/  Forum  /  Kategoria ogólna  /  Software/Oprogramowanie  /  Szukam programu/dodawanie napisów do filmu

Szukam programu/dodawanie napisów do filmu

#0 Szukam programu/dodawanie napisów do filmu

#48933, 20170421, 21:11:21
Hej, jest tu parę osób z dużą wiedzą, więc może znajdzie się ktoś kto mi zdoła pomóc...

Przechodząc do rzeczy, potrzebuję programu, który pomoże mi wstawiać pewne napisy do filmu, ale nie chodzi mi o zwykłe napisy, a tworzenie takich jakby swoich własnych komentarzy, niczym w tekście za pomocą Adobe Reader. Podobnie wyglądają adnotacje na Youtube, tylko że korzystanie z Youtube do tego celu jest raczej niemożliwe, i zbyt czasochłonne. Chciałbym móc po prostu wstawić w dowolnej sekundzie filmu ramkę czy dymek z napisem w jakiekolwiek miejsce na obrazie, wstawić do niego tekst i ustawić czas po jakim dymek zaginie. Przy okazji mógłby się nie zacinać i pozwalać łatwo edytować te komentarze zawsze, kiedy mam ochotę coś zmienić :)

Coś takiego naprawdę bardzo by mi się przydało, sprawdziłem opcje programów do odtwarzania filmów, które mam już zainstalowane, ale nigdzie żadnego takiego narzędzia nie znalazłem. Google też nie pomogło, wszystko odnosi się do tworzenia zwykłych, tradycyjnych napisów filmowych w pliku tekstowym, a to kompletnie nie spełnia moich potrzeb. Chyba mam strasznie fikuśne życzenie :D

Chris4132

Aktywny użytkownik
*
385 26 0

#1 Odp: Szukam programu/dodawanie napisów do filmu

#48938, 20170422, 10:01:22
Adobe Premiere Pro.

Tombom

Aktywny użytkownik
*
405 43 7

#2 Odp: Szukam programu/dodawanie napisów do filmu

#48939, 20170422, 12:04:49
Możesz użyć programu Aegisub, aby stowrzyć napisy w formacie ass. To taki zaawansowany format napisów, pozwalający na określenie ich miejsca w przestrzeni, skalowanie, rotacje (również 3d) różne fonty, style i wiele innych. 

smm

Zaawansowany użytkownik
*
1298 127 1

#3 Odp: Szukam programu/dodawanie napisów do filmu

#48943, 20170422, 19:25:55
Dziękuję bardzo, Aegisub na pewno wystarczy :D

Chris4132

Aktywny użytkownik
*
385 26 0