/  Forum  /  Kategoria ogólna  /  Software/Oprogramowanie  /  Rozprowadzanie aplikacji, co warto wiedzieć?

Rozprowadzanie aplikacji, co warto wiedzieć?

#0 Rozprowadzanie aplikacji, co warto wiedzieć?

#48738, 20170410, 20:33:12
Witam, temat może wydawać się troszkę mało ciekawy, ale od jakiegoś czasu się trochę nad tym zastanawiam.
Nie wiedziałem do końca do jakiej kategorii dopasować ten post bo to jest troszkę o wszystkim i o niczym, jeśli zła kategoria, to przepraszam.

Załóżmy, że chciałbym za jakiś czas wydać jakąś aplikację (ewentualnie jakąś prostszą grę, ale na razie zostańmy przy aplikacji) nad którą pracuję od jakiegoś czasu. I chciałbym poruszyć kilka zagadnień:

  • Jak taką aplikację podpisywać? Wiadomo, można imieniem i nazwiskiem, można jakimś pseudonimem, a można wymyślić sobie jakąś nazwę wydawcy (np. BadPixel Apps, czy coś ten teges). Tylko tutaj pytanie, jak właściwie najlepiej to zrobić? Podpisywanie imieniem i nazwiskiem pewnie nie pozostawia żadnych wątpliwości do kogo należy aplikacja, ale czy nie jest troszkę… mało bezpieczne? Czy w takim razie jednak lepiej podpisywać aplikacje pseudonimem?
  • Tutaj dodam też, że w przypadku rozprowadzania takich aplikacji w sklepie Play można sobie wybrać "nazwę programisty", no i tutaj odniesienie do tego co wyżej, lepiej imię i nazwisko czy jakiś pseudonim? Jak to się ma do bezpieczeństwa danych osobowych w sieci?
    Gdzie takie aplikacje najlepiej rozpowszechniać? Dla Androida wiadomo, mamy sklep Play, a jak to jest z aplikacjami na PC? Są jakieś platformy do rozpowszechniania aplikacji? Czy wszystko trzeba robić "na własną rękę"?
  • Prawnie, żeby przyjmować zapłatę (chociażby najmniejszą) za aplikację (lub grę) trzeba mieć założoną firmę. Ale załóżmy, że nie planuję zarabiać na tym normalnie, bo wydaję jedną aplikację na kilka lat i jest to aplikacja tylko która ma pomóc w niektórych przypadkach społeczności, a nie generować niewyobrażalne sumy pieniędzy. Czy mogę na taką aplikację przyjmować dotacje (czy darowizny)? (np dotacje przez serwis PayPal) Czy dotacje też należy rozliczać w urzędzie podatkowym? Czy podawanie numeru konta bankowego dla dotacji jest bezpieczne? (wiadomo, że z takiego numeru można wyciągnąć dużo danych, oddział w którym założono konto, a obeznani pewnie wyciągną więcej)
  • Licencja adware – teoretycznie udostępnianie swojej powierzchni reklamowej nie wymaga rozliczania z podatku, ale też chyba nie zawsze, czy ktoś się orientuje? (czy zdjęcie reklam z aplikacji (chociażby za kwotę 1zł) podchodzi już pod zarobek i wymaga rozliczania podatku?)
    No i właśnie, jaka licencja dla aplikacji byłaby najlepsza? Taki adware, czy może free? Jak to tutaj opanować? Pod jaką licencją najlepiej rozprowadzać (tutaj pod uwagę wziąć też te dotacje, czy każda licencja pozwala na przyjmowanie dotacji?)
  • Czy otwarte źródła dla takich aplikacji to dobry pomysł? Kod aplikacji trzymam na git'cie i czy lepiej zostawić go sobie dla siebie, czy może go udostępnić? i dlaczego?

Pytań dużo, liczę na jakieś ciekawe odpowiedzi, które mi tutaj pomogą,
Pozdrawiam  :)

blahax2g

Nowy użytkownik
*
14 0 0
Początkujący renderer filmów