/  Forum  /  Blender Ogólnie  /  Prace ukończone  /  Moje pierwsze prace

Moje pierwsze prace

#0 Moje pierwsze prace

#52063, 20180212, 12:17:35
Ponieważ jestem tu nowa i zielona jak szczypiorek na wiosnę prosiłabym o garść rad, co powinnam zmienić w moich pracach, jak je ulepszyć. Są to moje pierwsze "dzieła", dlatego proszę o dużą ilość uwag, które mogłyby mi pomóc. Marzy mi się produkcja filmów dla dzieci (w tym mojej córy) , nie mniej strasznie się boję, że brak mi talentu , poza tym jestem kompletnym samoukiem. Nie ukrywam, że podglądam jakieś tutki, stąd tematyka raczej niektórym wyda się znajoma...
ps. ten  obrazek to tylko mesh na razie, niepomalowany, dalej nad nim pracuję

tu też na razie mesh


Chętnie też się conieco dowiem o doświetlaniu scen nocnych, bo gdy chcę oświetlić scenerię np. świecami które są na środku tworząc nastrojowy efekt mój efekt renderowania zalewa istna śnieżyca...

ps. jakby ktoś miał problem z obrazkami, można obejrzeć je tu w lepszej rozdzielczości : http://chomikuj.pl/Kahleena

Vadera

Nowy użytkownik
*
6 1 0
jestem tu nowy!

#1 Odp: Moje pierwsze prace

#52067, 20180212, 17:15:58
Jeśli chodzi o pozbywanie się świetlików, polecam tipy Blender Guru: https://www.blenderguru.com/articles/7-ways-get-rid-fireflies (jego już chyba znasz sądząc po kuchennej scenerii z donutem :))
Mi bardzo  te wskazówki pomogły.
Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazków, to mi się w ogóle nie wyświetlają ;) ale wbiłam na chomika. Te żarówki mi się bardzo podobają, ale faktycznie świetliki trochę psują klimat. Myślę jednak, że jak poczytasz trochę o tym u Andrew to coś dla siebie znajdziesz, czasami tylko jeden sposób wystarczy, żeby je zniwelować. On faktycznie w video tutorialach o tym chyba nie mówi, przynajmniej nie wyhaczyłam, natomiast na jego stronie jest osobny artykuł ze screenami do pomocy.
Jestem niezbyt normalną, grożącą śmiercią ze śmiechu osobą, która uczy się w szkole plastycznej. Uwielbiam zabawę w blenderze, którą dopiero zaczynam odkrywać - to miła, relaksująca odskocznia dla codziennej pracy. :)
Zawsze chętnie odpowiem na pytania, maile, wiadomości. :)

TigaLioness

Nowy użytkownik
*
34 9 0
49513355
Szalona szynszyla z Seszeli