/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Rendering / Oświetlenie  /  Rosprzestrzenianie sie światła w realnych warunkach

Rosprzestrzenianie sie światła w realnych warunkach

Tworzę właśnie pewną przestrzeń użytkową, która będzie odsłonięta z jednej strony na światło. wysokość to 3 m szerokość 9m a długość 11m.
Z jednej strony będzie częściowo otwarta, a ja chciał bym użyć lamp wewnątrz przestrzeni.
Poszukiwałem danych dotyczący stopnia rozjaśnienia wpływającego przez to częściowe otwarcie.

Tutaj chciał bym zadać pytanie dla osób, które miały kontakt z danymi o rzeczywistym rozproszeniu światłą i wiedzą gdzie mógł bym znaleźć dane i obliczyć ilość lumenów drążących przestrzeń z zewnętrznego oświetlenia.

vipovsky

Użytkownik
*
159 4 0
Znalazłem : https://www.dial.de/en/dialux-desktop/ . Podobno darmowe oprogramowanie z wizualizacją. Dawno temu liczyłem oświetlenie, ale tylko w pomieszczeniach bez okien. Zauważ, że okno przez które wpada światło często marginalizuje praktycznie każde sztuczne źródło światła, a natężenie światła z zewn. jest bardzo, bardzo różne (dzień pochmurny/słońce świecące w kierunku okna).

Staszek7

Użytkownik
*
78 13 0
jestem tu nowy!