/  Forum  /  Hardware  /  Problem ze sprzętem?  /  BSOD - Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność

BSOD - Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność

Witam. Jeśli też macie problem z niebieskim ekranem śmierci lub częstym komunikatem "Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność"  w dymku to być może przyda się ten cynk.
Ja od kilku miesięcy zacząłem mieć właśnie tego typu problemy - średnio raz dziennie niebieski ekran i komunikaty o przerwanym działaniu sterownika, Sprawdzałem różnymi programami do testowania pamięć ram na płycie i na karcie, potem stan dysku itp, nic nie pomagało i przyczyna ciągle była nieznana aż przypadek sprawił, że temat się w końcu wyjaśnił a mianowicie podczas sobotnich porządków gdy komputer był włączony przestawiając obudowę  uderzyłem nią w krawędź biurka czego efektem był natychmiastowy komunikat w dymku o przerwie w działaniu sterownika no i okazało się, że miałem nieprzykręcony kabel od monitora tymi dwoma śrubkami - był tylko wetknięty do portu, no i nigdy bym nie pomyślał, że takie niedopatrzenie z mojej strony było przyczyną tylu problemów i już nawet rozglądałem się za nową kartą, tak, że jeśli ktoś z was też boryka się z tym problemem to warto sprawdzić zamocowanie tego kabla :)

Nie wiem jaki wpływ na stabilność karty mógł mieć fakt niedokręconej wtyczki ale problemy ustąpiły :)

Zyzio

Aktywny użytkownik
*
559 45 0
Ostatnia zmiana: 20170410, 18:17:34 wysłana przez Zyzio
Całym sercem się z tym zgadzam - "luźno" zamocowane kable są źródłem problemu częściej niż by się mogło wydawać :) Tak więc do typowych rzeczy do sprawdzenia, takich jak weryfikacja stanu komponentów czy wyeliminowanie potencjalnego przegrzewania się komputera, warto dorzucić również upewnienie się, że kable trzymają. Szczególnie jeżeli mamy w domu zwierzęta lubiące siedzieć nie tam, gdzie trzeba, czyli obok kompa :)

Interere

Przybysz
*
2 0 0
jestem tu nowy!