/  Forum  /  Hardware  /  Problem ze sprzętem?  /  Podczas renderingu GPU uzycie procesora wzrasta na 100%

Podczas renderingu GPU uzycie procesora wzrasta na 100%

Witam wszystkich zapalonych Blenderowiczów!

Pierwszy post i już z problemem:(
Mianowicie: Od paru dni siedzę już na Linux Mint KDE 18.1.
Zainstalowałem blendera przez menedzera i cuda itd. Teoretycznie wg ustawień w interface'ie jest wlączone gpu.
Z ciekawości dodałem na pulpit panel z użyciem rdzeni procesora (i5 4**** - nie pamiętam dokładnie).
Okazało się, że gdy puszczam rendering GPU jeden rdzeń wskazuje 100% użycia - komputer zamula.
Co więcej? Włączyłem kolejną scenę do renderowania ( małe szafy na prostym tle do katalogów meblowych) i kolejny rdzeń procesora podskoczył do 100%. W sumie mogę odpalić 4 na raz ( tyle mam rdzeni) i się to renderuje przez nockę.
Z tego co mi się wydaje nie powinno tak się dziać:( mam GTX 650, procesor jak wyżej 16GB RAM.
Czy ktoś jest w stanie pomóc? :( Pozdrawiam serdecznie i liczę na wsparcie :)

HomeVisionStudio

Przybysz
*
4 0 0
jestem tu nowy!
pierwsze- masz w ustawieniach ustawione na renderowanie w gpu?
drugie- na poczatku zawsze procki beda bardziej obciazone bo GPU nie liczy "budowania i przygotowania" sceny do renderu. w zaleznosci od zlozonosci trwa to chwile

jakihno

Aktywny użytkownik
*
504 39 0
Tak mam ustawione. Pracuje w blenderze od 3lat lecz nigdy nie zwracalem na to uwagi. Dopiero teraz gdy przerzucilem sie na linuxa. Niestety trwa to do konca renderingu;( mam R rdzenie i tyle max mogę na raz puścić scen o ile puszczają mnie Ramy. Na windzie nie obciazalo to tak procesora jak teraz. Pewni brakuje jakiejś biblioteki czy cos ale nie wiem czego mam szukac;( dzieki za odpowiedz

HomeVisionStudio

Przybysz
*
4 0 0
jestem tu nowy!
Pod windozą tak w 30-50% jeden rdzeń jest zajęty przy renderingu na jednym gpu.

Khar

Zaawansowany użytkownik
*
773 73 1
No własnie. na windzie mogłem renderować jedną, dwie sceny i spokojnie robić trzecią.
Teraz jak jedną mam odpaloną to sprawność poruszania się po systemie i tworzenie kolejnej sceny jest niewyobrażalnie gorsza. Odnoszę wrażenie, że karta nie współpracuje tak jak powinna:(
Może to być kwestia wersji blendera? Sterowników CUDA itd? ktoś doradzi jakis stabilny zestaw i jak go zainstalować?
Blendera pobrałem z repozytoriów. Cuda ze strony NVIDII a sterowniki NVIDII z sugerowanych przy pierwszym odpaleniu systemu po instalacji.

HomeVisionStudio

Przybysz
*
4 0 0
jestem tu nowy!