/  Forum  /  Profil użytkownika na123  /  Pokaż wiadomości  /  Wiadomości

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - na123

Strony: [1] 2 3
1
Efekt do uzyskania


Gorzej że siatka gęstnieje , po lewej po przekształceniach po prawej źródło

2
Obiekt to model żuchwy jak w załączniku . Chcę stworzyć obiekt  który będzie jego pomniejszeniem i stworzy kolejną warstwę pod  powierzchnią czyli będzie ciut mniejszy ale tak jak to robi solidyfy z warstwą do środka .

 

3
Dałem Solidify potem apply na wszystko . Teraz zaznaczyłem vertex na zwenętrznej /starej /warstwie  , ctrl + na chwilę i skasowałem zaznaczone vertexy . No i mam wewnętrzny obiekt ale z dużą ilością vertexów.

4
Witam,
Jak stworzyć mniejszą kopie modelu wewnątrz poprzedniego ? Coś jak Solidyfy ale by powstał osobny obiekt tylko mniejszy o zadaną wielkość wewnątrz poprzedniego. Z powodu komplikacji obiektu scale nie wchodzi w grę .

5
Możecie rozwiąć temat driverów i animation nodels

6
Witam,
czy w blenderze można stworzyć zależność pomiędzy wartością obrotu  jednego obiektu a ruchem drugiego , Nieliniowo i obiekty są ustawione zupełnie w innych miejscach . Np. dźwignia przyspieszenia i ruch śruby , ruch koła sterowego i steru . Tak by przy różnych wariantach animacji zmieniać tylko jedną wartość .

7
Witam,
mam problem w 2.8 z zapisaniem zdjęcia , a konkretnie z alfą.
1. Nie wiem jak ustawić by zamiast czarnego tła pokazywało alfę .
2. Po renderingu zdjęcia F12 czy z menu nie zapisuje się na komputerze. Z filmem nie ma problemu (film może mieć 1 kletkę) ale renderuje się bez alfy.

8
Teraz wrzuciłem to co trzeba. I waży tyle co trzeba . Walec ma nałożone zdjęcie a ząb nie, mimo tej samej tekstury.

9
Ok , byłem pewien że się pliki  spakowały .
Spakowałem

Błąd niespakowały się .
External data ->Pack All into blend
nie zadziałało

10
Dzięki , miałem dług przerwę w Blenderze i nie wiem . Jeszcze raz dzięki za pomoc.

11
Witam,
Eevee .Blender 2.8 .
Jak ustawić by obiekty odbijały się jeden w drugim , ewentualnie widać było obiekty za obiektem ze szkła . Tło jest widoczne przez szkło czy w lustrze ale ignoruje obiekty przeze mnie stworzone.

12
Witam,
mam trochę obiektów stworzonych we wcześniejszych wersjach Blendera które chcę teraz wykorzystać z użyciem eevee (2.8 ). Skasowałem stare materiały ale nowe jakoś nie chcą się właściwie wyświetlać . W złączniku  plik w którym mamy ten sam shader na koronie zęba (zrobiona w starszych wersjach) i obiektach obok (zrobione w 2.8 ). Nie chce mi na nią  nakładać zdjęcia z pęknięciami które widać na pozostałych obiektach.  Dlaczego ??

Dodatkowo może ktoś wie jak edytować światło w "word" zaczytanym z pliku  hdr ?
 

13
Witam,
po jakimś czasie wracam do Blendera. Widząc że mamy 2.8 stwierdziłem ze przetestuję eevee. Nie wiem dlaczego w trakcie renderu film nagle zaczyna mieć problem z rozdzielczością. Pojawiają się wyraźne piksele. Na filmie widać to zwłaszcza na części dziąsła (pod zębami ) .
link do filmu.
https://youtu.be/IZmEJziWjgI

Co jest nie tak? Film był zrobiony jeszcze na starej wersji Blendera w podstawowym blender render.

14
Ok .
Dzięki, czyli muszę poszukać coś dalej.

15
Edycja 4K , animacje . Zdecydowanie potrzebuje czegoś co pozwoli mi robić filmy z 4k w normalnym tempie oraz w ogóle animować . Bezskoków.

To jest polisingowy raczej cena ok.

16
Witam ,
zastanawiam się czy Blender wykorzysta możliwości  tej stacji roboczej ?
Generalnie co o niej myślicie ?


DELL Precision  T7600   
dwa procesory po 8 rdzeni  razem 32 wątki
2 x INTEL XEON E5-2650 OCTA CORE 8 x 2,0 GHz, 16 wątków Turbo Boost do 2,8 GHz  20 MB Cache
PAMIĘĆ    64 GB DDR3  (8 x 8 GB, 8 slotów wolnych)
DYSKI TWARDE    2 x 256 GB SSD na kontrolerze PowerEdge H310
Obsługa 4 dysków SATA lub SAS
8 x USB 2.0 (3 na przednim panelu + 5 na tylnym)
2 x USB 3.0 (1 na przednim panelu + 1 na tylnym)
5 x PCI-Express x16
1 x PCI-Express x8
1 x PCI
2 x SAS
1 x COM, 2 x RJ45,
4 x AUDIO, 2 x SATA, 2 x PS2
KARTA GRAFICZNA  nVidia Quadro 600  DVI + DisplayPort   1024 MB DDR3, 128 bit  DirectX 11, OpenGL 4.4, Shader Model 5.0
KARTA SIECIOWA    Intel Gigabit Ethernet 1000 Mbps
NAPĘDY    DVD-RW
Zasilacz 1300 W (wyjścia zasilania: 2 x 6 pin, 1 x 8 pin)

17
Sprawy różne / Odp: Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180212, 08:55:33 »
Zapraszam do "śmiecenia ".

Problemem dla mnie jako kogoś kto robi wiele czasami odmiennych projektów jest niemożność konkretnego  dogadania się z grafikami. Próbowałem kiedyś "używać" profesjonalistów i było to wielkie rozczarowanie zarówno efektem, koniecznością przekazania tony danych ,  jak i finansami. Praca na godziny powoduje że zamawiając usługę nie wiesz ile zapłacisz. Dlatego zdecydowałem się na by nauczyć się tej technologii.  Po prostu tak jest prościej.
 
 

18
Sprawy różne / Odp: Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180211, 23:43:12 »
Merytoryka nie tkwi w grafice a w treści. A żadne studio nie da takiej w tym wypadku bo się na temacie nie zna.  Nie ma nazwijmy to holistycznego podejścia do tematu. Czasami nie trzeba super grafik by przekazać treści jednoznacznie i bez pytań. Ważne by wiedzieć co przekazać. Myślę że nawet ten prosty rysunek który przekazuje 2 bardzo istotne informacje niewiele Wam mówi. Więc by stworzyć treści/opisy by grafik  mógł zrobić rysunki  trzeba by wydać więcej niż za same grafiki.  Ja przekazywaniem treści i profesjonalistom i nieprofesjonalistom w sposób zrozumiały zajmuje się wiele lat.  Wydaje mi się patrząc na informacje zwrotne że z powodzeniem.   Dlatego wiem jakie treści powinny się znaleźć i jak je graficznie przedstawić.
Wiem że wkurza Was że ktoś chce zrobić coś samemu i jest to zrozumiałe. Wy z tego żyjecie ja żyje z czegoś innego. Ale jak mogę ocenić to czy mi się pomoc grafika opłaci  skoro nie jestem w stanie uzyskać informacji o stawkach. A stawka godzinowa nic mi nie mówi. A wiem że szybciej będzie mi zrobić to samemu niż tłumaczyć.
Akurat grafika to moje hobby i chciałbym się w tym podszkolić czy to grzech?  Generalnie patrząc na jakość pytań dużej części  z nas to portal dla wszystkich którzy chcą się bawić grafiką. Nie tylko dla profesjonalistów i nikt ich nie goni.

Stawek na pewno nie zaniżę a co więcej jak zgłosi się do wydawnictwa prawdziwy grafik to go pokochają , bo zrobi lepiej za też wysokie pieniądze.


19
Sprawy różne / Odp: Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180211, 10:43:54 »
Jeżeli chodzi o wycenę za nisko, jak pisze luk"zdecydowanie za nisko i zepsuje rynek ". Nie jestem studentem czy początkującym pseudo grafikiem ( potrafię realnie ocenić moją pracę i wiem że dużo im brakuje ).  Jeżeli wziąłbym stawkę za to co robię zawodowo x3 to na pewno była by ona dużo wyższa niż to co Wy moglibyście podać. Natomiast mam zamiar to tak wycenić bo posiadam wiedzę merytoryczną by tworzyć te treści której Wy nie macie. Poza tym wiem że kilka zespołów podchodziło do tematu i polegli. Dlatego fajnie było by jakbyście podali mi jakiś zakres cen(min max) bo w poniedziałek
 będę rozmawiał z dyrektorem finansowym wydawnictwa i nie chciałbym przeholować. A jest to wydaje mi się że największe wydawnictwo w branży medyczne w PL (albo jedno z największych).

20
Sprawy różne / Odp: Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180208, 21:33:24 »
Wiem że nie wygląda to pięknie ale patrząc na jakość ilustracji jakie się pojawiają na naszym branżowym rynku wydawniczym  (mówię o stomatologii - ale pewnie to wiecie ) myślę że nie jest najgorzej. 

Mam gotowe modele które zrobiłem kilka lat temu i teraz na nich bazuję. Postaram się podnieść ich jakość ale okazuje się że te też wydawcę zachwycają (co mnie dziwi ).  Bardziej chodzi o idee i edukacyjną formę. Ja łączę w sobie kilka funkcji : redaktora, osobę od merytoryki i grafika. To ostatnie chyba najsłabsze.

