/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Addons/Plugins/Python  /  AA Bake Meltdown modyfikacja

AA Bake Meltdown modyfikacja

#0 AA Bake Meltdown modyfikacja

#51014, 20171018, 11:32:56
Witam.
Chciałbym delikatnie zmodyfikować skrypt do bakowania Meltdown jednak nie wiem nawet za bardzo jak się za to zabrać.
Modyfikacja to tylko drobna zmiana w opcjach początkowych, mianowicie po przejściu blendera na wersję 2.78+ uległy zmianie ustawienia
przez co skrypt nie może ich odpowiednio wyszukać. Czy ktoś z programistów mógłby mi powiedzieć co zmienić lub gdzie znaleść jakąkolwiek podpowiedź
jak to ugryść?
Pozdrawiam Aitwar.

Aitwar

Nowy użytkownik
*
25 0 0
jestem tu nowy!

#1 Odp: AA Bake Meltdown modyfikacja

#51017, 20171018, 19:46:56
A co konkretnie nie działa?
Z tego co zauważyłem (testowane na wersji 2.79) i zmieniłem to:

- zrezygnowałem z importu modułów:
from bpy.utils import register_class, unregister_classi dodałem pełne ścieżki tam, gdzie odnosił się import, czyli:
bpy.utils.register_class.... itd.
Dodałem też pełną ścieżkę do "PointerProperty"
bpy.types.Scene.meltdown_settings = PointerProperty(type = MeltdownSettings)na
bpy.types.Scene.meltdown_settings = bpy.props.PointerProperty(type = MeltdownSettings)Dodatkowo przesunąłem tę linijkę na sam koniec do funkcji rejestracji modułów, aby rejestrowała się od razu przy uruchamianiu wtyczki.

Widzę, że wtyczka działa, ale nie wiem, czy całkowicie, bo nigdy jej nie używałem.

Może jeszcze wypadałoby dodać coś w definicji odrejestrowania, aby przy wyłączeniu wtyczki wyrejestrować moduły.

Arek

Ekspert
*
3569 460 3
Tak 49396350

#2 Odp: AA Bake Meltdown modyfikacja

#51032, 20171019, 18:12:10
Wtyczka działa, jednak nie wszystkie opcje. Działa napewno normal map i ambient occlusion, ale glossy, diffuse już nie. Wszystkie opcje, które zostały podmienione w wyborze blendera nie działają.

Aitwar

Nowy użytkownik
*
25 0 0
jestem tu nowy!

#3 Odp: AA Bake Meltdown modyfikacja

#51036, 20171019, 19:46:43
To jest Twoja wtyczka, czy tylko chcesz ją zmodyfikować?
Poza ty, jak już napisałem post, zauważyłem, że jednak nie wszystko w niej działa. Wypadałoby prześledzić dokładniej kod, a na to nie specjalnie miałem czas.

Arek

Ekspert
*
3569 460 3
Tak 49396350

#4 Odp: AA Bake Meltdown modyfikacja

#51037, 20171019, 19:54:15
Ten skrypt pobrałem z internetu. Nie znam pythona więc tylko tak na logikę starałem się wprowadzić zmiany, ale nie sadze abym to dobrze zrobił. Teoretycznie to co chciałem osiągnąć to jakoś zrobiłem, ale obawiam się, że sposób w jaki to napisałem urąga wszelkim standardom. Jeśli miałbyś chwile to mógłbyś błędy poprawić? Podeślę ci skrypt po zmianach.

Aitwar

Nowy użytkownik
*
25 0 0
jestem tu nowy!

#5 Odp: AA Bake Meltdown modyfikacja

#51040, 20171019, 21:05:27
Nie chciałbym Cię zmartwić, ale poprawki w kodzie bez choć minimalnej znajomości Pythona oraz API Blendera mogą nie przynieść efektów takich, jakie by się chciało. Poza tym kod wtyczki jest dość rozbudowany i dla kogoś nieobeznanego z tym kodem, zaznajomienie się z nim, prześledzenie, co autor miał na myśli, wyśledzenie poszczególnych nazw zmiennych... itd - zajmuje naprawdę ogrom czasu.
Z tego co widzę, ten skrypt, który posiadasz jest dość stary, pochodzi sprzed 3 lat. Jest nowszy na stronach i chyba nadal jest rozwijany, choć ostatnie poprawki pochodzą sprzed 11 miesięcy. Także może poczekaj, aż coś konkretnego się urodzi.
Ostatnie poprawki można tu zobaczyć:
https://github.com/s-leger/meltdown/blob/9baef4e562fa04fc267d24613d4b1f9889adfeba/__init__.py
Jednak nadal to nie specjalnie działa, albo nie wiem, jak to obsłużyć.
Jak chcesz, możesz go wypróbować. Poniżej masz tą wtyczkę spakowaną. Po rozpakowaniu masz katalog "Meltdown", a w nim plik "__init__.py" -  i tak jak jest, cały katalog wrzuć do katalogu blendera z wtyczkami.

Arek

Ekspert
*
3569 460 3
Tak 49396350

#6 Odp: AA Bake Meltdown modyfikacja

#51051, 20171020, 09:49:52
Ok dziękuje za pomoc :)

Aitwar

Nowy użytkownik
*
25 0 0