/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Nody / Video Sequence Editor  /  Problem ze zgraniem maski z filmem z powodu zmiany wymiarów

Problem ze zgraniem maski z filmem z powodu zmiany wymiarów

Witam,
mam problem z powodu zmiany myślę że aspect ratio . Wrzucam film do vse i daje T po zainstalowaniu odpowiedniego dodatku film dostaje właściwych wymiarów . Teraz wrzucam do motion tarcking , maskuje i w vse kicha . Maska nie pasuje !!!
Help . Coś w wymiarach filmu w Motion Tracking i własciwych nie gra

na123

Użytkownik
*
82 0 0
Tzn. używasz klipów, w których rozmiar pixela jest inny 1x1 (takie jak np. te z hollywoodcamerawork.com, 1280x1080)? W VSE masz już właściwe proporcje a w Movie Clip Editorze obraz jest rozciągnięty i na takim rysowałeś maskę? Jeśli tak, to w VSE zaznacz strip z maską, kliknij Add/Effect Strip/Transform i w panelu po prawej znajdź sekcję ze skalowaniem i będziesz musiał sobie policzyć o ile musisz maskę przeskalować. Jeśli sytuacja jest taka jak opisałem to klipy z HCW maja pixele rozciągnięte w pionie 1.5, tak więc 1/1.5 to w przybliżeniu 0.6666. W związku z tym jeśli w skalę y wpiszesz 0.6666 to maska będzie pasowała. W innym przypadku podaj więcej szczegółów.

smm

Zaawansowany użytkownik
*
1335 131 1
Dzięki 0,666 zadziałało !!!

na123

Użytkownik
*
82 0 0