Nie chciałbym zaniżać cen dlatego się pytam profesjonalistów. 
Uważam że zaniżanie stawek jest niedobre w każdej branży.

 Tak ma to iść do druku i to w dużych ilościach i na dużą skalę.
Jak skończę myślę że jest duża szansa że spotkacie kiedyś wynik pracy.

Pewnie przy okazji tego projektu będę Was zamęczał pytaniami bardziej graficznymi.


21
Sprawy różne / Odp: Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180208, 10:30:39 »
Dzięki , wiem że to trudne . Tu akurat obrazki mają być proste i niejako skuteczne edukacyjnie.
Niestety nawał innych dziwnych projektów nie pozwala mi na rozwinięcie moich umiejętności w blenderze. Ale akurat udało mi się mocno połączyć dwa tematy.  Pozwoli mi się podszkolić w projekcie nie tylko hobbistycznym. Tylko mam problem z wyceną. 

Pewnie wezmę takie założenia 3 x normalna stawką x 1h .

22
Sprawy różne / Prośba o pomoc w wycenie pracy
« dnia: 20180204, 16:00:01 »
Witam,
mam zamówienie  na publikacje w której chcę umieścić ilustracje wykonane w blenderze. Ilustracje są proste ale jest ich dosyć dużo. Nie wiem co przyjąć jako podstawę do wyceny. Czy moglibyście mi podpowiedzieć ile może kosztować wykonanie ilustracji jak w załączniku? Oczywiście jak się domyślacie podsiadam merytoryczną wiedzę co do treści które ilustruję.

23
Gimp nie poradzi sobie z prawidłową interpretacją trybu CMYK, "

Może i tak ale wystarczy przepuścić plik przez gimpa (otworzyć i zapisać bez zmian ) by blender go interpretował prawidłowo. Co więcej wystarczy go obrócić  4x w lewo w infanview i zapisać by blender nie głupiał :).

24
Otóż nie , testowałem wszystkie pod color Space . Na każdym jest źle z sRGB włącznie. Na wszystkim innym jest ok.

25
Nody / Video Sequence Editor / Zamiana kolorów zdjęć.
« dnia: 20171211, 10:05:14 »
Witam,
po wstawieniu do blendera zdjęcia zmieniają kolor. Rozjaśniają się. Poniżej przykład.
Po lewej  plik  który przepuściłem przez Gimp-a z właściwymi kolorami. Po prawej plik po porostu wrzucony do blendera ze zmienionymi kolorami.
Co może być przyczyną .

Różnice w info
plik oryginalny
kompresja JPEG, CMYK, quality: 100, subsampling OFF
 color 16,7 Million   (32 BitsPerPixel)
plik po gimpie

kompresja JPEG, progressive, quality: 90, subsampling OFF
color 16,7 Million   (24 BitsPerPixel)

26
Dzięki.
Proxy oprócz zamulenie kompa na kilka godzin nic nie dało. Tzn. nie usprawniło edycji.

Z tą zmianą formatu to ciekawy pomysł przetestuje.

27
Jakieś optymalne ustawienia dla 4k ? Film ma być potem full hd 1080 .

28
Tak, ale to zabija mi jakiekolwiek ruchy to włączeniu. Po prostu blokuje komputer po uruchomieniu . 
Czyli pewnie wrzucić na noc i rano działać .

29
Witam,
obrabiam filmy w 4K . Niestety mój komputer niezbyt sobie radzi z płynnym podglądem. Generalnie obróbka jest walką i ciągłym czekaniem na podgląd.
Czy wiecie jak usprawnić pracę np. przez zmniejszenie jakości podglądu itp??  By można w miarę płynnie ciąć materiał.

30
Ostatnio używam blendera gównie do video.  Nie mam czasu na zabawę i chciałbym pewne rzeczy zautomatyzować. Wtyczka od tytułów posiada możliwość stworzenia animowanych  początków i końców filmów .
Tu jest przykład
https://www.magazyn-stomatologiczny.pl/a3690/Zastosowanie-dezynfekcji-fotoaktywnej-w-leczeniu-prochnicy-zebow.html/

blender jako jedyny program łyka każdy format w tym 4k i  nie marudzi . Muszę filmować w 4k bo często trzeba pozoomować film z powodu specyfiki tego co filmuje. Pliki które wyrzucam są w 1080.  Jednocześnie czasami robię sobie filmy w innych dziwnych formatach np 300 / 800 do prezentacji :)

Niestety quick title gryzie z q. function 0,89.   092 jest fajne ale nie ma podstawowej funkcji quick snap.  Title i function są to 2 różne wtyczki.
Quck snap  - pozwala mi na proste porządkowanie stripów. Niejako dosuwanie ich do siebie.

Quick title - tworzenie tytułów w prosty sposób


Quick fade - prosty fade in i out


Reszty nie używam.

Dodatkowo bazą jest Transform .Strony: [1] 2 3