/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Nody / Video Sequence Editor  /  VSE - edytowanie filmów w innym formacie oraz montaż.

VSE - edytowanie filmów w innym formacie oraz montaż.

Co do mojego teledysku, napotkałem na poważne problemy.

Więc, oryginalne filmiki były kręcone kamerą (aparatem fotograficznym) rozdzielczość 1920x1080 50fps (mimo że w info pliku podaje 25), , ale gdy wstawię w blendera ten ów filmik, to on go widzi jako 50 klatek i go poprawnie odtwarza. W oryginalnej prędkości. (Nie ma przyśpieszeń ani zwolnień jak to bywa gdy wstawi się inną prędkość) Plik oryginalnie jest zapisany w formacie MTS.. Co pierwsze słyszę, bo nigdy wcześniej się nie spotkałem z takim formatem, ale Blender nie ma z tym żadnych problemów. Bardzo ładnie je odtwarza. 
Aleeee... niektóre z tych plików w trakcie montażu, kiedy plik przetnę, i przesunę jego początek i koniec w inne miejsce,  W blenderze odtwarza się prawidłowo i nie ma żadnych problemów. Ale gdy robię próbny render to ów przecięte pliki mają jak by przyśpieszenie, jak gdy by ich wartość fps miała 25 klatek a nie 50. A wciąż w w sekwencerze odtwarzanie jest prawidłowe. 
 Też jest dziwne że nie każdy plik ma to przyśpieszenie. Inne pliki renderują  się z normalną oczekiwaną prędkością 50 klatek, a tylko niektóre z nich jak gdy by pod czas renderingu się przestawiały na 25 klatek.\
 Sprawdzałem już czy jest to wina proxy. W najnowszej wersji Blendera on nie uwzględnia proxy w renderze. Jest pomijany i renderuje oryginalne klatki. Proxy jedynie jest pokazywane w widoku. (Sprawdzałem to dla materiału wideo, nie wiem jak się zachowuje proxy z widokiem 3d "sceną").

Open your eyes

maxim25

Zaawansowany użytkownik
*
785 2 0
Open Your Eyes
Ostatnia zmiana: 20121209, 08:20:22 wysłana przez maxim25