/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Problemy / Pytania / Różności Blenderowe  /  automatyczne przesuwanie obiektu po zaznaczeniu i przytrzymaniu LMB

automatyczne przesuwanie obiektu po zaznaczeniu i przytrzymaniu LMB

Nigdy tego nie używałem ale też nie przeszkadzało mi, bo krótkim kliknięciem nigdy nie włączałem przesuwania przypadkowo. Przerzuciłem się jednak na tablet i co chwilę przy zaznaczaniu innego obiektu, ten zaczyna się przesuwać, bo tablet wykrywa minimalne drgnięcie piórka. Niemiłosiernie to wkurzające.
Da się to jakoś wyłączyć?

ramzes

Użytkownik
*
266 11 0
280837
stary człowiek i może, ale juz nie tak jak dawniej
Da się.
Możesz albo zwiększyć zakres "Drag Threshold", przy którym przesunięcie załapie (pic 1). Ilość pikseli to długość, jaką pióro przesunie się bez przesuwania obiektu, także jak to zwiększysz, drobne przesunięcia pióra nie będą przesuwać obiektu.
Albo możesz kompletnie wyłączyć w ustawieniach skrótów - Keymap - 3D View - 3D view (Global) - i poszukaj tego (pic 2) "Move Tweak Left Any". Jakby nie działało, przywróć ustawienia fabryczne lub ściągnij najświeższą wersję.

Arek

Ekspert
*
3569 460 3
Tak 49396350
Da się...
Nie znalazłem w prawdzie tego całkowitego wyłączania (pracuję na 2,79b), ale zwiększenie tego parametru na pierwszym obrazku pomogło i juz jest super.
Bardzo dziękuję - jesteś niezawodny.

ramzes

Użytkownik
*
266 11 0
280837
stary człowiek i może, ale juz nie tak jak dawniej
Sorry, sam nie wiem, czemu pomyślałem, że chodzi o 2.80 :).
W 2.79 skrót nazywa się "Translate".

Arek

Ekspert
*
3569 460 3
Tak 49396350
Rewelacja! Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!

ramzes

Użytkownik
*
266 11 0
280837