/  Forum  /  Hardware  /  Problem ze sprzętem?  /  Problem podczas renderowania i wypalania tekstur

Problem podczas renderowania i wypalania tekstur

#0 Problem podczas renderowania i wypalania tekstur

#48132, 20170222, 21:21:25
Witam wszystkich, mam pewien problem i może ktoś tutaj będzie w stanie mi pomóc.

Problem polega na tym że podczas renderowania albo wypalania tekstur blender zalicza crasha, czasem sterowniki się wysypują, czasem system wali blue screenem po oczach...a czasem po prostu komputer się restartuje.

Zaczęło się tak dziać kiedy wymieniłem grafike z gtx970 na gtx1070

Na początku myślałem że to wina zasilacza, bo system pokazywał kernel error po takim crashu systemu, kupiłem nowy, mocniejszy ale zmiana zasilcza nic nie dała, blender nadal crashował, pomyślałem że procesor się przegrzewa mimo że temperatury nie przekraczały 70 stopni ale mimo wszystko wyjąłem go posmarowałem nową pastą nawet założyłem lepsze chłodzenie...mimo wszystko problem pozostał.

Sterowniki najnowsze (próbowałem też starych), czekałem na aktualizacje blendera, mamy 78b ale nadal crashuje, system był przeinstalowywany, nie pomogło.

Nie wiem już co może być przyczyną, moja konfiguracja sprzętowa to:

plyta: g1 sniper z87
cpu: i7 4770K
ssd: 840 Evo
grafika: gtx 1070
system: Windows 10

Ktoś ma jakiś pomysł?

Solitarius

Przybysz
*
3 0 0
jestem tu nowy!
Bakowanie jest wykonywane tylko przez CPU wiec  wina na pewno nie stoi po stronie GPU.
Stawiałbym, że przebijasz RAM. Włącz ten plik i menager zadań i zobacz jak wygląda zużycie ramu przy bakowaniu.

Khar

Zaawansowany użytkownik
*
773 73 1
Pamięci też sprawdzałem, na 2 zestawach po 16 GB, na obu występował problem, dodam że na tych samych pamięciach których uzywam obecnie i gdy miałem gtx970 w slocie blender działał bezawaryjnie.

Solitarius

Przybysz
*
3 0 0
jestem tu nowy!
zresetowałeś biosa do ustawień fabrycznych. i wyjąłes baterie. i rozładować kondensatory. ( pruba włączenia uządzenia  niepodłączonego do sieci prądowej)
 8)
wiem wiem niby nic głupota :p ale z mom tv działa. no ma juz 5 lat :P i czasami dziwnie się zachowuje.
PC : CPU Xeon X5460 QuadCore 4GHz LGA771 Na LGA775 (AiO -water cooling) 8GBRAM 1000MHz
GPU NV GTX1050Ti 4GB VRAM
System Linux mint 19.1 64bit

Noyva85PL

Użytkownik
*
204 14 36
jestem tu nowy!
No to jeszcze mozesz sprawdzić czy na linkusie to samo sie dzieje.
A sprawdzałeś stabilność komputera na innych programach obliczniowych?

Khar

Zaawansowany użytkownik
*
773 73 1
odpalałem benchmarki, robiłem stres testy pamieci i cpu, nic nie wskazywało na błędy a komputer działał ok.

Solitarius

Przybysz
*
3 0 0
jestem tu nowy!
Zaproponował bym zmianę kompozycji systemu na podstawową, ale chyba Windows 10 nie posiada takiego czegoś. Głównie chodzi o pozbycie się interfejsu Aero. Na wcześniejszych wersjach Windowsa często rozwiązywało to problemy z niestabilnym działaniem blendera.

Remik

Ekspert
*
2483 120 9