/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Rendering / Oświetlenie  /  Bardzo wysokie ustawienia parametru strenght w ustawieniach lampy

Bardzo wysokie ustawienia parametru strenght w ustawieniach lampy

Część
Nie wiem czy to problem, czy to tylko ja wymyślam. Ale oglądałem jakies tutoriale do blendera i tam koleś stworzył area light i miał strenght 1.700 i miał bardzo jasny render a ja musiałem wpisać 800000.000 żeby rozjaśnić scenę tak jak on. Kilka razy spotkałem sie też w maxie że musiałem wpisywać wartości ekstremalnie nisko lub wysoko by działało oświetlenie. Czy to jest normalne dla blendera czy namieszałem coś? Ustawiony mam tylko jeden obiekt cycles render i jedno area light

andy939

Użytkownik
*
61 0 0
jestem tu nowy!
Sprawdź sobie czy nie masz przypadkiem przestawionego suwaka ekspozycji lub gammy - screen poniżej:

Zyzio

Aktywny użytkownik
*
559 45 0
nie, nie mam tego przestawionego, ale odkryłem że małe obiekty można oświetlać niską wartością lampy, ale mój ma tylko 90cm wysokości, 800000 dalej wydaje mi się ekstremalnie wysoko

andy939

Użytkownik
*
61 0 0
jestem tu nowy!
to wstaw plik ze scenką jeśli możesz.

Zyzio

Aktywny użytkownik
*
559 45 0
Siła świecenia spada spada z kwadratem odległości pomiędzy obiektem i źródłem światła. Znaczenie ma wielkość źródła, kolor światła, kolor i albedo materiału, ustawienie normalnych, itp.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

-piotr-

Piotr

Administrator, Ekspert
*
3960 193 8
BFCT
widzę sporo ma znaczenie, będę się bawił dalej może rozkminie to

andy939

Użytkownik
*
61 0 0