/  Forum  /  Kategoria ogólna  /  Ogólnie o PKB  /  Poszukiwani Blenderowcy do współpracy przy projekcie

Poszukiwani Blenderowcy do współpracy przy projekcie

Witam!

Od jakiegoś czasu zajmuję się rozwojem mojego autorskiego pomysłu na produkt graficzny. Projekt jest jak na razie w fazie badawczo-rozwojowej, nie jestem jeszcze pewny co się z tego wykluje, o ile cokolwiek się wykluje :) Tym nie mniej pracy jest co niemiara i dlatego poszukuję osób, które byłyby chętne do przyłączenia się do przedsięwzięcia. Chodzi głównie o programistów addonów, ale osoby z zacięciem artysty również będą mile widziane. Jeżeli przeraża Cię myśl o spędzeniu reszty życia na pracy na etacie to ta oferta jest dla Ciebie ;)

Na tę chwilę kieruję odzew do osób z Poznania (ew. okolic), bo w tym mieście aktualnie mieszkam. Daj znać, to spotkamy się w cztery oczy i opowiem wszystko co i jak :)

Pozdrawiam

glukoz

Nowy użytkownik
*
41 3 0
jestem tu nowy!
Hej Glukoz, pewnie pomogłoby gdybyś ujawnił nieco więcej. Pisanie addonów, to może być proste lub niezwykle skomplikowane zadanie. Jesteś pewien, że nie możesz napisać nic więcej? Nie określisz branży?
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Dobrze więc, uchylę rąbka tajemnicy ;)

Chodzi o produkt, który w sposób spektakularny, półautomatyczny przyspiesza tworzenie wysokiej jakości modeli architektury do sceny. Mam tutaj na myśli architekturę zewnętrzną, budynki, fasady etc. Wyobraźmy sobie twórcę, który potrzebuje modeli zabudowań jako tło w swojej scenie, ale nie chce tracić czasu na ich mozolne tworzenie. Zamiast tego woli się on skoncentrować na tym co jest esencją jego dzieła (ludzie itp.) W takiej sytuacji kupuje on rzeczony addon i generuje za jego pomocą potrzebne modele bez poświęcania na to dużej ilości czasu oraz środków.

Jednym ze składników jakiego addona będzie funkcjonalność generacji dachu. Zacząłem już powoli drążyć ten temat i oto efekt:

https://www.youtube.com/watch?v=K8pIX8db0fk

Oczywiście powyższe należy traktować jako zaledwie zalążek finalnej funkcjonalności.

Tak jak już wspominałem potrzebni są programiści oraz artyści - spece od modelowania oraz materiałów.

Pozdrawiam

glukoz

Nowy użytkownik
*
41 3 0
jestem tu nowy!
Fajny plugin i dobrze się zapowiada, ale pewnie nie wystawisz go za free, co? O ile w ogóle.

Kiedyś potrzebowałem czegoś podobnego do generowania grzbietów książek i nie miałem czasu samemu rozkminiać i pisać wtyki.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Jeżeli go wsytawie to za jakąś symboliczną kwote pewnie. Jeżeli chcesz mogę podesłać Tobie wersję do testów przy zastrzeżeniu, aby nie rozpowszechniać ;)

glukoz

Nowy użytkownik
*
41 3 0
jestem tu nowy!
Jasne, że chętnie rzucę okiem. Czas na to będę miał dopiero od 15 grudnia, niestety.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
Kiedyś potrzebowałem czegoś podobnego do generowania grzbietów książek i nie miałem czasu samemu rozkminiać i pisać wtyki.

Piotrze taki plugin o którym wspominasz jest dostępny za darmo:

https://oweissbarth.de/software/book-gen-blender-addon/

Marro

Aktywny użytkownik
*
401 35 2
ARGH!!! Nie wiedziałem o nim, a sporo szukałem, i był tylko podobny do niego na Blender Market. Ale nie miałem żadnego finansowania więc nie kupowałem, w przypływie czarnej niemocy zacząłem już pisać coś swojego. W końcu z gościem od VR projekt zawiesiliśmy, bo on też nie miał do końca nagranych wszystkich składowych.
-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT