/  Forum  /  Blender Technicznie  /  Rendering / Oświetlenie  /  Blender EEVEE - obrazek WORLD nieusuwalny???

Blender EEVEE - obrazek WORLD nieusuwalny???

#0 Blender EEVEE - obrazek WORLD nieusuwalny???

#54829, 20190305, 12:02:38
Zmieniłem obrazek we WORLD a wszędzie w odbiciach mam zachowany poprzedni...!!!???

Wyrzuciłem stary nawet z dysku, w Image Editor go nie pokazuje, na podglądzie Świata mam nowy a wszędzie w odbiciach stary!!!??? odbicia mam jako Screen Space Reflections, zmieniłem materiał na nowy - odbicia są te same..... czyli co, cały projekt od początku robić z nowym obrazkiem World????? - na razie wychodzę z szoku......

Wyrzuciłem właśnie WORLD dodałem nowy WORLD.001 z nowym obrazkiem.... - w odbiciach jest dalej stary.....

Dodałem nową Sphere z Materiałem Metalic 1.0 - mimo nowego Worlda w odbiciu jest stary obrazek wyrzucony z dysku.....

wskalski

Użytkownik
*
61 0 0
jestem tu nowy!
Ostatnia zmiana: 20190305, 12:37:58 wysłana przez wskalski
Wydaje mi się, że jeżeli wypaliłeś odbicia z poprzednim obrazkiem, to zostają. Spróbuj wejść w zakładkę Scene i pod Indirect Lighting wciśnij Free Lighting Cache. A żeby zobaczyć nowy obrazek świata wciśnij Bake Indirect Lighting.

sempervirent

Użytkownik
*
216 58 0
no rzeczywiście..... kurcze jakieś 2 dni temu na 5minut kombinowałem z Indirect Lighting, musiało zostać po tej próbie....... Free Lighting Cache ODŚWIEŻYŁO!!!.... Dzięki fest.....!

wskalski

Użytkownik
*
61 0 0
jestem tu nowy!
przy okazji odkryłem że to wypalanie/bakowanie World to super rzecz - bardzo dobrze wpływa na niektóre obrazki z kanałem alfa na scenie...!!!

wskalski

Użytkownik
*
61 0 0
jestem tu nowy!