanie. Dla tego cały czas proszę was o utrwalanie zdobytej wiedzy we własnym zakresie w domu i spamowanie mi na maila czy na fejsie jak zrobić to czy tamto, kiedy nie dajecie rady.

Konrad_Dylski

Nowy użytkownik
*
39 2 0
jestem tu nowy!

#7 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45095, 20160824, 13:14:42
Sceptycznie podchodzę to wszelkich takich kursów, byłem na paru płatnych DTPowych. Nauczyciel opowiada i nie różni się to specjalnie od lekcji w szkole.
Dużo lepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju warsztaty. Czyli jest zadany temat, prowadzący pokazuje workflow a potem każdy w swoim tempie obrabia, jak nie wie pyta prowadzącego. Mała grupa osób 4-6 max by uczący był wstanie ogarnąć wszystkich. Na koniec podsumowanie i indywidualna ocena pracy. 

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3

#8 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45097, 20160824, 13:29:04
Dla tego też kurs nazywa się Warsztaty Grafiki Cyfrowej. Większość zajęć wyglądają mniej więcej w opisany przez Ciebie sposób:

1: Przedstawiam temat i o nim opowiadam.
2. Pokazuje wam jak poradzić sobie z danym zagadnieniem, generuję błędy które początkującym często się zdarzają i tłumacze jak ich uniknąć.
3. Zaczynamy wspólną pracę i każdy robi swoje, ja natomiast chodzę między wami i daje korekty, tłumaczę jak uniknąć błędów i pokazuję jak się poprawić, w między czasie pilnuję tego żeby kolejne etapy pracy były widoczne dla wszystkich.

Konrad_Dylski

Nowy użytkownik
*
39 2 0
jestem tu nowy!

#9 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45102, 20160824, 14:17:09
Jeśli to taka forma to git :)

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3

#10 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45647, 20160925, 16:01:28
Ja bym sie chętnie zapisał zajęcia jakby to było w Olsztynie

mariusz.maximus

Nowy użytkownik
*
8 0 0
jestem tu nowy!

#11 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#45672, 20160926, 23:02:08
No niestety, staram się jak mogę, ale aż tak się nie rozciągnę na razie. Teraz kursuję między Warszawą a Poznaniem. :)

Konrad_Dylski

Nowy użytkownik
*
39 2 0
jestem tu nowy!

#12 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#51864, 20180111, 22:01:52
Najlepiej przerobić sobie tutorial na głownej stronie Blendera, polecam początkującym https://www.blender.org/support/tutorials/

Blenduś2018

Przybysz
*
2 0 0
jestem tu nowy!

#13 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#51866, 20180112, 12:53:00
Najlepiej to przerobić tutoriale Piotra z pierwszej strony naszego PKB ;)

Ancestor

Ekspert
*
2303 60 3

#14 Odp: WGC - Czyli praca u podstaw - KURS

#54893, 20190311, 16:00:21
Zgadzam sie najlepsze tutoriale Piotra polecam !
Filmy i seriale online http://zalukaj24.com

krystian514

Przybysz
*
1 0 0